Op naar Haagse clash in World Cup Vietnam

De World Cup driebanden in Vietnam, de tweede op het wereldpodium van dit jaar, is donderdag aan de laatste kwalificatiedag toe. De belangrijke dag op weg naar het hoofdtoernooi krijgt onder meer de Haagse clash tussen Glenn Hofman en Jeffrey Jorissen te zien om 10.00 uur Vietnamese tijd, 5 uur in de vroege Nederlandse morgen, live op Soop. 

 

21 mei 2025

Van de zeven Nederlanders kwamen er drie door de ronde op woensdag. Sam van Etten, Volkan Cetin en Jean Paul de Bruijn. Die spelers komen donderdag weer in actie voor een plaats in het hoofdtoernooi. Het verslag van woensdag, de ranking van deze dag en de poule-loting voor donderdag.

 

 

HO CHI MINH – De koplopers onderweg naar de laatste kwalificaties in de World Cup van Ho Chi Minh met zijn vele Aziatische topspelers, waren een Fransman en een Nederlander. Gwendal Maréchal (27) en Sam van Etten (29) zijn in het mondiale veld twee late twintigers op zoek naar een betere ranking. Ze waren woensdag in het Vietnamese bolwerk speerpunten van hun land. De Fransen en de Nederlanders hadden allebei drie spelers onder de 16 groepswinnaars. Alleen thuisland Vietnam deed beter met 4 groepswinnaars.

De ambities en de profkansen van de jonge Fransman en de Nederlander zijn verschillend. Gwendal Maréchal heeft sinds twee jaar een full-time baan op een bank, Sam van Etten wil doorbreken op de ranking en ambieert een profcarrière. De weg is nog lang: Sam van Etten staat 56e op de UMB event-ranking, Gwendal Maréchal is nummer 79. De Nederlander slaat internationaal in principe niets over, de Fransman zal zeker twee van de komende vijf World Cups missen: Ankara en Porto. Hij hoopt weliswaar op nieuwe kansen: ,,Het is nu al moeilijk om te  kiezen voor een leven als profbiljarter en voor jonge Europeanen wordt het in de toekomst misschien nog moeilijker.’’

De Hollanders waren woensdag met 7 op de derde dag, net als Sam van Etten gingen Jean Paul de Bruijn en Volkan Cetin door naar het volgende traject, waarin zich donderdag ook Glenn Hofman en Jeffrey Jorissen melden. De twee Haagse biljarters spelen zelfs in de groep tegen elkaar met de Koreaan Ja In Kang als tegenstander.

De Fransen waren woensdag met een totaal van zes. Gwendal Maréchal, Mikaël Devogelaere en Kevin Vasseur waren poulewinnaars en overleefden, Nathan Duriez, Pierre Soumagne en Maxime Panaia moeten naar huis.

Sam van Etten versloeg één van die Franse spelers: hij won van Panaia met 35-18 in 19 en won daarna ook van de Vietnamees Long (35-30 in 21). Gwendal Maréchal zette de toon tegen een Nederlander, Reggy Brouwers, met 35-27 in 20 en won daarna van de Vietnamees Dinh Quoc Nguyen met 35-31 in 18.

Twee Fransen streden tegen elkaar: Mikaël Devogelaere was de betere van Pierre Soumagne met 35-29 in 31. Twee Nederlanders voerden ook een onderling gevecht. Jean Paul de Bruijn won van Huub Wilkowski met 35-25 in 21, verloor daarna van Quoc Ho Le met 35-20 in 16, maar ging als beste in moyenne van drie tweepunters naar de volgende ronde. Kevin Vasseur bleef ongeslagen tegen Alexander Salazar (35-34) en Fatih Kokmaz (4 matchpunten, 1.296). Volkan Cetin won zijn twee partijen tegen Nguyen Dinh Luan (35-26 in 34) en Jose Miguel Soares (35-32 in 34), goed voor 4 matchpunten en 1.029.

De Vietnamezen hadden poulewinnaars met Van Ly Dao, Nguyen Nhu Le, Hoai Phong Nguyen en Minh Kiet Doan. De Koreanen hadden succes met Wan Young Choi en Ja In Kang, voor Japan overleefde Ryuuji Umeda opnieuw een kwalificatieronde.

Dinh Quoc Nguyen ging als eerste reserve mee naar de volgende ronde. Jun Hyuk Son, Ahmet Alp, Alexander Salazar en Birol Uymaz grepen naast de kwalificatie.

Voor Nederland eindigde Joey de Kok in de onderste regionen na kansloos verlies tegen Wan Young Choi met 35-11 in 26 (2 punten, 0.730). Huub Wilkowski haalde 2 matchpunten en 1.176, Reggy Brouwer 0 punten en 1.128, Jordy de Kruijf 0 punten en 1.050. Voor de Belgen was Alain Saeijs voorlaatste met 0 punten en 0.719.

De winnaars van de poules op woensdag:

Gwendal Maréchal 4-1.842-11

Sam van Etten 4-1.750-10

Van Ly Dao 4-1.590-10

Wan Young Choi 4-1.521-11

Nguyen Nhu Le 4-1.521-9

Mikaël Devogelaere 4-1.346-6

Ja In Kang 4-1.346-6

Ryuuji Umeda 4-1.320-6

Kevin Vasseur 4-1.296-9

Hoai Phong Nguyen 4-1.186-6

Mehmet Goren 4-1.129-7

Volkan Cetin 4-1.029-7

Sergio Jimenez 3-1.372-8

Arnim Kahofer 3-1.272-9

Minh Kiet Doan 2-1.512-12

Jean Paul de Bruijn 2-1.486-6

 

De poules voor de laatste kwalificatiedag op donderdag:

Poule A: Sergio Jimenez, Volkan Cetin, Hong Chiem Thai

Poule B: Arnim Kahofer, Mehmet Goren, Dinh Quoc Nguyen

Poule C: Minh Kiet Doan, Hoai Phong Nguyen, Peter Ceulemans

Poule D: Jérémy Bury, Kevin Vasseur, Jean Paul de Bruijn

Poule E: Turgay Orak, Ryuuji Umeda, Haeng Jik Kim

Poule F: Glenn Hofman, Jeffrey Jorissen, Ja In Kang

Poule G: Bong Joo Hwang, Mikaël Devogelaere, Frédéric Caudron

Poule H: Tran Thanh Tu Nguyen, Nguyen Nhu Le, Nick Polychronopoulos

Poule I: Omer Karakurt, Wan Young Choi, Duc Minh Tran

Poule J: Gökhan Salman, Van Ly Dao, Myeong Jong Cha

Poule K: Manuel Rui Costa, Sam van Etten, Ruben Legazpi

Poule L: Roland Forthomme, Gwendal Maréchal, Chang Hoon Seo.

Tekst Frits Bakker

Foto Sam van Etten (Soop)

 

Driebanden Etten, Sam van Jaspers, Dick
Volg ons online