Nederlands toptreffen in World Cup

Het hoofdtoernooi van de World Cup in Ankara gaat morgen, vrijdag, van start met een echte Hollandse topontmoeting: Dick Jaspers tegen Jean Paul de Bruijn. Glenn Hofman werd in de loting gekoppeld aan Myung Woo Dho, de wereldkampioen, en twee Turkse tegenstanders. De ranglijst van de laatste kwalificatieronde en de 8 poules van 4 voor het eerste part van het hoofdtoernooi.

12 juni 2025

ANKARA – Het thuispubliek in de World Cup van Ankara mag zich opmaken voor de finaledagen met veel eigen spelers. Tarik Yavuz, de nummer 55 op de wereldranglijst, voerde donderdag het veld van 12 poulewinnaars aan met 4 matchpunten en 2.352 moyenne voor de Fransman Jérémy Bury met 4 matchpunten en 2.284 en de Koreaan Ja In Kang met 4 matchpunten en 2.162. De helft van de 12 groepswinnaars waren Turkse spelers, die in het eigen centrum een geweldige indruk maken. Het eindtoernooi met 32 spelers telt zelfs 11 Turken, een ongekende weelde voor het thuisland.

De laatste speeldag voor de start van het hoofdtoernooi was het toneel voor veel sensationele partijen, hoogtepunten en niet verwachte uitschakelingen. Twee Nederlanders, Glenn Hofman en Jean Paul de Bruijn, glipten mee als runners-up net als de Koreaan Haeng Jik Kim. Frédéric Caudron, in een zorgelijke periode van zijn carrière, vond zichzelf terug in de ranking van verliezers als nummer 26 van 36 kwalificatiespelers op deze dag. De Turken schitterden bovenal met Tarik Yavuz, Turgay Orak, Vedat Yilmaz, Ahmet Alp, Omer Karakurt en Muammer Rahmet. Ahmet Alp startte in zijn partij tegen Emrullah Basegmez met 5 nullen, stond met 13-0 achter, maar was de sterspeler van deze dag met een serie van 19 in de 14e beurt. Het was uiteindelijk goed voor 40-30 in 22 beurten.

Tarik Yavuz ging naar de hoogste score in de partijen tegen Ronny Lindemann en Glenn Hofman. De wedstrijd tegen de Nederlander was een heerlijke match. De Turk stond met 22-13 achter, maar maakte in de volgende beurten series van 5, 10, 4 en 8 voor een overwinning van 40-35 in 12 beurten: 3.333 tegen 2.833 gemiddeld. Het verlies van de partij zette Hofman op de tweede plaats in de groep, maar met zijn moyenne van 2.114 was de Nederlander de beste van alle verliezers.

De drie kopstukken van deze dag deden het nog beter: Yavuz 2.352, Bury 2.285 en Kang 2.162. De Fransman Bury won van zijn landgenoot Devogelaere in 15 beurten en van Yalcin in 20. Ja In Kang versloeg een van de uitblinkers uit de voorronden, Mehmet Aksoy met 40-16 in 14 en Nick Polychronopoulos met 40-25 in 23. De Griek eindigde met 0 matchpunten en 0.866 als laatste van de ranglijst, net achter Necdet Yalcin, die na drie glorieuze dagen de World Cup moest verlaten.

Omer Karakurt voerde een groep van sterke spelers aan op moyenne. De Turk verloor van TTT Nguyen met 40-39, maar versloeg in zijn laatste partij Jean Paul de Bruijn met 40-18 in 14. Jean Paul de Bruijn werd beloond met kwalificatie als runner-up door zijn winst tegen Nguyen met 40-26 in 25 met een kleine voorsprong op Bong Joo Hwang, Pierre Soumagne en Volkan Cetin. Dimitrios Seleventas werd groepswinnaar voor Pierre Soumagne en Frédéric Caudron met drie spelers die met 2 matchpunten eindigden. D jonge Griek was de beste in moyenne met 1.558, Soumagne had 1.407, Caudron 1.392. Vedat Yilmaz, komend uit de vorige ronden, bleef zowel Jeffrey Jorissen als Roland Forthomme voor dankzij series van 12 tegen Forthomme en 11 tegen Jorissen. Jorissen won van Forthomme (40-27 in 28), maar het was niet genoeg voor kwalificatie.

Glenn Hofman won in zijn kwalificatiepoule van Ronny Lindemann en verloor van Tarik Yavuz, de dagwinnaar. De Hagenaar werd tweede van de runners-up na Haeng Jik Kim. Volkan Cetin startte met winst tegen de Fransman Vasseur met 40-28 in 22. Voor de latere groepswinnaar Peter Ceulemans moest hij buigen met 40-30 in 28. Cetin haalde 1.400, serie 6. Ook Sam van Etten had een veelbelovende start met winst op Maxime Panaia: 40-35 in 34. De Koreaan Cha was in de eindsprint net te sterk met 40-37 in 22. De Noordhollander eindigde met 2 matchpunten, 1.375 en serie van 11. Jeffrey Jorissen moest een van de Turkse dagwinnaars voor laten gaan: het werd tegen Yilmaz 40-36 in 30. De winst tegen Forthomme met 40-27 in 28 was goed voor plaats 2 in de groep met 2 punten, 1.310 en serie 8.

De twaalf groepswinnaars en runners-up

Tarik Yavuz 4-2.352-10

Jérémy Bury 4-2.284-7

Ja In Kang 4-2.162-8

Turgay Orak 4-1.777-9

Ruben Legazpi 4-1.666-14

Vedat Yilmaz 4-1.481-12

Peter Ceulemans 4-1.379-7

Ahmet Alp 3-1.311-19

Omer Karakurt 2-1.975-9

Myeong Jong Cha 2-1.644-7

Dimitrios Seleventas 2-1.558-7

Muammer Rahmet 2-1.480-10

Drie runners up voor finaleronden:

Haeng Jik Kim 3-1.159-7

Glenn Hofman 2-2.114-9

Jean Paul de Bruijn 2-1.487-7

De 8 groepen van 4 bij de laatste 32:

Poule A: Dick Jaspers, Jean Paul de Bruijn, Jérémy Bury, Javier Vera

Poule B: Myung Woo Cho, Glenn Hofman, Tarik Yavuz, Gökhan Salman

Poule C: Eddy Merckx, Haeng Jik Kim, Hong Chiem Thai, Yilmaz Oscan

Poule D: Quyet Chien Tran, Phuong Vinh Bao, Ja In Kang, Muammer Rahmet

Poule E: Thanh Luc Tran, Dimitrios Seleventas, Berkay Karakurt, Turgay Orak

Poule F: Tayfun Tasdemir, Myeong Jong Cha, Martin Horn, Ruben Legazpi

Poule G: Marco Zanetti, Jung Han Heo, Vedat Yilmaz, Omer Karakurt

Poule H: Sameh Sidhom, Tolgahan Kiraz, Ahmet Alp, Peter Ceulemans.

Tekst Frits Bakker

Foto Glenn Hofman, Soop

 

Driebanden Hofman, Glenn Internationaal
Volg ons online