Jaspers blijft in de race voor het grote geld in New York

McCreery toernooi is halverwege met een kopgroep van vijf spelers: Sayginer, Caudron, Jaspers, Piedrabuena en Merckx.

08 augustus 2018

NEW YORK – De kansen van Dick Jaspers om de finaleronde met vier spelers te halen in het McCreery Champion of Champions toernooi zijn na drie dagen veelbelovend. De Nederlander maakt een sterke indruk in New York in het gezelschap van twaalf topspelers. Hij is de huidige nummer drie na Semih Sayginer en Frédéric Caudron, met gelijke matchpunten als Pedro Piedrabuena. De Turk Sayginer is als enige nog ongeslagen. Jaspers won vier partijen en verloor er twee, eerste van Piedrabuena en dinsdag van Marco Zanetti met 40-33 in 21 beurten.

Vandaag, woensdag, hervat Dick Jaspers de competitie met een partij tegen Sung-Won Choi, die om 18.00 uur Nederlandse tijd wordt gespeeld en gratis te zien is op kozoom.com. De deelnemers spelen vandaag drie sessies van drie partijen in plaats van vier. Op hetzelfde tijdstip als Jaspers, spelen ook de Belgen Caudron en Merckx tegen elkaar.

In de drie sjieke arena's van het McCreery toernooi in New York hebben zich op de helft van het traject vijf spelers in de top van het klassement gemeld voor vier plaatsen in de finaleronden. Het kampioenenbal gaat de tweede helft in met prachtige affiches. Het veld van twaalf spelers, waaruit uiteindelijk de winnaar komt die 150.000 dollar mag ophalen, is op de derde dag van het toernooi verder in elkaar geschoven. De top twee kwam ongeschonden door de dag: Sayginer met overwinningen op Kim (40-37 in 24) en Patiño (40-32 in 17/16), Caudron met winstpartijen op Blomdahl (40-38 in 17/16) en Kim (40-23 in 13/12). De Turkse koploper schittert als in zijn beste dagen met zeldzaam mooie caramboles, waarvan hij zelf met een geheimzinnige blik in de camera zegt: ,,Very easy for me to play like that...'' Sayginer speelt met flair en zelfvertrouwen en deinst nergens voor terug. De Koreaan Kim startte met een

Jaspers, Piedrabuena en Merckx maakten alle drie kleine misstappen. De Amerikaan ontnapte nog wel tegen Hugo Patiño, die een riante voorsprong weggaf (20-4) en in de slotfase de wedstrijd uit handen gaf met 40-39. Merckx won van Ceulemans, maar verloor van Blomdahl. De Belgische clash tegen Caudron, vandaag, is cruciaal voor de verdere kansen van Merckx. Ook Jaspers versloeg Ceulemans, maar verloor van Zanetti.

De stand na de derde dag:
1 Semih Sayginer 5-10-1.802-13
2 Frédéric Caudron 6-10-2.120-18
3 Dick Jaspers 6-8-1.752-16
4 Pedro Piedrabuena 6-8-1.587-9
5 Eddy Merckx 5-6-1.514-8
6 Sung-Won Choi 5-4-1.738-12
7 HaengJik Kim 5-4-1.650-11
8 Dani Sánchez 5-4-1.621-12
9 Marco Zanetti 6-4-1.451-12
10 Hugo Patiño 6-4-1.428-15
11 Raymond Ceulemans 5-2-1.125-7
12 Torbjörn Blomdahl 6-2-1.643-14.

De partijen voor vandaag, woensdag:
10.00:
Ceulemans-Patiño
Sánchez-Sayginer
Kim-Piedrabuena

12.00:
Caudron-Merckx
Zanetti-Blomdahl
Jaspers-Choi

15.00:
Choi-Sayginer
Merckx-Kim
Sánchez-Ceulemans.

Tekst: Frits Bakker

Foto Sayginer/Sánchez (kozoom)

 

 

 

Driebanden Internationaal Jaspers, Dick
Volg ons online
>