Glenn Hofman matchwinnaar voor Nederland

Het Nederlands team met Dick Jaspers en Glenn Hofman is op het WK voor landenteams in Viersen de groepsfase gestart met 3-1 winst tegen Griekenland.. Dick Jaspers speelde gelijk tegen Nick Polychronopoulos, Glenn Hofman won riant van de jonge Griek Seleventas. Nederland treft verder in deze groep nog de Belgen en de Zweden.

26 februari 2026

VIERSEN – Het Nederlands team, de titelverdediger op het WK driebanden voor landenteams, heeft een vlotte start gemaakt in de groepswedstrijd tegen Griekenland. Glenn Hofman won zijn wedstrijd tegen Dimitrios Seleventas met ruim verschil, 40-22 in 27. Dick Jaspers slaagde er in de eindsprint in om gelijk te spelen tegen Nick Polychronopoulos, die drie keer een matchbal had gemist. De Belgen gingen in deze zelfde groep van start met verlies tegen Zweden. Eddy Merckx speelde gelijk tegen Torbjörn Blomdahl in 21 beurten, Ronny Brants, ondanks een serie van 11, verloor van David Pennör met 40-35 in 35. Het toernooi wordt traditioneel gespeeld in het Duitse Viersen.

Twee teams uit deze groep met Nederland en België gaan over naar de kwartfinales. Dick Jaspers speelt dus nog tegen Eddy Merckx en Torbjörn Blomdahl, Glenn Hofman in de komende dagen tegen David Pennör en Ronny Brants.

In de D-groep speelden Korea en USA gelijk na winst van Myung Woo Cho tegen Raymon Groot (40-25 in 25) en winst van Pedro Piedrabuena tegen Wan Young Choi met 40-33 in 29. De Spanjaarden wonnen met 4-0 van Egypte.

Het programma vervolgt vandaag met nog vier wedstrijden in de andere twee poules. Vrijdag om 11.00 is Nederland tegenstander van Zweden en speelt België tegen Griekenland.

Tekst Frits Bakker

Foto Nederlanders na de winst (Ton Smilde)

 

Driebanden Hofman, Glenn Jaspers, Dick
Volg ons online