Dick Jaspers stijgt naar top drie in McCreery

New York toernooi na tweede dag: Semih Sayginer aan kop voor Frédéric Caudron en Dick Jaspers. De Nederlander wint op de tweede dag zijn twee partijen en nestelt zich in de top van het veld van twaalf spelers.

07 augustus 2018

NEW YORK - De koppositie na twee dagen is voor Semih Sayginer, Dick Jaspers steeg met twee overwinningen naar de top drie, de Belgen Caudron en Merckx maakten een kleine misstap, Torbjörn Blomdahl en Marco Zanetti zijn nog zonder winst en het McCreery Champion of Champions toernooi in New York werd maandagavond verstoord door een lange internetstoring. Daardoor werd de laatste ronde niet meer gespeeld en verplaatst naar de derde dag van het toernooi. Semih Sayginer is de ongeslagen koploper voor Caudron, Jaspers en Piedrabuena. Jaspers won eerst van de Amerikaan Hugo Patiño met 40-18 in 19 beurten en in de laatste sessie van Torbjörn Blomdahl met 40-22 in 19. Met zes matchpunten uit vier partijen en 1.878 gemiddeld is Jaspers goed op weg om zich in de top van het klassement te nestelen.

,,Het lijkt dat ik mijn jetlag op deze tweede dag beter heb verwerkt'', zei Jaspers, die op de eerste dag tegen Piedrabuena tegen een verliespartij aanliep. Hij was tevreden over zijn twee partijen met iets meer dan twee gemiddeld en de serie van zestien tegen Patiño. ,,Na het zestiende punt liet ik de ballen schoonmaken, maar daarna miste ik het punt. Ik moest nog vijf punten naar de finish, kon de hoogste serie tot dan toe verbeteren, maar jammer genoeg miste ik daarna.''

De Turk Sayginer gaf op de tweede dag een feilloze demonstratie van zijn klasse in de partij tegen Raymond Ceulemans. De wedstrijd ging na vier beurten al met 20-2 naar de pauze, na zes beurten stond Sayginer op 32-8 en vijf beurten later bekroonde de leider van het klassement de beste partij tot nu toe met 40-15 in 11. ,,Ik voelde me sterk, maar alles kan nog gebeuren in dit toernooi'', zei de Turkse baltovenaar na zijn partij in een commentaar tegen Jeannet Lee, de interviewster in het toernooi. ,,Het veld is zo sterk, dat niets te voorspellen is. Ik blijf met mijn voeten op de grond, maar ben blij met de start in dit toernooi.''

Aan kop van de ranglijst heeft Semih Sayginer drie partijen gespeeld en gewonnen. Zijn vierde partij, tegen HaengJik Kim, werd gisteravond uitgesteld door de stroomstoring. Frédéric Caudron, Dick Jaspers en Pedro Piedrabuena zijn de achtervolgers van Sayginer met zes punten uit vier partijen. HaengJik Kim en Eddy Merckx, met vier punten uit drie partijen, hebben nog een inhaalpartij te goed.

De wereldkampioen, Frédéric Caudron, botste in de laatste sessie op de Amerikaan Hugo Patiño, die in een raketstart met een serie van vijftien een riante voorsprong nam (21-5) en in het tweede part niet echt werd bedreigd door Caudron: 40-29 in 20. Eddy Merckx verspeelde zijn ongeslagen status tegen de Koreaan Sung-Won Choi (40-19 in 16), die na twee verliespartijen zijn eerste winst binnenhaalde en met 1.964 het beste gemiddelde van het hele veld heeft. Eddy Merckx speelt zijn inhaalpartij vandaag, dinsdag, tegen Raymond Ceulemans.

HaengJik Kim en Dick Jaspers staan na de tweede dag in New York dicht achter de koploper: de Koreaan met 4 uit 3, de Nederlander met 6 uit 4. Jaspers won zijn twee partijen tegen Patiño (40-18 in 19) en Blomdahl (40-22 in 19) en schoof op naar de derde plaats. HaengJik kwam één keer in actie en won van Dani Sánchez met 40-38 in 22. De Spanjaard, met twee punten uit drie in de achterhoede van het klassement, maakte een grote achterstand (37-24) nog bijna goed met series van vijf en zes in de laatste beurten.

Frédéric Caudron schitterde in zijn eerste optreden tegen Marco Zanetti met de hoogste serie tot nu toe: 18. De Belg verhoogde met die serie zijn voorsprong van 12-10 naar 30-10 en won met 40-25 in 19. Dick Jaspers scoorde een 16 in zijn partij tegen Patiño.

Twee van 's werelds grootste spelers zijn na twee dagen McCreery al vrijwel uitgeschakeld voor een plaats bij de beste vier. Torbjörn Blomdahl en Marco Zanetti hebben de start van het toernooi gemist met vier verliespartijen uit vier. De Zweed wordt achtervolgd door een finish-trauma in dit toernooi. Zowel tegen Sayginer (24-4 voorsprong) als tegen Piedrabuena (20-4 en 34-10) was het slot van de partij een marteling. Blomdahl verloor met 40-39 (22) van Piedrabuena en later op de dag met 44-22 (19) van Jaspers. Marco Zanetti, die op de tweede dag eerst met een witte pet op verscheen en later met een opvallende bril, heeft vooralsnog niet de vorm om zijn topklasse te demonstreren.

De stand na de tweede dag:
1 Semih Sayginer 3-6-1.714-8
2 Frédéric Caudron 4-6-1.910-18
3 Dick Jaspers 4-6-1.878-16
4 Pedro Piedrabuena 4-6-1.697-9
5 HaengJik Kim 3-4-1.641-11
6 Eddy Merckx 3-4-1.435-6
7 Hugo Patiño 4-4-1.286-15
8 Sung-Won Choi 3-2-1.964-8
9 Dani Sánchez 3-2-1.506-10
10 Raymond Ceulemans 3-2-1.389-7
11 Torbjörn Blomdahl 4-0-1.410-14
12 Marco Zanetti 4-0-1.223-7.

De partijen voor vandaag, dinsdag (New York tijd):
10.00: Merckx-Ceulemans, Choi-Sánchez, Kim-Sayginer
12.00: Jaspers-Zanetti, Caudron-Blomdahl, Piedrabuena-Patiño
15.00: Caudron-Kim, Jaspers-Ceulemans, Choi-Piedrabuena
17.00: Zanetti-Sánchez, Sayginer-Patiño, Merckx-Blomdahl.

Driebanden Internationaal Jaspers, Dick
Volg ons online
>