Beste Aad,

Jongstleden 23 mei werd je door je burgemeester onderscheiden met de titel en het lintje Lid in de Orde van Oranje Nassau. Op dezelfde dag mocht ik je onderscheiden als Bondsridder van de KNBB wegens je grote verdiensten voor de biljartsport.

Het was een bijzondere dag, waarvan wij dit artikel maakten.

Om maar een paar verdiensten te noemen :

  • Lid breedtesportcommissie KNBB 2005-2009
  • Meerdere jaren wedstrijdcoördinator KNBB Landsfinale (meerdere edities)
  • Wedstrijdleider District Midden-Holland KNBB 01-01-2003 tot-27-07-2007
  • Lid bestuur Midden-Holland KNBB 01-01-2003-19-05-2005
  • Voorzitter District Midden-Holland KNBB 29-04-2009 tot heden

Echter, kort na deze dag kreeg ik te horen dat je al in 2009 de onderscheiding “Gouden Erespeld” hebt mogen ontvangen, en dat je daarvoor zelfs ook nog een aantal jaren in het bestuur van KVC hebt gezeten.

Gouden Erespeld is een hogere onderscheiding dan de Bondsridder onderscheiding die je afgelopen 23 mei mocht ontvangen. Het is niet logisch dat een latere onderscheiding lager is dan een voorgaande onderscheiding. Daarom vraag ik nu dat Bondsridder speldje terug.

Alles overziend, voor alles wat je betekend en gedaan hebt voor de biljarters en de biljartsport stemmen zowel het KVC bestuur, het Bondsbestuur als de Bondsraad ermee in om je te benoemen als Erelid van de KNBB en is het voor mij een eer om je de versierselen die bij deze benoeming horen bij jou op te spelden. Hartelijk gefeliciteerd.

Allen: Graag een groot applaus voor Aad!

 



 

Tekst: Ad Ketels/KNBB Vereniging Carambole
Bewerking: KNBB
Intro: KNBB
Foto’s: Piet Verschure

Beste Benny,

Drie jaar geleden werd ik in mijn huidige functie gekozen en tijdens onze eerste bestuursvergadering daarna dacht ik: wat een centenpik  Dat is eigenlijk niet echt veranderd maar ik heb in de afgelopen drie jaar wel ontzettend veel respect voor je gekregen.

Altijd ben je pietje precies en accuraat. Duidelijk en recht voor zijn raap, ook als het een keer NEE betekende. Als je iets voor- of door rekent is het tot in detail en het klopt dan ook nog. Altijd weloverwogen en alle voor- en nadelen beoordeeld. Overigens uiteraard zoals het een penningmeester betaamt.

 

“Altijd ben je pietje precies en accuraat. Duidelijk en recht voor zijn raap, ook als het een keer NEE betekende. Als je iets voor- of door rekent is het tot in detail en het klopt dan ook nog. Altijd weloverwogen en alle voor- en nadelen beoordeeld. Overigens uiteraard zoals het een penningmeester betaamt.”

 

Maar dat geldt ook voor het lezen/nalezen van stukken en daarop reageren. En of het nou notulen zijn of andere documenten, als jij reageert snijdt het altijd hout, je bent daar heel scherp in.

Ik heb gehoord dat je voordat je in deze functie trad tijdens deze zelfde ALV van KVC vaak namens West-Friesland vragen stelde over de financiële paragraaf en dat een van mijn voorgangers, Jaap Labrujere je daarom gevraagd heeft om penningmeester van KVC te worden. Inmiddels doe je dat nu 11 jaar.  at is een hele tijd en ook een hele verantwoording.

In West Friesland ben je tijdens twee perioden ook in totaal een jaar of 15 penningmeester geweest, dus ook een jaar of 15 districtsbestuurder.

In de vroege jaren negentig heb je de arbiterscursus gevolgd en je bent dus ook al ruim 30 jaar arbiter.  Ik heb je zelf regelmatig als arbiter aan de tafel gehad bij een kadertoernooi en gewestelijke kampioenschappen. Mensen, hij is streng maar rechtvaardig.

Al vele jaren zet je je in voor het VG-biljarten en sinds 2 jaar ben je ook altijd bij de Grand Prix van de jeugd aanwezig omdat je beiden gelukkig een warm hart toedraagt. De VG-biljarters als minder bedeelden en de jeugd als de toekomst. Het siert je enorm, je bent begaan met anderen.

Benny, we zaten ruim vier jaar geleden samen op de instructeurscursus. Ik leerde je daar kennen en dat voelt nog steeds als een voorrecht.

 

“Ik wil je namens alle biljarters van de KNBB en in het bijzonder de biljarters van KVC bedanken voor alles wat je in de afgelopen jaren voor hen hebt gedaan.  Het heeft het KVC bestuur, het Bondsbestuur en ook de Bondsraad unaniem doen besluiten om jou de titel Erelid toe te kennen.”

 

Ik wil je namens alle biljarters van de KNBB en in het bijzonder de biljarters van KVC bedanken voor alles wat je in de afgelopen jaren voor hen hebt gedaan.  Het heeft het KVC bestuur, het Bondsbestuur en ook de Bondsraad unaniem doen besluiten om jou de titel Erelid toe te kennen.

Daarom benoem ik je hierbij tot Erelid van de KNBB en is het voor mij een eer om je de versierselen die bij het erelidmaatschap horen bij jou op te spelden.

Graag een groot applaus voor Benny!

 



 

Tekst: KNBB Vereniging Carambole/Ad Ketels
Bewerking: KNBB
Intro: KNBB
Foto’s: Piet Verschure

ANKARA – De World Cup zege was zó dichtbij voor Dick Jaspers, maar in een miraculeuze finale was de overwinning uiteindelijk voor de Koreaan Myung Woo Cho. De apotheose in de World Cup in Ankara was een ware thriller: Jaspers en Cho trotseerden de spanning en vochten een geweldige finale uit. Met één carambole verschil was Myung Woo Cho de winnaar (50-49). Voor de Koreaanse wonderboy was het zijn tweede World Cup overwinning in drie toernooien dit jaar. Zelfs Dick Jaspers op zijn allerbest, in kwaliteit en mentaliteit, kwam op de finaledag die ene carambole tekort. De Nederlander won zondag eerst van Marco Zanetti met 50-49 in de halve finale, maar ging met diezelfde score ten onder tegen Myung Woo Cho. Het Turkse publiek en de vele kijkers op internet konden zich geen boeiender slot van deze World Cup voorstellen. ,,Mooi hoor, die spanning’’, reageerde Jaspers zelf later. En met de realiteit onder ogen: ,,Maar het mooiste is natuurlijk als je zelf wint.’’

Het verschil was in die cruciale laatste fase minimaal. De nieuwe machtshebber in het driebanden, Myung Woo Cho, een kleine Koreaan, hield na drie matchballen zijn zenuwen in bedwang en scoorde de winnende treffer met een niet te moeilijke driehoek. Een topserie van 20 werd Jaspers fataal in de finale, want zelfs in zijn befaamde eindsprint kon de Nederlander niet toeslaan, zij het dat hij na een prachtige come-back nog kansen schiep voor zichzelf.

 



 

Dick Jaspers startte iets beter dan zijn gevreesde opponent (14-7 en 21-8), maar met die fameuze serie van 20 in de achtste beurt draaide Myung Woo Cho de zaken om naar 28-21 in de pauze. Twee beurten later volgde nog een 8 voor een tussenstand van 37-27 in 10. Prachtige moyennes voor de twee topspelers, maar Cho had op 47-38 voor zijn laatste drie caramboles nog vijf beurten nodig. En zo kon Jaspers nog terugkomen met series van 6 en 4. Het werd 49-49 in de 20e beurt, Cho en Jaspers misten beide nog één keer, maar toen maakte Cho uit op 50-49 in 21 beurten. De andere twee spelers op het podium waren de Italiaan Marco Zanetti en de Vietnamees Phuong Vinh Bao.

Het nieuwe fenomeen Myung Woo Cho, die drie jaar geleden zijn definitieve doorbraak maakte op het wereldpodium, verstevigde zijn positie op de ranglijsten.

Halve finales

De zondagmorgen begon met een miraculeuze ontsnapping van Dick Jaspers in de halve finales tegen Marco Zanetti. De Italiaanse maestro miste één matchbal, dat werd hem fataal. Jaspers won met 50-49 in 29/28 na een helse achtervolging in de slotbeurten.

De wedstrijd ging aanvankelijk gelijkop met 10-10 in 7, 12-12 in 9, voordat Zanetti de aanval lanceerde met 10 en 5 in de 17e en 18e beurt, voor een voorsprong van 37-27. Jaspers krabbelde terug, maar Zanetti ging met 5 en 2 naar zijn eerste matchpunt op 43-49. Het bleek gelijk ook zijn laatste kans op de overwinning, want Jaspers ging in de 29e beurt medogenloos met 7 uit: 50-49.

De Aziatische clash tussen Myung Woo Cho en Phuong Vinh Bao werd ingezet door een mooie 13 van Cho, die de score op 24-19 bracht. De Koreaan bouwde die voorsprong verder uit naar 44-34, liep naar 49-40 en maakte uit op 50-41 in 21 beurten.

De derde World Cup van dit seizoen zette in de vroege knock-out fase Martin Horn in de schijnwerper. De Duitse gentleman versloeg twee keer Frédéric Caudron, de wereldkampioen, wat hij twee World Cups geleden ook al had gedaan in Bogota. De Europese routiniers drukten een stempel, want ook Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl en Marco Zanetti waren sterk op weg naar de finaleronden. Toch wees alles al snel op een hoofdrol voor Myung Woo Cho, de nummer 1 van de wereld en dit jaar ook al winnaar van de World Cup in Bogóta. Het Koreaanse wonderkind schakelde Torbjörn Blomdahl in de kwartfinales uit (50-32 in 26) en Phuong Vin Bao in de halve finales met 50-41 in 21.

De Nederlandse afvaardiging hield in de voorronden Sam van Etten het langst aan boord en raakte in de PQ drie spelers kwijt: Jeffrey Jorissen, Volkan Cetin (na twee dagen overleven) en Reggy Brouwers. Sam van Etten ging ook door de laatste kwalificaties en Jean Paul de Bruijn kon mee naar het hoofdtoernooi als tweede runner-up.

In het hoofdtoernooi met 32 (acht poules van 4) waren Jean Paul de Bruijn (2 matchpunten, 1.189) en Sam van Etten (0 punten, 1.264) uitgespeeld en gingen Jaspers en Hofman verder. Jaspers met 6 matchpunten, 2.068, serie 15, Hofman met 4, 1.381, 10. Dick Jaspers zette zijn zegereeks door tegen Eddy Merckx (50-43 in 27), Glenn Hofman moest buigen voor Myung Woo Cho met 50-29 in 28. Alleen Jaspers, die ook Martin Horn de baas was in de kwartfinales (50-44 in 19) bleef dus over voor de strijd om de hoogste podiumplaatsen.

De eindstand met de Nederlanders in de World Cup van Ankara:

1 Myung Woo Cho 14-2.191-20

2 Dick Jaspers 12-2.071-15

3 Phuong Vinh Bao 10-1.728-11

3 Marco Zanetti 9-1.829-14

5 Martin Horn 6-2.139-10

6 Thanh Luc Tran 6-1.800-13

7 Torbjörn Blomdahl 6-1.754-10

8 Gökhan Salman 6-1.668-10

9 Sameh Sidhom 6-1.962-10

10 Berkay Karakurt 5-1.862-12

11 Frédéric Caudron 4-1.948-7

12 Ruben Legazpi 4-1.841-13.

16 Glenn Hofman 4-1.300-10

24 Jean Paul de Bruijn 2-1.189-11

29 Sam van Etten 0-1.264-10

Het hoogste partijmoyenne was voor Cho met 2.191. De hoogste serie met 20 voor Myung Woo Cho en Quyet Chien Tran. Het hoogste partijmoyenne speelde Jung Han Heo met 3.333.

De nieuwe ranglijst voor UMB events:

1 Myung Woo Cho 454 punten

2 Dick Jaspers 324

2 Eddy Merckx 324

4 Marco Zanetti 304

5 Frédéric Caudron 299

6 Tayfun Tasdemir 284

7 Martin Horn 268

8 Thanh Luc Tran 264

9 Sameh Sidhom 258

10 Berkay Karakurt 252

11 Jérémy Bury 208

12 Quyet Chien Tran 202

13 Jung Han Heo 195

14 Glenn Hofman 190

 

Tekst Frits Bakker
Foto’s: Turkse Biljart Federatie

ANKARA – Het zag er al zo mooi uit nadat Dick Jaspers zich via Eddy Merckx zaterdagmiddag had gemeld voor de kwartfinales in de World Cup driebanden in Ankara. Hij was de enige Nederlander nog in het veld van zestien, waar ook de twee Belgen Caudron en dus ook Merckx uit waren verdwenen. Maar kon Jaspers op zaterdagavond Martin Horn, de dubbele bedwinger van Caudron, uit de finaleronden houden. Dat was de vraag, nadat de Duitser zijn topvorm ook hier had getoond. Martin Horn is onder andere een kwelgeest voor Frédéric Caudron, de wereldkampioen, die hij in de laatste drie World Cups vier keer op rij heeft verslagen. Maar Jaspers was super geconcentreerd, speelde op hoog niveau en deed wat de wereldkampioen niet kon. De Nederlander won van Horn met 50-44 in 19.

 


 

Morgen, zondag, is Jaspers om 12.00 uur West Europese tijd tegenstander van Marco Zanetti in de halve finale. De andere halve finale is een Aziatische tweekamp: Myung Woo Cho-Phuong Vinh Bao, om 9.30 uur. Live te zien op Soop.

Dick Jaspers (60) stond voor een zware missie tegen de 55-jarige Duitser, dat beseft hij maar al te goed. De Nederlander vertelde voor de partijen van zaterdag nog, dat hij in een periode waarin hij weer jaagt op de hoge posities op de ranglijsten, weer zonder bril speelt. ,,Ik speel sinds drie weken met lenzen’’, vertelde hij. ,,Ik ben er in Porto tijdens de Portugese finale mee gestart. Toen had ik nog wat problemen, dan is het altijd mogelijk over te schakelen naar de bril. Hier in Ankara speel ik met lenzen.’’

Het bracht hem naar een feilloze ronde met de beste 32, waarin hij zijn drie wedstrijden won met een gemiddelde boven de 2. En zaterdagmiddag volgde in de eerste knock-outs de mooie overwinning op Merckx. Klaar voor Martin Horn, zo leek het, de Duitser in grootse vorm, die in deze World Cup Caudron versloeg met 40-28 in 15 en 50-42 in 21. Dick Jaspers liep na de start tegen een kloof van 25-15 in 10 beurten aan tegen Horn, maar zette toen de tegenaanval in met een prachtige 13, die de score in Jaspers’ voordeel omkeerde: 28-25.

Beide spelers schommelden voortdurend rond de 2 gemiddeld in een wedstrijd met veel hoogstandjes. De oplossingen moesten vaak in losse bandstoten worden gezocht, waarin vooral Jaspers weer een meester bleek. Toen hij de score met 6 naar 37-29 tilde, ging die ene losse band evenwel net mis en liet Jaspers iets van zijn enorme focus zien. Het werd weer even dreigend op 40-36 in 17, maar toen was Jaspers weer op zijn best met een serie van 9 en een eerste, gemiste matchbal: 49-36. De reactie van Horn stagneerde op 49-41, waarna Jaspers eerst nog miste door een klos en daarna uitspeelde met een fraaie carré: 50-44 in 19.
 Marco Zanetti won zijn partij tegen Gökhan Salman met 50-29 in 22.

De Aziaten schitterden in de eerste sessie van de kwartfinales. Myung Woo Cho maakte een eind aan de opmars van Blomdahl met een 50-32 in 26 (1.923). Phuong Vinh Bao won het treffen tussen twee Vietnamezen: hij versloeg Thanh Luc Tran met 50-42 in 28.

De derby tussen Dick Jaspers en Eddy Merckx in de achtste finales, altijd een beladen wedstrijd, kreeg dit keer een superieure Jaspers te zien, die met 11, 4 en 2 naar 17-10 in 8 liep en met 7 verhoogde naar 36-15, omdat zijn Belgische tegenstander grossierde in zeven keer 1 in 12 beurten. Dat brak Eddy later op, ondanks zijn fraaie finish met 5, 1 en 9. Jaspers was net op tijd weer bij de les en eindigde de partij met 50-43 in 27 beurten.

 


Het einde voor Glenn Hofman kwam al gelijk in de eerste knock-outs met 32. De Hagenaar trof het niet met de loting, omdat hij tegenover Myung Woo Cho, de nummer 1 van de wereld stond. De Koreaan had een grillige start met 7 van acquit en daarna 1 carambole in 6 beurten. Toen hij na de zevende beurt 8-7 stond, ging Myung Wo weer in de aanval met 12 (20-7). Wat de Hagenaar nodig had, was een serie om de kloof te dichten, maar Hofman kwam niet eerder dan twee keer 4 en 1 keer 3. Cho had ook een terugval, maar zette de weg naar de finish in met 7, waarna hij na een moeilijke fase uitmaakte met 5: 50-29 in 28.

Thanh Luc Tran was in die ronde met de beste 32 de beste winnaar in 19 beurten tegen Berkay Karakurt. Torbjörn Blomdahl won van Ruben Legazpi, maar het opvallendst was de winst van Martin Horn tegen Frédéric Caudron. De Duitser bleek opnieuw een angstgegner voor de Belgische wereldkampioen: 50-42 in 21.

Tekst Frits Bakker
Foto’s Dick Jaspers & Glenn Hofman (Turkse federatie)

 

ZAANDAM –

Kleine details bepalen strijd om plek 2 in poules

Poule A bestond uit Julius Hulsegge (SV Utrecht), Kyran van Hove-Speltincx (SC Doetinchem) en Bjarne Piekema en Bram Rozeboom (SV Groningen). Poule B telde titelverdediger Benjamin, Toon Jacobs (SV Utrecht), Casper Benjamins (SV Groningen) en Tygo van der Meijs (HSC). In beide poules van vier streden de spelers om twee plaatsen voor de halve finales. Vanaf het begin stonden alle deelnemers op scherp, wetende dat kleine details bepalend zouden kunnen zijn.

Om die kleine details ging het achteraf gezien zeker. Want ook al eindigden beide poules met een duidelijke nummer één, had de strijd om de tweede plaats bijna niet spannender gekund. In poule A speelden Bjarne en Kyran in de eerste speelronde tegen elkaar, een zwaarbevochten wedstrijd die achteraf beslissend bleek te zijn. Kyran won weliswaar met 2-0, maar beide frames werden pas op de laatste kleuren beslist. In het tweede frame had Kyran zelfs een 22-clearence nodig om Bjarne te passeren.

In poule B deden de spelers er zelfs nog een schepje bovenop. Casper en Toon speelden hun laatste poulewedstrijd tegen elkaar, een rechtstreeks duel om de laatste halvefinaleplaats. Casper kwam 1-0 voor na een close frame, Toon maakte 1-1 na nog een heel spannend frame en het beslissende frame kwam, geheel in stijl, aan op de laatste bal. Hierbij trok Casper aan het langste eind. Vooral zijn fantastische long pots hebben Casper in deze wedstrijd gered.

Julius en Benjamin eindigden als ongeslagen nummers één in hun poules, waarbij Benjamin tegen Casper ook nog een prachtige 50-break liet noteren. Ook Julius won veel frames overtuigend door constant te scoren, alleen Bjarne wist nog een frame tegen hem te pakken. Voor Bjarne en Toon was het helaas net niet, ondanks een winstpartij voor beiden. Tygo en Bram eindigden als vierde in hun poules, maar hebben sterk tegenstand geboden tegen hun meer ervaren tegenstanders. Meerdere frames gingen lange tijd gelijk op voordat hun tegenstander een eindsprint maakte. Een prima NK-debuut dus voor Bram en ook voor Tygo was het zijn eerste deelname aan dit nieuwe format, van beiden gaan we zeker nog veel meer horen in de toekomst.

 



Foto’s: Bram Downes

 

Halve finales

De eerste halve finale ging tussen Julius en Casper. Julius deed in deze wedstrijd wat hij de hele dag al deed: heel constant scoren. In elk van de frames had hij binnen een paar beurten al 40 punten of meer op het bord staan. Casper weerde zich kranig met goede pots en creatieve safety’s, maar moest uiteindelijk voor Julius buigen met 3-0. Voor Casper is dit al het tweede jaar op rij waarin hij de halve finale haalt, een mooie prestatie.

In de tweede halve finale ging Benjamin goed van start en won het eerste frame ruim. Kyran antwoordde echter sterk, hij domineerde het tweede frame en won het al voor de kleuren. Het derde frame ging lang gelijk op en Kyran, die in de loop van de dag steeds sterker ging spelen, zette de titelverdediger maximaal onder druk. Na een spannende safety battle kreeg Benjamin de overhand en won het frame met slechts 17 punten verschil. Hierna pakte Benjamin door, met o.a. een 24-break racete hij in het vierde frame naar een ruime voorsprong, die genoeg bleek om de wedstrijd met 3-1 te winnen. Een sterk toernooi van Kyran, die net als vorig jaar in de halve finale maar nipt zijn meerdere moest erkennen in Benjamin.

 



Foto’s: via Jasha Kiers

 

Finale: Benjamin Lamberts consolideert titel op knappe wijze

De finale was, niet voor het eerst dit seizoen, een duel tussen clubgenoten Benjamin en Julius. Beide spelers lieten een uitstekend niveau zien. Het eerste frame trok Benjamin naar zich toe op de kleuren, na kansen over en weer. Het hoogtepunt was zonder twijfel het tweede frame, waarin Julius met een 39-break een ruime voorsprong nam, maar Benjamin zich bleef vastbijten. Uiteindelijk kreeg Benjamin een kans op bruin, en lukte het hem met een mooie 22-clearence nog om het frame te stelen. Hierdoor groeide het vertrouwen van Benjamin en was hij met breaks van 30 en 24 in het volgende frame niet meer te stoppen. Een mooie 3-0 overwinning voor Benjamin die spannender was dan de uitslag doet vermoeden.

Benjamin mag zich met deze prestatie nóg een jaar de Nederlands Kampioen onder de 18 noemen. Alle deelnemers en de organisatie kijken terug op een zeer geslaagd toernooi, waarin niet alleen het steeds hogere niveau, maar ook het enthousiasme van de Nederlandse junioren duidelijk zichtbaar was.

 


Foto’s: Erik van Kordelaar

 

Tekst: Jasha Kiers
Foto’s: Jasha Kiers, Bram Downes, actiefoto’s Julius & Benjamin: Erik van Kordelaar

OSS/DEN BOSCH – 

De onvolprezen Henry Thijssen maakte de foto’s van deze bijzondere avond, waarin het goede werk van District Oss door de jaren heen voelbaar was. Bijvoorbeeld: één van de districten met volop positiviteit, volop ondernemingszin en ook op (social) mediagebied een voorbeeld voor velen.

Vanaf nu dus onder de vlag van Den Bosch!

 

 

Opheffingsvergadering KNBB district Oss

Door KNBB District Oss

 

Donderdag 4 juni was de opheffingsvergadering van district Oss.

Tijdens deze vergadering werden de districtskampioenen van de teamcompetitie gehuldigd. Vermeldenswaardig was dat het team van Kerkzicht hun titel in de C1 prolongeerden. Dit is in district Oss voor het laatst omdat de C1 competitie samen gevoegd wordt met District ‘s-Hertogenbosch. De andere teams zullen olv van competitieleider Arno van Rossum in hun eigen omgeving onder district ‘s-Hertogenbosch afdeling Oss, hun competitie wedstrijden blijven spelen.

BC Esteren uit de B2 competitie is doorgedrongen tot de nationale finale

Na de officiële opheffing werden de bestuursleden van district ‘s-Hertogenbosch aan de leden voorgesteld. Voorzitter Karel Swarts nam het woord en de bestuursleden stelden zich voor.

Lees verder op de website: https://www.knbb-oss.nl/2026/06/04/bijzondere-algemene-leden-vergadering

 

 

Een nieuw biljarttijdperk voor de verenigingen in district Oss

Door Karel Swarts, voorzitter/secretaris KNBB district ‘s-Hertogenbosch e.o.

 

Inderdaad iets bijzonders om mee te maken. Medio 2025 heeft het interim-bestuur van district Oss e.o. ons gevraagd of we bij gebrek aan bestuurlijke opvolging mee wilden denken over de toekomst van district Oss. Daar hebben wij als bestuur van district ‘s-Hertogenbosch e.o. niet lang over na hoeven denken. Na een eerste gesprek met een werkgroep zijn beide besturen al snel bij elkaar gekomen om de mogelijkheden en onmogelijkheden te bespreken. Uiteindelijk heeft dit ertoe geleid dat de leden van district Oss e.o. in december 2025 unaniem voor het voorstel hebben gestemd om samen te gaan met ons district.

Een week na de buitengewone ALV van district Oss e.o., waar wij als bestuur op uitnodiging bij aanwezig waren, was op 11 juni onze eigen ALV. Uiteraard waren hier de verenigingen uit district Oss ook voor uitgenodigd. De enorme opkomst van deze verenigingen heeft ons positief verrast. Een goede start van een nieuw biljarttijdperk voor de verenigingen in district Oss.

In de A-klasse en de C1 wordt met ingang van seizoen 2026-2027 een gezamenlijke competitie gespeeld. Voor de overige klassen wordt zowel in district ‘s-Hertogenbosch als ‘voormalig’ district Oss een aparte competitie gespeeld. Wij zijn als bestuur van district ‘s-Hertogenbosch blij dat Arno van Rossum ons hier als wedstrijdleider competitie bij blijft ondersteunen. De PK’s worden wel gezamenlijk gespeeld.

Ook zijn we nu met ondersteuning van Adri de Bekker bezig om onze website opnieuw in te richten. Voor de inhoud van de website blijven Henry Thijssen en Hans van de Ven ons ondersteunen. Tot een nader te bepalen datum blijft de website van district Oss online met een verwijzing naar www.knbb-shertogenbosch.nl

 

Met sportieve groeten,

Karel Swarts
Voorzitter/secretaris KNBB district ‘s-Hertogenbosch e.o.

 

 

Tekst: KNBB
Tekst opheffingsvergadering: KNBB District Oss
Tekst nieuw biljarttijdperk: Karel Swarts, voorzitter/secretaris KNBB district ‘s-Hertogenbosch e.o.
Foto’s: Henry Thijssen

ANKARA – Dick Jaspers en Glenn Hofman hebben zich geschaard onder de beste 16 spelers van de World Cup in Ankara. Jean Paul de Bruijn en Sam van Etten zijn uitgeschakeld. In de fase met 32 spelers, die elkaar vrijdag troffen in groepen van vier, bleef Dick Jaspers ongeslagen en verloor Glenn Hofman alleen zijn laatste partij. Voor de Belgen gaan Frédéric Caudron en Eddy Merckx naar de knock-outs met 16 in het hoofdtoernooi. Myung Woo Cho, de nummer 1 van de wereld, was de beste in moyenne op vrijdag: 2.400. Bekende spelers die het toernooi verlieten zijn Tayfun Tasdemir, Haeng Jik Kim en Jérémy Bury.

De knock-outs met de beste 16 zijn:

11.00 uur West Europese tijd:

Myung Woo Cho-Glenn Hofman

Dick Jaspers-Eddy Merckx

Sameh Sidhom-Gökhan Salman

Phuong Vinh Bao-Jung Han Heo

13.30 West Europese tijd:

Berkay Karakurt-Thanh Luc Tran

Marco Zanetti-Quyet Chien Tran

Martin Horn-Frédéric Caudron

Torbjörn Blomdahl-Ruben Legazpi.

Dick Jaspers, die weer zonder bril speelde, werd nauwelijks bedreigd in zijn groep, waarin Gökhan Salman als tweede meeging naar de volgende fase. In zijn openingspartij steeg Jaspers al ver boven de jonge Fransman Maxime Panaia uit (40-12 in 14, series 15 en 12) en versloeg hij Gökhan Salman met klein verschil (40-38 in 29). De Koreaanse topper Haeng Jik Kim, tobbend met zijn vorm, werd in de laatste partij van Jaspers op het rooster gelegd: 40-24 in 15. Jaspers gaf blijk van een voortreffelijke vorm en eindigde met 6 matchpunten en 2.068.

Over vorm en zelfvertrouwen heeft ook Glenn Hofman niets te klagen. De opening tegen het eeuwige fenomeen Torbjörn Blomdahl vergde wel een inspanning, maar de Hagenaar had de betere eindsprint met 2, 5 en 1 (40-38 in 25). Een andere wereldtopper, Tayfun Tademir, onderging ook dat lot tegen de topsprinter Hofman. Ook in die partij bereikte de Hagenaar na een mindere slotfase de finish met 4 en 1. Tasdemir moest 7 keer scoren in de nabeurt, maar miste na 5: 40-38 in 3 beurten. Dat betekende voor Hofman al de definitieve plaatsing. Hij kon zich verlies veroorloven tegen Omer Karakurt, die won met 40-38, voor Hofman was de eindstand nu andersom vergeleken bij zijn twee eerste wedstrijden.

Glenn Hofman eindigde na Torbjörn Blomdahl als nummer twee in de eindstand met 4 punten en 1.388. Tayfun Tasdemir werd verrassend uitgeschakeld met 2 punten en 1.056. Voor Jean Paul de Bruijn kwam het toernooi tot een eind door twee verliespartijen in zijn groep met twee kampioenen, Phuong Vinh Bao en Eddy Merckx. De Bruijn verloor zijn eerste van Merckx met 40-27 in 24, ging daarna naar winst tegen Tolgahan Kiraz (40-37 in 30), maar werd overrompeld door de Vietnamees Phuong Vinh Bao in de laatste partij: 40-2 in 20. De Bruijn werd derde in zijn groep met 2 matchpunten en 1.189.

Sam van Etten kon zijn vorm uit de vorige ronden niet aantikken. In zijn poule was hij al vrijwel kansloos na twee wedstrijden. Sameh Sidhom versloeg de Noord-Hollander met 40-30 in 24 en in de tweede ronde won Hong Chiem Thai met 40-27 in 21 beurten. De uitzwaaipartij tegen Quyet Chien Tran, die net kansloos had verloren van Sidhom met 40-16 in 13, eindigde voor Van Etten in verlies met 40-29 na een beslissende 10 in de laatste beurten van Tran. Sam van Etten eindigde als laatste zonder matchpunten en met 1.254 gemiddeld.

Tekst Frits Bakker

Foto Dick Jaspers (Soop)

 

 

 

 

 

 

Martina: “Zowel mijn man Henri als ikzelf zijn fervent biljarters en hebben sinds 2024 een eigen biljart in onze zaak staan.”
 
“Helaas moesten wij noodgedwongen verhuizen met de zaak en kon het biljart niet mee en nog wat andere privé (hobby) spullen.”
 

 
“Hiervoor hebben we uiteindelijk besloten om een andere ruimte te huren met een kantoor boven, waar het biljart kon staan. Van 1 biljart gingen we naar 2 biljarts, kwam er een barrretje in, geruchten over weer een sluiting van locatie etc. Uiteindelijk toch maar de stoute schoenen aan getrokken en ons bekend gemaakt bij jullie – en nu zijn jullie dus hier.”
 
“Geldermalsen is een gebied waar relatief weinig gebeurt op biljartgebied. Tot ik schat 30 jaar geleden zat er nog iets in het centrum, maar dat is al lange tijd niet meer zo. Dichtstbijzijnde is Carambole Rumpt, en dat is een stuk grootschaliger dan wij. We zitten op een mooi, schoon industriegebied, gratis parkeren, het is bij ons kleinschalig en gezellig, en geleidelijk aan wordt het steeds drukker.” 
 

 
“Wij staan open voor alle biljarters, van C4 tot de Toppers zeg maar, ook voor de andere bonden. Avondcompetitie, Dagcompetitie, recreanten etc. De bedoeling is in ieder geval doordeweeks dagelijks open te zijn vanaf 13:00. De biljarts die er staan zijn “gewone” biljarttafels. Met 2 biljarttafels, 5 dagen in de week, zouden we 10 tot 15 teams kunnen hebben in de avond competitie. Sinds 1 juni zijn we dagelijks open, hebben we een aantal kaderspelers, en spelen we ook een zomercompetitie.”
 
“Mensen kunnen ons bereiken via Facebook Biljart “Lokaal” Geldermalsen door een PB te sturen, of te mailen naar: biljartlokaalgeldermalsen@gmail.com. Website hebben we (nog) niet.”
 
 
Tekst: KNBB
Foto’s: KNBB
Collage: Biljart Lokaal Geldermalsen

Iris, als poolspeelster maak je de laatste tijd mooie stappen vooruit. Hoe ben je in het pool terecht gekomen? Welke disciplines hebben je voorkeur? En, meer algemeen: wat is het mooiste aan pool?
Ik ben begonnen met poolen, omdat mijn vader (Richard Eijmberts) ook poolt. Ik wilde heel graag ergens goed in worden, maar ik wist eigenlijk niet goed waarin dan precies. Thuis hebben we een eigen pooltafel en toen dacht ik: waarom zou ik niet ook gaan poolen?

Ik hou heel erg van rotation games, dus het liefst speel ik 9-ball of 10-ball. Maar de afgelopen tijd ben ik ook steeds meer 8-ball en straight pool gaan trainen, waardoor ik deze disciplines ook steeds leuker ben gaan vinden.

Ik denk eigenlijk niet dat er één ding is dat het mooiste is aan pool. Zo vind ik het geweldig om goed te spelen en wedstrijden te winnen, maar daarnaast kijk ik ook uit naar de gezelligheid van de verschillende toernooien. Ik denk dat alle dingen samen pool zo ongelofelijk leuk maken.

 

 

Waar liggen jouw ambities? Waar ben je tot nu toe het meest trots op met wat je hebt gehaald, en: wat zijn je doelen voor de komende jaren?
Ik ben het meest trots op mijn twee bronzen medailles die ik heb behaald op het EK jeugd van vorig jaar. Mijn doel is dan ook om dit komende zomer te verbeteren en het liefst zelfs een beker mee naar huis te kunnen nemen. Ook is het een grote droom om een NK dames te winnen. Hier heb ik tot nu toe alleen brons kunnen behalen, maar ik hoop om dit jaar verder te kunnen komen.
Een ander doel is om ook internationaal ver te komen in dames toernooien, bijvoorbeeld op het EK dames. Hier ben ik dit jaar voor het eerst heen geweest en mijn beste resultaat was een 17e plek. Hier ben ik erg trots op, maar ik denk dat het zeker mogelijk is om veel verder te komen als ik komend jaar goed blijf trainen.

 

 

Je speelt relatief vaak in events met vooral jongens. Hoe is dat? En zit dames/meisjes pool een beetje in de lift?
Ik vind het eigenlijk niet erg om alleen maar tegen jongens te spelen, omdat ik probeer om niet te denken aan tegen wie ik speel, maar gewoon op de tafel en de wedstrijd te focussen. Ik vind het natuurlijk wel erg jammer dat er niet zoveel meisjes poolen, dus ik hoop dat dat aantal de komende jaren toe zal nemen.

 

 

Je bent onderdeel van TeamNL, waar je vaak speelt met leeftijdsgenoten Rayen Gtari en Levi Stheins. Hoe is het om onderdeel te zijn van TeamNL en dit prachtige oranje te mogen dragen? (Misschien één of twee leuke anekdotes/ervaringen van trips met TeamNL?)
Ik vind het geweldig om onderdeel te zijn van TeamNL en het is ongelofelijk gaaf om Nederland te mogen vertegenwoordigen op internationale toernooien. Ik heb bijvoorbeeld al meerdere keren de Nederlandse vlag mogen dragen, namelijk op het EK jeugd, EK dames en op het WK jeugd, en het voelt elke keer weer geweldig als de rest van TeamNL langs de kant staat te juichen. Zo voel je je echt een onderdeel van een geweldig team!

 

 

Kun je iets vertellen over je kwalificatie voor het NK 10-ball, hoe ging dat? En: was het bijzonder om zelf te kwalificeren terwijl jouw vader dit niet lukte?
Ik leg mezelf vaak erg veel druk op als ik belangrijke wedstrijden ga spelen. Dit had ik ook gedaan voor het NK 10-ball. Dit kwam omdat ik me vorig jaar ook had gekwalificeerd en ik dat super graag weer wilde doen. Hierdoor speelde ik in het begin erg slecht en verloor ik mijn eerste wedstrijd. Hierna had ik me voorgenomen om ontspannen te gaan spelen, eigenlijk alsof ik gewoon thuis aan het trainen was. Dit hielp heel goed waardoor ik de rest van de dag super goed speelde en me weer wist te plaatsen voor het NK 10-ball!

Ik vond het zeker bijzonder om me te kwalificeren terwijl mijn vader dit niet lukte, maar het had me echt super gaaf geleken om me samen met mijn vader te kunnen kwalificeren en vervolgens samen het NK 10-ball te kunnen spelen!   

 

 

Vanaf vandaag speel je mee met het WK Heyball U19 in Oslo. Heyball komt wereldwijd enorm op, en biedt grote mogelijkheden voor poolspelers – bijvoorbeeld omdat er flinke financiële mogelijkheden zijn voor wie hierin de top zou halen. Hoe ben jij terecht gekomen in het heyball, waar/hoe train je, en wat hoop je te bereiken op dit WK U19?
Het leek me heel leuk om een keer Heyball uit te proberen. Toevallig werd er op dat moment een kwalificatie toernooi gehouden waarmee je je kon kwalificeren voor de World Games in Australië. Ik heb toen meegedaan aan dat toernooi waar ik me uiteindelijk niet kon kwalificeren, maar waar ik wel ontdekte hoe leuk Heyball eigenlijk is. Vanaf dat moment heb ik helaas maar een paar keer kunnen trainen. Dit komt omdat er maar heel weinig Heyball tafels staan in Nederland.

Toch denk ik dat ik me met deze trainingen goed heb kunnen voorbereiden op het WK en ik hoop daar mijn beste spel te kunnen laten zien en om veel te kunnen leren van andere spelers.

 

 

Iets wat we nog zijn vergeten te vragen?
Ik heb net eindexamens gedaan op school en komend jaar ga ik een tussenjaar nemen om me volledig te kunnen focussen op poolen. Ik ga dan veel trainen en ook toernooien spelen in het buitenland. Ik heb hier heel veel zin in en ik kan niet wachten om te zien wat volgend jaar me gaat brengen!

 

 

Tekst: KNBB
Foto’s: KNBB Sectie Pool/Thierry Brachthuizer, Predator, Jan Rosmulder

Het sponsor- en netwerkevenement zoals onderstaand aangekondigd is verplaatst naar donderdag 17 september, in De Loods in Rijswijk. Zie hier alle info, en hoe u erbij kunt zijn: www.poolbiljarten.nl/nieuws/uitnodiging-voor-alle-liefhebbers-van-de-ned…

 

KNBB Sectie Pool en Cavero hebben besloten het exclusieve sponsor- en netwerkevenement met Steve Davis te verplaatsen naar het najaar. Daarmee kiezen we bewust voor een moment waarop we het programma, de ontvangst en de inhoud nog sterker kunnen neerzetten voor ondernemers, partners, sponsoren en vertegenwoordigers uit de Nederlandse poolwereld.

De oorspronkelijke datum bood al een mooie kans om sport, ondernemerschap en toekomstvisie samen te brengen. Door enkele maanden extra voorbereidingstijd te nemen, kunnen we meer waarde bieden aan alle aanwezigen en een bijeenkomst organiseren die nog beter aansluit bij de ambities van de Nederlandse poolsport.

 

Meer tijd voor een sterker programma

De internationale poolsport is volop in ontwikkeling. Professionele organisaties investeren in evenementen, livestreams, media en prijzengelden, waardoor cue sports wereldwijd steeds meer aandacht krijgen. Ook in Nederland groeit de ambitie om de sport verder te professionaliseren en aantrekkelijker te maken voor bedrijven en organisaties.

Juist daarom willen we dit evenement niet alleen organiseren als bijzondere ontmoeting, maar ook als inhoudelijk sterk moment waarop duidelijk wordt welke kansen de sport biedt. In het najaar kunnen we meer aandacht besteden aan de sponsorpropositie, concrete samenwerkingsmogelijkheden en inspirerende voorbeelden uit binnen- en buitenland.

De extra tijd geeft ons bovendien de mogelijkheid om meer relevante ondernemers, partners en beslissers te betrekken. Daardoor ontstaat een krachtiger netwerk rondom de Nederlandse poolsport en vergroten we de kans op duurzame verbindingen.

 

Steve Davis blijft het boegbeeld van de bijeenkomst

Steve Davis blijft een bijzondere gast voor deze bijeenkomst. Als zesvoudig wereldkampioen snooker en winnaar van de Mosconi Cup behoort hij tot de meest succesvolle en invloedrijke namen uit de geschiedenis van de cue sports. Zijn ervaringen uit de topsport en zijn visie op de ontwikkeling van de biljartsport maken hem bij uitstek geschikt om ondernemers en sportliefhebbers te inspireren.

Door het evenement naar het najaar te verplaatsen, ontstaat er meer ruimte om zijn bijdrage goed in te passen in een breder programma. We kunnen zijn verhaal sterker verbinden aan de ontwikkeling van pool in Nederland, de rol van media en livestreaming, en de kansen die ontstaan wanneer sport en bedrijfsleven elkaar vinden.

Ook de persoonlijke ontmoeting met Steve Davis blijft een belangrijk onderdeel van het programma. We willen aanwezigen voldoende gelegenheid bieden om met hem in gesprek te gaan en de pooltafel op te zoeken in een ontspannen en exclusieve setting.

 

Met vertrouwen vooruit naar het najaar

De Nederlandse poolsport beschikt over een sterke basis, een betrokken community en ambitieuze plannen voor de toekomst. Door het evenement te verplaatsen, kiezen we voor kwaliteit, zorgvuldigheid en een grotere impact. We gebruiken de komende maanden om het programma te versterken, meer partners te betrekken en het verhaal van de sport nog overtuigender te vertellen.

Wij kijken ernaar uit om iedereen in het najaar te verwelkomen bij een inspirerende bijeenkomst waarin sport, ondernemerschap en toekomstvisie samenkomen. Met Steve Davis als bijzondere gast en met extra tijd om het evenement verder te verbeteren, bouwen we samen aan een krachtig moment voor de Nederlandse poolsport.

 

 

Exclusief sponsor- en netwerkevenement van KNBB Sectie Pool en Cavero

Tijdens deze exclusieve bijeenkomst komen ondernemers, partners, sponsoren en vertegenwoordigers uit de Nederlandse poolwereld samen om kennis te maken met de kansen die de sport biedt voor bedrijven en organisaties. Een middag waarin sport, ondernemerschap en toekomstvisie samenkomen.

 

Een sport in ontwikkeling

De internationale poolsport maakt momenteel een sterke ontwikkeling door. Professionele organisaties investeren in evenementen, livestreams, media en prijzengelden, waardoor de sport wereldwijd steeds meer aandacht krijgt.

Ook in Nederland groeit de ambitie om de sport verder te professionaliseren. Met nationale kampioenschappen, internationale prestaties, moderne livestreamproducties en een actieve community ontstaat een aantrekkelijk platform voor bedrijven die zich willen verbinden aan een betrokken en groeiende doelgroep.

Tijdens het evenement wordt ingegaan op deze ontwikkelingen en op de kansen die er liggen voor bedrijven die willen bijdragen aan de verdere groei van de Nederlandse poolsport.

 

 

Speciale gast: Steve Davis

Steve Davis behoort tot de meest succesvolle en invloedrijke spelers uit de geschiedenis van de cue sports. Als zesvoudig wereldkampioen snooker en winnaar van de Mosconi Cup speelde hij een belangrijke rol in de ontwikkeling van de sport tot een professioneel en internationaal mediaproduct.

Tijdens zijn bezoek deelt Davis zijn ervaringen uit de topsport, zijn visie op de ontwikkeling van cue sports en de lessen die kunnen worden getrokken uit de groei die de biljartsport de afgelopen decennia heeft doorgemaakt.

Daarnaast is er voor aanwezigen gelegenheid om Steve persoonlijk te ontmoeten en samen de pooltafel op te zoeken.

 

Waarom investeren in pool?

Pool is een toegankelijke sport met een brede aantrekkingskracht. Van recreatieve spelers tot topsporters en van lokale verenigingen tot internationale evenementen: de sport brengt mensen samen en creëert verbinding.

Voor bedrijven biedt de sport interessante mogelijkheden op het gebied van zichtbaarheid, relatiebeheer, employer branding en maatschappelijke betrokkenheid. Door de relatief beperkte concurrentie binnen de sport kunnen sponsoren bovendien opvallen en daadwerkelijk onderdeel worden van het verhaal.

De Nederlandse poolwereld bestaat uit duizenden actieve spelers, honderden teams, tientallen locaties en een groeiend online bereik via livestreams, websites en sociale media. Dit maakt pool tot een interessant platform voor organisaties die op zoek zijn naar een authentieke manier om hun merk onder de aandacht te brengen.

 

 

Sponsorpropositie

Tijdens het evenement presenteren wij de verschillende mogelijkheden voor bedrijven die zich willen verbinden aan de Nederlandse poolsport. Hierbij wordt ingegaan op sponsorpakketten, activatiemogelijkheden, zichtbaarheid tijdens evenementen en de kansen die ontstaan door langdurige samenwerking.

Meer informatie hierover vindt u in onze sponsorbrochure. Hier de versie in het Nederlands, here the version in English.

 

 

Samen bouwen aan de toekomst van de Nederlandse poolsport

De Nederlandse poolsport beschikt over een sterke basis, een betrokken community en ambitieuze plannen voor de toekomst. Met steun van partners en sponsoren kunnen wij blijven investeren in evenementen, talentontwikkeling, media en zichtbaarheid.

Wij kijken ernaar uit om tijdens deze bijzondere bijeenkomst onze plannen te delen en samen met ondernemers en partners te verkennen hoe we de sport verder kunnen laten groeien.

 

 

Tekst, foto’s & sponsorpropositie: KNBB sectie Pool