Ook de andere Nederlanders van TeamNL werden uitgeschakeld in het 47/2. Michel van Silfhout en Lyon Megens, die zijn debuut op een EK maakte, wonnen 1 partij in de voorronden en verloren twee keer. De halve finales zijn: Marek Faus-Esteve Mata en Xavier Gretillat-Willy Gérimont, deze vrijdag om 13.30, live te zien op Kozoom.

 



 

CERVERA – De kans op Nederlands goud ging verloren op het Europees kampioenschap kader 47/2 in Cervera, Spanje. De Belg Patrick Niessen werd ook uitgeschakeld voor de race om het hoogste podium. Raymund Swertz werd in de ronde met de beste 8 uitgeschakeld door de Spanjaard Esteve Mata met 250-177 in 3 beurten. De Nederlander verdedigde de titel in de spelsoort waarin hij doorgaans het meest bedreven is. Patrick Niessen werd geslachtofferd door de Tsjech Marek Faus na een lang gevecht. In de 12e beurt op een tussenstand van 221-181 voor Niessen, ging Faus uit met 69: 221-250.

Patrick Niessen was de enige Belg in deze spelsoort. De kadrist speelde een uitstekend toernooi en was zelfs de allerbeste in de voorronden met 6 matchpunten en 100 moyenne precies. Niessen speelde de 200 punten één keer uit in 1 beurt tegen Cuenca, één keer in 2 en één keer in 3 beurten.

Voor een plaats bij de best vier won de Fransman Willy Gérimont van Arnim Kahofer met 20-51 in 2 (serie 247). Xavier Grétillat, die twee keer in 1 beurt uitspeelde in de voorronden, won van Raul Cuenca met 250-213 in 4.

De halve finales om 13.30 uur:

Marek Faus-Esteve Mata

Xavier Gretillat-Willy Gérimont.

 

 

Raymund Swertz, de grote favoriet die op het EK Bandstoten al brons haalde, werd ook in de voorronden al een keer verslagen in een partij tegen de Fransman Willy Gérimont met 200-177 in 1 beurt. Die score haalde Swertz later ook tegen Mata, waarin hij een vlot lopende serie op de lijnen door een missertje moest afbreken. Swertz gaf als verklaring: ,,De omstandigheden zijn niet gemakkelijk, maar dat is voor allemaal gelijk. Het is knokken om het spel onder controle te houden. Het is best traag. En glad. Maar goed, we moeten ons aanpassen. Ik richt me nu op de andere discipline die we nog krijgen: het 71/2. Het gaat verder goed met me, hoor. De zaal is prima, aan de kleine kant, goed voor zo’n 100 toeschouwers. Ik ga mijn best doen.’’

Lyon Megens, de andere Nederlander, klaagde op zijn beurt over de airco: ,,Die is dramatisch hier, er staan er twee te blazen. De lucht is veel te droog, je krijgt weinig zuurstof binnen. Je hoort veel mensen hoesten, dat zegt genoeg.’’

De Nederlanders waren met drie in deze spelsoort. Michel van Silfhout en Lyon Megens kwamen niet door de poulefase. Van Silfhout liep tegen twee kansloze verliespartijen aan: tegen Niessen met 200-0 in 2, tegen Cuenca met 200-1 in 1. In zijn derde partij won Van Silfhout van Arnd Riedl met 200-77 in 10. Lyon Megens uit Wychen maakte zijn Europese debuut in Cervera. In zijn eerste wedstrijd werd hij verslagen door Esteve Mata met 200-16 in 4. Daarna won de Nederlander an Carlos Marques met 200-42 in 12 (serie 91), in de beslissende partij was Marek Faus te betere met 200-40 in 2.

Megens werd 11e van de 16 in de stand na de voorronden, Van Silfout 12e.

11 Lyon Megens 2-14.22-91

12 Michel van Silfhout 2-12.56-81.

 

Stand na kwalificaties:

Patrick Niessen 6-100.00-200

Willy Gérimont 6-75.00-200

Xavier Gretillat 6-50.00-200

Esteve Mata 6-50.00-104

Raymund Swertz 4-64.11-186

Raul Cuenca 4-62.75-196

Arnim Kahofer 4-57.14-168

Marek Faus 4-30.42-185

 




 

Alle info & links

Het EK Klassiek: Een vooruitblik met EK-debutant Lyon Megens
Alle info & uitslagen (CEB)
Livestream (Kozoom)

 

Tekst: Frits Bakker
Foto’s: CEB
Foto’s TeamNL in frame: Kozoom

OOSTERHOUT – De voorronden van de Grand Prix in Oosterhout zijn afgerond met extreme uitersten. Tom Beemsterboer en Kees Wittens hadden riante uitschieters in een van de laatste kwalificaties. Frits Broeders startte zijn missie maandag met winst tegen Rui Texeira in 21 beurten (1.428, serie 8), maar sloot af met verlies tegen Jack van de Klunert met 30-14 in 35 (0.400, serie 2). Toch ging de Oosterhouter, die een thuiswedstrijd speelt, mee naar het hoofdtoernooi in het spoor van Martijn Egbers. Frits Broeders staat vandaag, donderdag in de eerste poules onder andere tegenover Jean Paul de Bruijn. De grote afwezige in deze Grand Prix is Dick Jaspers.

 

 

Tom Beemsterboer schitterde onder andere met 2.083 in zijn partij tegen Jan Viskil (25-20 in 12, serie 12). John van der Stappen voerde een ’groep des doods’ aan in de aanloop naar het hoofdtoernooi. De Gelderlander won met 30 in 30 van Paul Witteman en 30-21 in 16 van Bradley Roeten. Dat leverde Van der Stappen 1.3.04 als eindmoyenne op. Bert van Manen liet in zijn groep als winnaar 1.250 optekenen met een 30-9 in 24 tegen Jan Zijlstra als opening.

Eén van de betere spelers uit de laatste sessies was Kees Wittens, die de vorm van zijn laatste kampioenschap nog demonstreerde, Huub Adriaanse en Menno de Vries versloeg en met 1.132 eindigde. In zijn vorige ronde speelde Wittens nog beter: 25 in 13, 1.923. Jack van Peer was een van de spelers ’boven de 1’ in die laatste kwalificaties. De Dongenaar versloeg Albert Kooistra en Arno Klaassen, goed voor 4 matchpunten en 1.016. Gert-Jan van der Veen uit Leeuwarden deed nog iets beter met 1.090 en bleef Wilco van Wijk (ook geplaatst), Berry Dallinga en Tom Penrose voor.

Het hoofdtoernooi op de Oosterhoutse camping van Jerry Hermans start vandaag, donderdag, vanaf 11.00 uur. De indeling van de poules:

Donderdag:

Poule A: Jean Paul de Bruijn, Erwin Kivits, Bert van Manen, Frits Broeders

Poule B: Glenn Hofman, Volkan Cetin, Marten van Engelen, Jordy de Kruijf

Poule G: Huub Wilkowski, Kay de Zwart, Paul Bruijstens, Joris van ’t Zelfden

Poule H: Raimond Burgman, Sam van Etten, Martijn Egbers, Robert Koster.

Vrijdag:

Poule C: Barry van Beers, Joey de Kok, John van der Stappen, Charles Mekes

Poule D: Jeffrey Jorissen, Adrie Demming, Kees Wittens, Wilco van Wijk

Poule E: Jean van Erp, Frans van Schaik, Gert-Jan van der Veen, Tom Beemsterboer

Poule F: Dave Christiani, Harrie van de Ven, Jack van Peer, Sander Jonen

Poule G: Huub Wilkowski, Kay de Zwart, Paul Bruijstens, Joris van ’t Zelfden

Poule H: Raimond Burgman, Sam van Etten, Martijn Egbers, Robert Koster.

 

Tekst Frits Bakker
Foto Tom Beemsterboer (Paul Brekelmans)

 

NK Biljart Artistiek 1e Klasse: eindelijk kampioen

Zeven spelers betraden de arena voor het NK Biljart Artistiek 1e klasse. Helaas moest Walter Crols halverwege het toernooi zijn keu neerleggen vanwege ziekte, waardoor de strijd met zes overgebleven deelnemers werd voortgezet. Elke speler werkte zich door 70 figuren heen, verdeeld over zeven sets van tien – een ware test van techniek, concentratie en uithoudingsvermogen.

Op de openingsdag verraste Bart van de Wijgert vriend en vijand. Als laagst geplaatste deelnemer (7e) begon hij sterk en leek hij op koers voor een podiumplek. Toch kon hij die lijn niet vasthouden en viel hij uiteindelijk net buiten de medailles.

De bronzen medaille ging naar Jean-Marie Limbourg, die met deze prestatie een indrukwekkende biljartcarrière van maar liefst 40 jaar afsloot – waarvan 32 jaar op Nederlandse bodem. Een passend en eervol afscheid.

Cock Ooms veroverde het zilver, terwijl het goud voor het eerst in handen kwam van Eric van Kampen. Na zo’n vier decennia biljarten wist hij eindelijk de hoogste trede van het podium te beklimmen – een bekroning op jarenlange toewijding en vakmanschap.

 



Prachtige zaal in Bergeijk; gecombineerd podium v.l.n.r Cock Ooms, Sander Jonen, Eric van Kampen, Erik Vijverberg, Jean Marie Limbourg, Benny Smits, René Dericks; winnaar Masters Artistiek 2025: Erik Vijverberg

 

Masters Biljart Artistiek: een high-five

De acht beste spelers van de eerder dit seizoen gespeelde Grand Prixs hadden zich geplaatst voor het prestigieuze toernooi: de Masters. Ze werden verdeeld over twee poules, waarin een halve competitie werd gespeeld.

Poule A bestond uit Erik Vijverberg, Sander Jonen, Robert van Veenendaal en Wilfrie Vermeer. In Poule B namen Benny Smits, René Dericks, Fred Driessen en René Kuijstermans het tegen elkaar op. Elke partij kende een maximale lengte van 35 figuren.

In Poule A was de partij tussen Vijverberg en Jonen zeer spannend: pas in het allerlaatste figuur viel de beslissing, met een nipte overwinning voor Vijverberg (174-156). De overige duels in deze poule kenden duidelijkere krachtsverhoudingen. Uiteindelijk wisten Erik Vijverberg en Sander Jonen zich overtuigend te plaatsen voor de halve finales.

Ook in Poule B werd er fel gestreden. Fred Driessen hield lang stand tegen René Dericks – tot en met het 24e figuur ging het gelijk op. Toch trok Dericks na 33 figuren aan het langste eind (132-111). Tegen Benny Smits hield Driessen het eveneens lang vol, maar moest hij na 33 figuren opnieuw zijn meerdere erkennen (124-102). Daarmee gingen Benny Smits en René Dericks door naar de halve eindstrijd.

In de halve finales rekende Sander Jonen in het voorlaatste figuur af met René Dericks (147-129), terwijl Erik Vijverberg betrekkelijk eenvoudig won van Benny Smits (145-104).

De finale tussen Jonen en titelverdediger Vijverberg was er een om in te lijsten. Vijverberg opende sterk met een indrukwekkende serie van zes opeenvolgende figuren, goed voor 42 punten. Jonen antwoordde met een nog langere reeks: zeven figuren en 53 punten. Bij de pauze stond Jonen nipt voor: 77-75.

Na de pauze nam Vijverberg een kleine voorsprong, die schommelde tussen de 7 en 20 punten. Maar Jonen gaf zich niet gewonnen en kwam met een serie van 39 punten weer langszij. Na 34 figuren stond het 160-169 in het voordeel van Vijverberg. Alles kwam aan op het laatste figuur, dat 10 punten waard was.

Voorafgaand aan dit beslissende moment gaven de spelers elkaar sportief een high-five. Jonen slaagde erin het figuur – een massé over vijf banden – in zijn derde poging te maken. De druk lag nu volledig bij Vijverberg. Maar ook hij faalde niet en maakte het figuur, waarmee hij een finale vol strijd en karakter met 170-179 naar zich toe trok.

Met deze overwinning prolongeerde Erik Vijverberg zijn titel en kroonde hij zich voor de vijfde keer tot Nederlands kampioen biljart artistiek. Hij sluit daarmee aan bij Sander Jonen (die zijn vijfde titel in 2013 behaalde) en bij Jop de Jong, eveneens 5-voudig Nederlands kampioen.

 



 

Tekst, tabellen, foto’s: Ewald Holzhaus
Video winnend figuur Erik Vijverberg: Fred Driessen

Beste leden,

De KNBB is voor een deel van het tuchtrecht aangesloten bij het Instituut Sportrechtspraak (ISR). Het ISR is het onafhankelijke tuchtorgaan voor meer dan 85 sportorganisaties en behandelt vermoedelijke overtredingen van sportgerelateerde gedragsregels.

Onze organisatie is via het ISR aangesloten voor de volgende onderwerpen:

  • Doping
  • Seksuele intimidatie
  • Matchfixing
  • Algemeen tuchtrecht (waaronder grensoverschrijdend gedrag)

 

Per 1 juni 2025 treden er nieuwe reglementen in werking op twee gebieden:

  1. Het Nationaal Dopingreglement en het Tuchtreglement Dopingzaken
  2. Het Algemeen Tuchtreglement

Deze reglementen zijn geactualiseerd om beter aan te sluiten op de huidige normen binnen de sport en de regelgeving van NOC*NSF en de Dopingautoriteit. De reglementen vindt u op isr.nl.

Heeft u vragen over wat dit betekent voor u of voor onze sportorganisatie? Neem dan gerust contact met ons op.

 

Met vriendelijke groet,

Willem La Riviere            
Directeur KNBB

 

CERVERA,. SPANJE – Een mooi internationaal event staat is van start: de European Championships Classics in Cervera, Spanje. TeamNL bestaat uit Raymund Swertz, Michel van Silfhout, Gert Jan Veldhuizen, Micha van Bochem en Lyon Megens. 

Een uitgebreide vooruitblik van het bandstoten, het 47/2 en het 71/2 vindt u hier. Een uitgebreide vooruitblik met TeamNL debutant op het EK Lyon Megens vindt u hier.

Het mooie nieuws: de twee Nederlandse bandstoters zijn knap begonnen op dit EK: Raymund Swertz met winst, Gert-Jan Veldhuizen met een remise (tegen de sterke Cuenca).

 


 

Alle info & links

Het EK Klassiek: Een vooruitblik met EK-debutant Lyon Megens
Alle info & uitslagen (CEB)
Livestream (Kozoom)

 

Tekst: KNBB
Foto’s TeamNL: Kozoom

Het Europees kampioenschap start vandaag, dinsdag, met bandstoten, daarna volgen om de twee dagen de kaderspelen tot de finales op zondag 1 juni. Alle wedstrijden zijn vanaf vandaag live op Kozoom te zien via deze link.

 

SERVERA – De bekende Europese kader- en bandspeler presenteren zich deze week in Cervera voor het Europees kampioenschap in de klassieke disciplines. Zes dagen lang, met de start vandaag, dinsdag, zendt Kozoom alle wedstrijden uit in de speldisciplines bandstoten, kader 47/2 en 71/2. De topfavorieten zijn Raymund Swertz, Raul Cuenca, Arnim Kahofer, Willy Gérimont, Patrick Niessen, Xavier Gretillat en Marek Faus.

De wedstrijden zijn dinsdag om 9.30 gestart met de eerste ronden in het bandstoten Het toernooi eindigt zondag 1 juni met de finale in kader 71/2. In elke discipline zijn zestien spelers verdeeld over vier poules.

 


Raymund Swertz wint namens TeamNL op het EK 2024©CEB

 

Het Spaanse gastland is vertegenwoordigd met drie spelers: Raul Cuenca, Esteve Mata en Joan Espinasa. De Nederlanders van TeamNL doen een gooi naar de podiumplaatsen met vijf spelers: Raymund Swertz, Gert-Jan Veldhuizen, Michel van Silfhout, Micha van Bochem en EK-debutant Lyon Megens. De Belgen zetten Patrick Niessen en Peter De Backer in, de Fransen spelen met Willy Gérimont en Xavier Leroy.

De titelverdedigers zijn Raymund Swertz in 47/2 en 71/2 en Arnim Kahofer in bandstoten. De wildcards in de drie disciplines zijn uitgedeeld aan Joan Espinasa (bandstoten), Raul Cuenca (47/2) en Esteve Mata (71/2).

De Nederlander Raymund Swertz is een van de topfavorieten in de drie disciplines, maar vooral in de kaderspelen, waarin hij onder andere Patrick Niessen, Raul Cuenca, Marek Faus en Xavier Gretillat als grootste concurrenten tegenkomt. De Oostenrijker Arnim Kahofer, in de vorm van zijn leven, is klaar voor een aanval op zijn positie als Europees kampioen bandstoten.

De organisatie is in handen van de Europese biljartfederatie CEB. De sportdirecteur is Mr. Sergi Garriga, de Europese gedelegeerde Carlos Borrell.

De prijzen voor de winnaars zijn:

1: 2000 euro

2: 1000 euro

3 en 4: 750 euro.

 

De spelsoorten en de deelnemers:

Bandstoten:

Poule A: Arnim Kahofer (Oostenrijk), Carlos Marques (Luxemburg), Willy Gérimont (Frankrijk), Jon Espinasa (Spanje)

Poule B: Xavier Leroy (Frankrijk), Nikolas Gérassimopoulos (Griekenland), Miroslav Baca (Tsjechië), Peter De Backer (België) 

Poule C: Raul Cuenca (Spanje), Patrick Niessen (België), Otto Lipscher (Hongarije), Gert-Jan Veldhuizen (Nederland)

Poule D: Raymund Swertz (Nederland), Xavier Gretillat (Zwitserland), Esteve Mata (Spanje), Michael Hikl (Oostenrijk).`

 

Kader 47/2:

Poule A: Raymund Swertz, Willy Gérimont, Nikolas Gerassimopoulos, Michael Hikl

Poule B: Patrick Niessen, Raul Cuenca, Michel van Silfhout (Nederland), Arnd Riedel (Duitsland)

Poule C: Esteve Mata, Marek Faus (Tsjechië), Carlos Marques, Lyon Megens (Nederland)

Poule D: Arnim Kahofer, Xavier Gretillat, Christian Pöther (Duitsland), Joan Espinasa

 

Kader 71/2:

Poule A: Raymund Swertz, Nikolas Gerassimopoulos, Esteve Mata, Micha van Bochem (Nederland)

Poule B: Patrick Niessen, Willy Gérimont, Michel van Silfhout, Michael Hikl

Poule C: Raul Cuenca, Marek Faus, Carlos Marques, Gert-Jan Veldhuizen

Poule D: Arnim Kahofer, Xavier Gretillat, Joan Espinasa, Christian Pöther.

 

Alle info & links

Het EK Klassiek: Een vooruitblik met EK-debutant Lyon Megens
Alle info & uitslagen (CEB)
Livestream (Kozoom)

 

Tekst Frits Bakker
Foto’s Raymund Swertz TeamNL ©CEB

Het eerder openen van de inschrijvingen geeft alle spelers/teams, vrijwilligers en de KNBB administratie meer tijd en ruimte om zich beter voor te bereiden op het nieuwe seizoen. 
 
De planning is als volgt:
– Inschrijven > Juni/Juli
– Voorbereiding > Augustus/September 
– Start > September/Oktober
 
Wat kan je zelf doen om het soepel te laten verlopen? Informeer iedereen om je heen, verzamel (nieuwe) spelers om je heen, stel je (nieuwe) team samen en schrijf je in voor 31 Juli.
 
Inschrijven kan vanaf 1 juni via https://knbbpool.nl/
 
Deel dit bericht zoveel mogelijk om samen het nieuwe seizoen op te starten. 
 
 
Met sportieve groet, 
KNBB Sectie Pool | Breedtesport

 


 

Tekst: KNBB Sectie Pool
Archieffoto’s Teams Cup (ter illustratie) ©John Koot

 

De kampioenen waren al bekend in de Landelijke Klasse Snooker. In Noord sloot het ongeslagen Westend 2 Zaandam in stijl af met een 9-0 zege op Tasmanian Devils 2.0. Het Brabantse Good Snooker Times uit Veghel had zich weken geleden al verzekerd van de titel in Zuid, en dus ook promotie naar de Eredivisie. Daarvoor valt nog één ticket te bemachtigen: BBSS Hengelo/Doetinchem en Reyerparc Ridderkerk spelen een play-off, de winnaar van dat duel treft Snooker Vlissingen, de nummer 6 uit de Eredivisie voor een promotie-degradatie-duel.
 
In de slotronde op 11 mei ontving SC Hippo 1 thuis in Hilversum BBSS Hengelo/Doetinchem voor een rechtstreekse strijd om de tweede plaats achter Westend 2. Op volle oorlogssterkte ging de winst met 7-2 naar Hippo 1. Veelvoudig NK-winnaar Roy Stolk won zijn drie partijen met 2-0. Daarbij maakte hij een 50+ break tegen Sietse Oukes, twee keer 50+ tegen Pascal Sars en twee keer 70+ tegen Gerrie Siersema. Sars redde de eer voor BBSS door Eddy de Boer en Martin Brinks te verslaan, die wel hun overige partijen wonnen. Zo eindigt Hippo 1 tweede en BBSS derde. Hippo 1 ziet echter af van de verdere strijd om promotie naar de eredivisie.
 
 

 
 
Westend 2 hoefde daar niet over na te denken. De Zaandammers waren al de overtuigende kampioen en zetten die status nog eens in de verf, met een 9-0 winst thuis tegen Tasmanian Devils 2.0. De Groningers Alex Collins, Davith Denes Hiawatha en Jules Dijcks werden puntloos terug naar huis gestuurd door de gastheren Mark Stuten, Aman Cheung en Michael Chung. Stuten maakte tegen Alex Collins al snel een 92-break en daarmee was de toon gezet. Dijcks pakte tegen Chung en Stuten nog wel een frame, maar verloor beide partijen toch met 1-2. Dat gold ook voor Hiawatha tegen Chung. De Devils eindigen zesde.
 
Snooker Q’s won zaterdag 10 mei zijn slotpartij thuis in Ede tegen SC Hippo 2 uit Hilversum met 7-2. Erik Kerkhoven won al zijn matches tegen Marco Eisinga, Ronald Rave en Sandi Sabbo met 2-0 en maakte tegen die laatste ook een 47-break. Hijlko Soepboer won eveneens drie keer met 3-0. Artur van Straten won wel Eisinga, maar verloor met 1-2 van Rave en Sabbo. Hippo 2 finisht op de zevende plaats in Noord, Snooker Q’s op plek vier.
 
Op 3 mei had Tasmanian Devils zijn laatste thuiswedstrijd met 4-5 verloren tegen BBSS Hengelo/Doetinchem. Janjacob Hoekstra klopte Paul Bruns en Frank Bekhuis, Jules Dijcks versloeg Bekhuis en Stuart Knowles. Maar Bekhuis en Knowles wonnen wel van Davith Denes Hiawatha. Knowles klopte bovendien Hoekstra en Bruns versloeg Dijcks. Van 2-2 werd het 4-4. Bruns haalde voor BBSS het vijfde en beslissende punt binnen door bij een 1-1 stand tegen Hiawatha een 18-clearance tot en met zwart te maken.
 
De kampioenen Westend 2 Zaandam en Good Snooker Times Veghel nemen in de Eredivisie de plaats in van Vlaardingen en SV Groningen die degraderen naar de Landelijke Klasse. Als nummer 2 en 3 in Noord hadden SC Hippo 1, BBSS recht op play-offs richting Eredivisie, evenals Pompadour Breda en Reyerpark Ridderkerk vanuit Zuid. Hippo 1 en Pompadour zien daar echter vanaf.
 
Daarom spelen BBSS Hengelo/Doetinchem en Reyerpark Ridderkerk op 14 juni tegen elkaar. De winnaar neemt het op 28 juni op tegen Snooker Vlissingen, dat als zesde eindigde in de Eredivisie. De winnaar van die confrontatie mag volgend seizoen uitkomen in de Eredivisie.
 
12e speelronde KNBB Landelijke Klasse Snooker Noord ’24/’25
zaterdag 3 mei 
Tasmanian Devils 2.0 (Groningen) – BBSS (Hengelo/Doetinchem) 4-5
 
14e speelronde KNBB Landelijke Klasse Snooker Noord ’24/’25
zaterdag 10 mei 
Snooker Q’s (Ede) – SC Hippo 2 (Hilversum) 7-2
zondag 11 mei 
Westend 2 (Zaandam) – Tasmanian Devils 2.0 (Groningen) 9-0
SC Hippo 1 (Hilversum) – BBSS (Hengelo/Doetinchem) 7-2
 
Eindstand KNBB Landelijke Klasse Snooker Noord ’24/’25 na 14 speelronden
1. Westend 2 (Zaandam) 12-12 (83-25) *promoveert naar KNBB Eredivisie
2. SC Hippo 1 (Hilversum) 12-8 (64-44) * ziet af van play-offs
3. BBSS (Hengelo/Doetinchem) 12-8 (60-48) * speelt play-offs om promotie naar Eredivisie
4. Snooker Q’s (Ede) 12-5 (52-56)
5. Snooker Utrecht 2 (Vleuten) 12-5 (51-57)
6. Tasmanian Devils 2.0 (Groningen) 12-3 (41-67)
7. SC Hippo 2 (Hilversum) 12-1 (27-81)
 
Eindstand KNBB Landelijke Klasse Snooker Zuid ’24/’25 na 10 speelronden
1. Good Snooker Times (Veghel) 10-9 (68-22) *promoveert naar KNBB Eredivisie
2. Pompadour (Breda) 10-5 (43-47) * ziet af van play-offs
3. Reyerparc (Ridderkerk) 10-5 (46-44) * speelt play-offs om promotie naar Eredivisie
4. Nefel Good Times (Veghel) 10-5 (40-50)
5. De BoZe Potters (Bergen op Zoom) 10-4 (43-47)
6. DSA 2 (Rijen) 10-2 (30-60)
 
Play-offs Landelijke Klasse Snooker, zaterdag 14 juni 2025
Reyerparc (Ridderkerk) – BBSS (Hengelo/Doetinchem) * winnaar naar beslissingsduel met Snooker Vlissingen
 
Play-offs om plaats in Eredivisie Snooker, zaterdag 28 juni 2025
Snooker Vlissingen – winnaar Reyerparc-BBSS 
 
 
Tekst: Peter de Brie
Foto’s: via teamleiders

ZAANDAM – Op zondag 25 mei 2025 heeft de uit Hoogvliet afkomstige Ameer Baksh voor het eerst in zijn snookercarrière een individuele Nederlandse titel weten te bemachtigen. In een spannende finale van het NK Six-Reds in Westend Zaandam wist hij met 5-3 van Jasha Kiers te winnen.

Ameer wist zich de week ervoor vanuit het 66 koppige deelnemersveld te kwalificeren in Vlaardingen, waar hij met 4-3 in de kwalificatie winnaarskant te sterk was voor Abhijeet Deshpande. Met deze overwinning stelde hij zijn plek op het hoofdtoernooi veilig. In de live loting werd hij de eerste ronde ingedeeld tegen thuisspeler Ahmet Bozkurt. Ameer wist deze te winnen zonder een frame toe te geven. Wie dit zelfde deden waren Sebas Kan tegen Johan de Jaeger, Hugo van Houten tegen Mike vissers en Dennis van der Zee tegen Gerrie Siersema.

Mark Koppert, Ed Geels, Michael Chung en Shahzeb Kamal, hadden allen een deciding frame nodig om hun plek bij de laatste 16 veilig te stellen.

 

Laatste 16

Bij de overgebleven 16 spelers in dit toernooi wist Mark Koppert knap van voormalig Six-Reds kampioen Mark Stuten te winnen met 4-2, terwijl Ed Geels van mede eredivisionist Kendrew Oei won met 4-1. Michael Chung en Ameer Baksh wisten beiden hun tegenstander met 4-0 te verslaan, respectievelijk Arko te Velde en René de winter.

Het noordelijke onderonsje tussen Dennis van der Zee en Johan Koops werd tot het uiterste gedreven, en Dennis trok de wedstrijd na een achterstand naar zich toe met 4-3, terwijl titelverdediger Shahzeb Kamal 4-2 won van zijn teamgenoot en halve finalist op het NK Heren van dit jaar Henk van der Pluijm.

Twee spannende partijen ontvouwde zich naast elkaar op tafel 1 en 2. Op tafel 1 wist Jasha Kiers met een beslissend frame te winnen van 4-voudig Six-reds kampioen en regerend Nederlands Kampioen Heren Sebas Kan. Op tafel 2 werd het publiek wederom op een cadeau getrakteerd door de wedstrijd tussen Hugo van Houten en Mike van Voorst tot het uiterste te zien gaan. In het beslissende frame nam Hugo snel de leiding met 30 punten voorsprong, maar door een klein foutje kreeg Mike een kans en maakte een prachtige 32 clearance om de partij te beslissen.

 

Kwartfinales

In het Vleutense onderonsje tussen Jasha Kiers en Mark Koppert, liet eerstgenoemde geen enkele twijfel bestaan wie zich deze dag de beste van de twee mag noemen en won met 4-0. Ook Dennis van der Zee won met dezelfde cijfers van zijn Westend! teamgenoot Michael Chung.

De andere team Westend! clash tussen Ed Geels en Mike van Voorst werd een echte battle, waar Ed Geels aan het langste eind trok. 4-3 voor Ed. Op de streamtafel heeft iedereen kunnen zien hoe spannend de partij werd in de herhaling van de finale van vorig jaar. Regerend kampioen Shahzeb Kamal en Regerend Runner-up Ameer Baksh dreven elkaar tot het uiterste. Het beslissende frame leek lang de kant van Ameer op te gaan, maar Shahzeb begon aan een zeer mooie counter clearance. Helaas voor Shahzeb liet hij zichzelf een net iets te lastige zwarte liggen die hij aanname met de extended rest, waarna hij met lede ogen moest toezien hoe Ameer de wedstrijd toch wegkaapte.

 

Halve Finales

Een wedstrijd tussen de runner-up van vorig jaar Ameer Baksh tegen de runner-up van het jaar daarvoor Dennis van der Zee. Beide heren op zoek naar hun eerste individuele titel, Beide heren op zoek  naar die felbegeerde finaleplek om de kans daarop levend te houden. Ameer kwam nam een snelle 2-0 voorsprong, waarna de in Westend spelende Fries terugknokte om aansluiting te vinden. Op 2-2 nam Dennis een goede voorsprong in het frame, maar Ameer wist deze sterk om te keren in zijn voordeel. Op 3-2 voor Ameer hebben we op de livestream het slot mogen meekijken in een frame die stroef begon, maar het moment dat de stream aanging, zien we Ameer een hele goede kans krijgen. Hij bouwt een kleine voorsprong op, en ondanks dat Dennis wat kleine kansen kreeg om de wedstrijd alsnog naar zich toe te trekken, wist Ameer de wedstrijd met een lange roze bal te beslissen. 4-2

Op de Livestream konden we meekijken met de wedstrijd tussen NK Heren 2023 Runner-Up Jasha Kiers en de NK Junioren 1991 winnaar Ed Geels. Een solide 3-0 voorsprong voor Jasha zorgt ervoor dat Ed diep moet gaan om een comeback te kunnen realiseren. Het vierde frame weet Ed in one visit te beslechten. Ook het frame erna maakt Ed een mooie break om een voorsprong op te bouwen die hem uiteindelijk het frame brengt. Op 3-2 weet Jasha de comeback te stoppen en zijn finaleplek veilig te stellen. 4-2

 


 

De finale

Aan de startlijn verschijnen Ameer Baksh en Jasha Kiers. Beide heren op zoek naar hun eerste titel op individueel niveau bij de volwassenen. Beide heren die er al eens aan hebben mogen ruiken maar beiden die hun behaalde finale niet in een gouden plak wisten om te zetten. Eén ding is zeker: Dat gaat voor één van de twee heren dit jaar wel lukken. En daarmee is het ook zeker dat er een nieuwe Nederlands Kampioen komt.

Jasha neemt een vroege en sterke 2-1 voorsprong in het begin van de wedstrijd. Die Ameer direct gelijk trekt naar 2-2. In frame 5 legt Ameer twee hele goede snooker hem de kans geven dit frame zijn kant op te trekken en dat gebeurt ook. Hij bouwt een goede voorsprong op van 22 punten met geel op tafel, en die weet hij na een tactisch gevecht ook om te zetten in framewinst. 3-2 voor Ameer. Jasha lijkt het volgende frame binnen te halen, maar Ameer komt met een hele mooie counter om het frame toch binnen te halen. 4-2. Jasha begint aan zijn comeback met een sterk frame om 4-3 te maken. In het achtste frame neemt Ameer een vroege leiding, en ook hier ontstaat een tactisch duel rondom de laatste twee rode ballen. In de eindfase krijgt Ameer een kansje en met een fantastische matchball bruin langs de band mag hij zichzelf kronen tot Nederlands Kampioen Six-Reds 2025.

 



 

Dankwoord

Vanuit de KNBB Sectie Snooker willen wij iedereen bedanken die zijn of haar steentje heeft bijgedragen aan het NK Six-Reds 2025. De zalen die ruimhartig ter beschikking zijn gesteld: Snookercafé Vlaardingen, Snooker Society Doetinchem en Westend Zaandam. Toernooileider René Stuten met zijn steun Hans de Jager. Bedrijfsleider van Westend Zaandam Denise Mulder, die onbegrensd met ons meedenkt in de organisatie. Als laatste een woord van dank naar alle deelnemers, alle toeschouwers en geïnteresseerden, die er voor zorgen dat het animo hoog blijft.

Volgende toernooien zijn op 1 juni het NK Junioren in Westend Zaandam, welke voor het eerst in jaren weer georganiseerd wordt op initiatief van Bram Downes. Op dezelfde dag spelen we het NK 50+  in Delta Den Haag, waar Ton Berkhout er alles aan zal doen om zijn titel te verdedigen. 

 

Tekst & foto’s: Sebas Kan
Bewerking: KNBB
Uitgelichte foto/banner ©Corné Kuijpers (2021)

NIEUWEGEIN/GOUDA –
Tijd voor Krijt blijft stappen maken! Het succesvolle project vanuit de KNBB, met steun van het Ministerie van VWS en NOC*NSF, heeft als doel om op laagdrempelige en sociale wijze biljart aan te bieden bijvoorbeeld voor diegenen die al lang niet meer hebben gespeeld, of die een stap naar lidmaatschap van een biljartclub nog te groot vinden. Een sociaal en gezellig samenkomen dus, met biljart als verbindende factor. De doorontwikkeling van dit project verspreidt zich over het hele land.

Vorig jaar is Tijd voor Krijt van start gegaan op liefst 13 nieuwe locaties in Den Helder, Amsterdam Zuid, Amsterdam Noord, Amsterdam Driemond, Deventer, Wintelre, Geldrop, Spijkenisse, Vlissingen, Barneveld, Castricum, Hilversum en Uden. Begin 2025 zijn hierbij aangesloten: BV Horna uit Hoorn, Biljartvereniging VOP uit Venray, de Biljartacademie op Texel, en vanaf 2 juni ook BV de Musketier in Gouda.

U kunt aanwezig zijn bij de feestelijke start bij BV De Musketier op maandagavond 2 juni 19.30 – 21.00 uur, waar de KNBB Tijd voor Krijt in Gouda officieel zal openen. Toegang is gratis. Gelieve vooraf aanmelden bij de contactpersoon van BV De Musketier: Ron Zee. Gewoon binnen lopen mag en kan ook!

Ron is te bereiken via mail voorzitter@bvdemusketier.nl of telefonisch 06-28901401.

 

 

Over BV De Musketier
Onze vereniging is opgericht in Bodegraven met het doel om mensen samen te brengen die van biljarten houden. Of je nu een ervaren speler bent of nog nooit een keu in de hand hebt gehad, bij ons ben je altijd welkom. Onze moderne en sfeervolle accommodatie Biljart- en Denksportcentrum Gouda beschikt over meerdere biljarttafels waar je altijd wel een vrije tafel kunt vinden. Ook voor groepen en competities zijn wij de ideale locatie.

Naast biljarten kun je bij ons ook genieten van een hapje en drankje in onze gezellige bar. Hier kun je onder het genot van een drankje met andere biljarters kennismaken en nieuwe vriendschappen sluiten. Bij onze vereniging zijn er regelmatig toernooien en evenementen georganiseerd, waar je samen met andere spelers kunt strijden om de felbegeerde eerste prijs.

Lid worden van Biljartvereniging de Musketier is eenvoudig en betaalbaar. Wij hopen je binnenkort te verwelkomen bij Biljartvereniging de Musketier!

Website BV de Musketier: www.bvdemusketier.nl

 

 

Wilt u één of meerdere keren meedoen?

Meld uzelf dan aan bij Ron, of loop in op één van de aangegeven momenten. U bent welkom om alleen te komen, of samen met iemand. Een eigen keu meenemen mag, maar hoeft niet. Deelname is in alle gevallen gratis.

 

Wilt u als bij de KNBB aangesloten club of vereniging (GRATIS!) meedoen?

Stuur een berichtje naar info@knbb.nl o.v.v. “Tijd voor Krijt” of naar projectleider vanuit de KNBB Michel Hofstede: m.hofstede@knbb.nl Belangrijk voor clubs: op enkele van de voorgaande startlocaties van Tijd voor Krijt is al sprake van (significante) ledengroei! (Zie ook dit artikel)

 

Voor wie is Tijd voor Krijt?

Was Tijd voor Krijt in eerste instantie gericht op ouderen, om hen op geselecteerde locaties in het land te helpen laagdrempelig bij elkaar te komen onder het genot van een kop koffie, inmiddels is het project een nieuwe fase ingegaan. Tijd voor Krijt 2.0 betekent: gezelligheid en laagdrempeligheid voor biljarters van alle leeftijden, en waarbij mensen verzekerd zijn van een gezellig sociaal samenzijn en kunnen spelen op een fijne locatie.

 

Tijd voor Krijt 2.0 helpt clubs spelers binnen te halen die misschien al een tijdje zijn gestopt, en het wat spannend vinden om direct bij een club zich aan te melden/competitief te gaan spelen. Biljarters dus die vooral het eerst weer willen proberen, een beetje sociaal/recreatief, en als dat bevalt en gezellig is geleidelijk misschien weer in competitieverband – maar eerst laagdrempelig en gezellig, als lage instap.

 

Waarin helpt de KNBB/hoe worden clubs ontzorgd?

De KNBB helpt hierbij met materialen, is de openingsdag zelf aanwezig en helpt bij de planning van de vervolgdagen, en helpt bij wat Tijd voor Krijt overal oplevert: lokale en regionale publiciteit. Alle dingen dus die voor clubs en verenigingen soms wat moeilijk zijn, maar die kunnen helpen dat nieuwe en oude spelers de weg naar de biljartclub weer gaan vinden. Projectleider Michel Hofstede, is in dienst speciaal om voor onze clubs en verenigingen dit allemaal te helpen organiseren & stroomlijnen.

 

Hoe kan mijn club of vereniging meedoen?

Wilt u als bij de KNBB aangesloten club of vereniging (GRATIS!) meedoen? Stuur een berichtje naar info@knbb.nl o.v.v. “Tijd voor Krijt” of naar m.hofstede@knbb.nl (projectleider vanuit de KNBB). Geldt dus voor clubs en verenigingen in heel Nederland, en niet alleen gericht op ouderen maar op iedereen die op laagdrempelige wijze de instap naar het biljarten (weer) wil proberen.

 

 

 

Alles over Tijd voor Krijt in Gouda

  • Startdatum: maandagavond 2 juni van 19:30 – 21:00 uur
  • Vervolgdagen: In ieder geval 9 en 16 juni 2025
  • Na deze dagen biedt BV de Musketier biljarters de mogelijkheid bij hen te blijven spelen, heel geleidelijk als onderdeel van de club. Let wel: dit is niet verplicht!
  • Adres BV de Musketier: Biljart- en Denksportcentrum Gouda, Middenmolenplein 264, 2807 GV Gouda
  • Contactpersoon: Ron Zee, voorzitter BV de Musketier, per mail voorzitter@bvdemusketier.nl of telefonisch 06-28901401.

 

Meer info over Tijd voor Krijt

Website Tijd voor Krijt
Alle voorgaande artikelen over Tijd voor Krijt op KNBB.nl

 

Tekst & foto’s: KNBB
Foto zaal: Denk- en Biljartcentrum Gouda