UDEN – De riante Nederlandse koploper in de eredivisie voor teams heeft vrijdagavond een marathon weekend ingezet met een succesvolle overwinning in de bekercompetitie. SIS Schoonmaak won de wedstrijd tegen STZ Zundert, dat in een supersterke opstelling met vier buitenlanders kwam, met 6-2. De wedstrijd gold voor de derde ronde van de bekerstrijd. Vandaag, zaterdag (5 maart) haalt SIS Schoonmaak een wedstrijd in voor de eredivisie, dit keer in een thuiswedstrijd in het SIS Biljartcentrum. Morgen, zondag, is een wedstrijd voor de reguliere competitie, een uitwedstrijd tegen Aartsbouw Sprundel.

 

 

Verder worden zondag voor de competitie gespeeld:
STZ Zundert-Dekker Keukens
Nikos Polychronopoulos-Ad ~Koorevaar
Roland Forthomme-Gerwin Valentijn
Thorsten Frings-Henk Blauwblomme
Francis Forton-Bart Leys

DKM Tools-J&F Auto’s Den Haag
Roland Uijtdewillegen-Jeffrey Jorissen
Jack Wijnen-Barry van Beers-Joey de Kok-Therese Klompenhouwer
Eddy Willems-Herman van Daalen

‘T Hartje van Oosterhout-Cues &Darts
Ismail Yasin-Jef Philipoom
Davy van Havere-Jack van Peer
Harrie van de Ven-Wesley de Jaeger
Frank Martens-Huub Wilkowski

Dallinga.com-Team Eekhoorn
Jean Paul de Bruijn-Frans van Kuyk
Peter De Backer-Peter Ceulemans
Steven van Acker-Kurt Ceulemans
Berry Dallinga-Jerry Hermans

Bousema Lochem-A1 DPC
Martin Horn-Dave Christiani
Johan Loncelle-Jelle Pijl
Anno de Kleine-Kay de Zwart
Frans van Schaik-Addy Wienk

(Wedstrijden live op kozoom)

De eerste missie van SIS Schoonmaak is geslaagd. De wedstrijd tegen STZ Zundert, in het Biljartcentrum van D’n Hoek in Zundert, leverde overwinningen op voor Dick Jaspers tegen Nikos Polychronopoulo, Raimond Burgman tegen Thorsten Krings en Raymund Swertz tegen Francis Forton. Alleen Jean van Erp leed een nederlaag tegen Roland Forthomme. Eddy Merckx zit dit weekend zijn laatste dagen in quarantaine uit en kan tot zijn spijt niet meespelen in het drieluik.

De partijen werden naar 3 sets van 15 punten gespeeld.
Jaspers versloeg Polychronopoulos met 2-1 (1.670/1.250)
Forthomme versloeg Van Erp met 2-1 (1.818/1.285)
Burgman versloeg Krings met 3-0 (1.323/1.212)
Swertz versloeg Forton met 2-1 (1.571/1.000).

Zaterdag speelt SIS Schoonmaak thuis tegen Zundert met Dick Jaspers, Jean van Erp, Martien van der Spoel en Raymund Swertz. Zundert treedt dan aan met Nikos Polychronopoulos, Roland Forthomme, Rik van Beers en Sam van Etten.

 

Tekst: Frits Bakker
Foto: Team SIS SCchoonmaak

 
Nadat de Masters Biljart Artistiek van het seizoen 2019-2020 uitgesteld moest worden naar juli 2021 en het seizoen 2020-2021 voor de ereklasse biljart artistiek verviel, kunnen de Ereklassers in het artistiek biljart weer aan de bak.
 
 
 
 
De eerste Grand Prix biljart artistiek ereklasse van het seizoen 2021-2022 vindt dit weekend plaats in Denksportcentrum ’t Spaerne in Haarlem.
 
Wegens afzegging van Benny Smits hebben we een andere poule indeling gekregen, zie onderstaand. Inmiddels met nog één extra wijziging: Cock Ooms is vervangen door eersteklasser Eric van Kampen.
 
 
 
De poules worden aangevoerd door Jop de Jong en Patrick de Haan.
 
Frequente updates via de Facebook-pagina van Biljart Artistiek: www.facebook.com/kunststoten
 
 

 
 
Tekst, poster & archieffoto Jop de Jong & Robert van Veenendaal: Biljart Artistiek
Bewerking: KNBB
Archieffoto’s Jop de Jong en Patrick de Haan: Ton Smilde

 
 
 
 
 
 

Op de uitgelichte foto de deelnemers in 2021, die ook nu weer acte de presence zullen geven. Joris van ’t Zelfden is de titelverdediger.

 

 

Alleen Leon Dudink (uiterst links) mag vanwege de geldende leeftijdsgrens niet meer deelnemen.

Vorig jaar was het een prachtig toernooi! Een (foto)verslag van dat event vindt u hier.

De nationale top van de junioren verzamelt zich dit weekend voor twee dagen Nederlands kampioenschap driebanden. De locatie is HCR Prinsen van BV Ellenkamp, acht spelers doen een gooi naar de nationale titel, verdeeld voor de eerste selectie in twee poules van vier spelers. De eerste vraag die opkomst is: kan de Zeeuwse belofte Joris van ’t Zelfden de stunt herhalen die hij vorig jaar uithaalde? Of neemt de Noord-Hollander Tom Slikker afscheid van zijn juniorentijd met een laatste kunstje?

Maar ook: wat kan de rest van het veld van spelers onder 22 jaar doen om deze twee kanshebbers af te stoppen en zelf met de titel aan de haal te gaan in het Haarlose biljartbolwerk waar Dinand en Ali Prinsen jarenlang de scepter zwaaiden? Daar wordt vandaag (zaterdag 5 maart) het kampioenschap weggeschoten en gaat het morgen, zondag, naar de finales.

De deelnemers zijn:
Poule A:
Nick Dudink (Blokker)
Xavier Siahaya (Geleen)
Andy Nab (Homoet)

Sebas Lenting (Denekamp)

Poule B:
Joris van ’t Zelfden (Driewegen)
Tom Slikker (Den Helder)
Twan Vriens (Wormer)

Joeri Wilkowski (Sint Michielsgestel).

Joris van ’t Zelfden liet zich vorig jaar tot kampioen kronen na een onverwachte ontknoping. Tom Slikker was al eens kampioen en behoort dus ook tot de twee favorieten. Sebas Lenting en Joeri Wilkowski zijn twee zeer jonge talenten, die een opleiding volgen van de KNBB Sectie driebanden.

Het resultaat van dit Nederlands kampioenschap wordt verwerkt in de ranking, die zal worden gebruikt voor de afvaardiging naar internationale evenementen.

De officiële opening is om 10.30, de eerste partijen zijn op deze zaterdagmorgen vanaf 11.00 uur.

Dinand Prinsen namens de organisatie en Paul Brekelmans namens de KNBB zijn de contactpersonen. De arbiters zijn: W. Berendsen, R. Peters en de dames Sabine Bakker en Christel van Reekum.

De poulewedstrijden zijn nar 25 caramboles. De nummers 1 en 2 in de poules plaatsen zich voor de kruisfinales (naar 30 punten). Er wordt gespeeld met een beurtenlimiet van 2 keer het aantal caramboles, met een tijdklok van 40 seconden.

 

 

Hopelijk, tot ziens in Haarlo! (Danwel op Kozoom.)

 

Tekst: Paul Brekelmans/Biljarten Actueel Nederland, aangevuld met tekst: Frits Bakker/Kozoom
Bewerking: KNBB
Archieffoto’s: Ton Smilde

 

Eensgezindheid over geen sporters, sportteams of officials uit Rusland en Wit-Rusland:
 
De aanbevelingen van het IOC (International Olympic Committee) zijn overgenomen door het WCBS (World Confederation of Billiard Sports). En het besluit van de WCBS is weer overgenomen door haar drie leden, de IBSF (International Billiards & Snooker Federation), de UMB (Union Mondiale de Billard) en de WPA (World Pool-Billiard Association).
 
In Nederland heeft het NOC*NSF een oproep gedaan aan sportbonden om bij de eigen internationale sportorganisaties aan te dringen op het verplaatsen van nu nog in Rusland of Belarus geplande sportwedstrijden en het uitsluiten van deelname van sporters en sportteams uit Rusland en Belarus bij door hen georganiseerde sportevenementen elders. Veel sportbonden hebben inmiddels al aan die oproep gehoor gegeven. Ook de EPBF heeft spelers uit Rusland en Wit-Rusland uitgesloten van het EK Pool, dat momenteel plaatsvindt in Slovenië.

Het openingsevent van het Dynamic Billard EK Pool in Laško, Slovenië zit erop – en de eerste medaille is ook al binnen.

Onderstaand enkele sfeerfoto’s van TeamNL door Dynamic Billard/EPBF. De gedrevenheid en de fijne onderlinge sfeer komen mooi naar voren!

 














 

Eerdere artikelen:
Het eerste eremetaal is binnen
EK Pool 2022 in Laško, Slovenië van start
EK Pool 2022 in Laško, Slovenië: een vooruitblik
 

Tekst: KNBB
Foto’s: Dynamic Billard/EPBF

Het openingsevent van het Dynamic Billard EK Pool 2022 heeft voor Nederland de eerste medaille opgeleverd.
 
Niels Feijen ging op het EK in Slovenië als een stoomwals door het 14.1 straightpool! Zoals hij zelf vertelt in het interview: het liep lekker, met enkele prachtige series. Na ongekende veegpartijen bij de laatste 16 & laatste 8 was de halve finale tegen Joshua Filler helaas het eindstation. Maar dat betekent sowieso al de eerste medaille in the pocket, plus de felbegeerde A-status.
 
 




 
 
Niels na afloop: “Very happy with a nice bronze medal in the European Championships 14.1 Played my best game with 4 x 100ball runs, 79 and an 87 in 8 matches. Today I had 3 x 100 ball runs in a row, which is the best I can play. Just fell a hair short vs. Filler in the semis 125-100.”
 
Inmiddels zijn de spelers alweer begonnen aan de tweede discipline: het 10-ball.
 
Eerdere artikelen over EK Pool:
EK Pool 2022 in Laško, Slovenië van start
 
 
Tekst: KNBB
Video: KNBB Sectie Pool
Foto’s: EPBF

 

In editie maart/april 2022 van De Biljart Ballen o.a.

 

– Paul Beckers 40 jaar actief voor de KNBB

– Spelers van Team Eekhoorn verlengen contract

– Dick Jaspers wint bizarre World Cup

– Ad Klijn, medewerker Bondsbureau, aan het woord

– Michel van Silfhout winnaar NK 71/2

– Ad Smout beëindigt organiseren biljartevenementen

– Recreatie Centrum Nieuwegein heeft elke biljarter wat te bieden

– Van Esch Biljarts uit Deurne/Asten bestaat 50 jaar

– Diverse uitslagen en aankondigingen van meerdere districten/gewesten en NK’s

– Geen 2 edities Oost- en West Nederland meer maar 1 uitgave met alle nieuws

 

En, deze prachtige KNBB-pagina, met o.a.: de eerste column van onze nieuwe voorzitter Henk Vegter, een verslag van de start van de viering van ons 111-jarig jubileum, een stuk over de blijdschap nu we weer mogen spelen, een bijdrage over Tijd voor Krijt én iets over onze nieuwe Ledenadministratie. En dat alles met fraaie foto’s, logo’s en stills in kleur!

 

 

Nu al online via www.debiljartballen.nl of www.debiljartballen.be

 

Foto’s door Ton Smilde, Henry Thijssen, Paul Brekelmans, Dirk Acx, Stefan Osnabrug, Frans Janssen  e.v.a.

 

De eerstvolgende editie verschijnt 6 april 2022

 

Het had lokaal en regionaal volop aandacht gekregen, en het resultaat bleef niet uit. De start van Tijd voor Krijt bij Thuis in Rooi is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Er waren op woensdagmiddag 2 maart liefst 20 deelnemers om te genieten van een fijne biljartmiddag, kopje koffie en sociaal samenzijn met gelijkgestemde ouderen.

De locatie van Thuis in Rooi in Sint-Oedenrode vertegenwoordigt in alle opzichten waar Tijd voor Krijt voor staat: het is sociaal, laagdrempelig, wordt gerund door leuke en sociaal bevlogen mensen, en heeft een aanbod aan gezellige activiteiten dat veel verder reikt dan biljarten alleen.

 


 

De 20 aanwezigen bij de eerste Brabantse locatie van Tijd voor Krijt waren verheugd dat niemand minder dan Christ van der Smissen de opening verzorgde, één van de allergrootste biljarters uit de rijke Nederlandse biljarthistorie. Christ werd vergezeld door KNBB-directeur Willem La Riviere en Tijd voor Krijt aanvoerder/begeleider Marcel Koolen.

Het mooiste van deze dag: het plezier van de aanwezigen. Niet alleen het spelplezier, maar juist ook het plezier met elkaar. En voor wie denkt dat biljarten alleen voor heren zou zijn: er waren in Rooi, net als bij onze andere Tijd voor Krijt locaties, ook weer enkele dames. Zoals Mia van 85 jaar oud, die vroeger 3.5 gemiddeld speelde. Inmiddels niet meer – maar dat maakte het plezier er niet minder om.

 


 

Als mooie afsluiter kunnen we melden dat door het succes van Tijd voor Krijt in Noord-Brabant een tweede plek in Brabant is gevonden. Sterker: een tweede plek in de omgeving van Sint-Oedenrode! Meer hierover later deze week.

 

 

Het project Tijd voor Krijt wordt mogelijk gemaakt met ondersteuning van het Ministerie van VWS en de Coalitie tegen Eenzammheid. Tijd voor Krijt bij Thuis in Rooi met dank aan BrabantSport/BrabantSport Fonds.

#brabantsterkerdoorsport #tijdvoorkrijt #geefeenkrijtjedoor

 

Tekst, foto’s & logo: KNBB/Tijd voor Krijt
 

Het werd door de EPBF mooi aangekondigd met een flitsende promovideo: de start van het EK Pool 2022 in Laško, Slovenië.

 

 

Met de medailles van Marc Bijsterbosch en Tamara Rademakers uit Turkije en natuurlijk de indrukwekkende medailleoogst van Yannick Pongers op deze locatie in Slovenië bij het EK Jeugd vorig jaar nog vers in het geheugen, zal TeamNL hongerig zijn het Wilhelmus wederom te laten schallen uit de luidsprekers van de EPBF.

Meest opvallende naam in de selectie van bondscoach Hugo Duivenvoorden is zonder twijfel Nick van den Berg. Vorig jaar tijdens het EK in Turkije werden we nog overvallen dat de meervoudig Europees Kampioen uit Zaandam was getroffen door een hartinfarct. Inmiddels is de 41-jarige “El Nino” voldoende hersteld en gemotiveerd om zijn kunsten op het blauwe laken weer aan de wereld te tonen.
 
Gezien de fraaie winst van Nels Feijen op Ralf Souquet in de Eurotour, gezien de gretigheid en eerzucht van jonge spelers als Jan van Lierop, de broers Pongers en Lynn Pijpers, én gezien de grote ervaring met onze toppers van weleer Niels en Nick, inmiddels ook aangevuld in ervaring op het hoogste niveau met Marc, hebben wij hoop op mooie resultaten.
 
We gaan proberen vanuit Laško regelmatig updates te geven via website en KNBB Sectie Pool Facebook-pagina. Het overzicht van alle disciplines, incl. verwijzingen naar lotingen/live scores, vindt u hier.
 
 
 
 
TeamNL bestaat uit:
 
Dames:
Lynn Pijpers
Melissa Kuys-Rademakers
Tamara Rademakers
 
Heren:
Nick van den Berg
Marc Bijsterbosch
Niels ‘The Terminator’ Feijen (Official)
Jan van Lierop
Yannick Pongers
 
U23:
Quinten Pongers
 
De wedstrijden zullen live te volgen zijn via Kozoom. Voor degenen die daar geen abonnement hebben, EPBF zendt ook sommige wedstrijden live uit via Facebook en via hun website is er livescoring. Volg ook deze pagina voor verslag van de Nederlanders.
 
 
 
 
 
Tekst: KNBB/KNBB Sectie Pool
Foto: Nederlands team, Higo Duivenvoorden, Maarten Combrink

 

ANKARA – De Nederlander Dick Jaspers, wereldkampioen en de beste van de wereld, heeft zijn suprematie op het biljart zondag in de Turkse hoofdstad Ankara weer gedemonstreerd in een World Cup. Zwaaiend met een enorme trofee, op een podium met een Vietnamese finalist, een Turk en een Italiaan, werd Jaspers uitbundig gehuldigd voor de 26e World Cup overwinning in zijn carrière. Het Nederlandse volkslied klonk door de Turkse arena in een ultralange vertolking: het was één van de meest bizarre, briljante en miraculeuze overwinningen in de historie van de World Cups. Jaspers klom naar het hoogste podium na een wonderlijke aanloop. Twee keer in zijn laatste 3 wedstrijden won hij met minimaal verschil 50-49. Alleen in de finale, zondagmiddag, was Dick Jaspers de soevereine winnaar tegen de Vietnamees Tran: 50-23 (19), verhoogde hij zijn voorsprong op de wereldranglijst, won de World Cup trofee en 20.000 euro voor de World Cup zege.

Dick Jaspers toonde na afloop zijn geluk en erkende dat hij een fortuinlijk toernooi had gespeeld. ,,Het is precies dertig jaar nadat ik mijn eerste World Cup heb gewonnen, ook in Turkije. Het doet me heel erg goed, ik ben er heel blij mee, ook al zit het me de laatste paar jaar niet tegen met toernooien winnen.”

,,Ik heb de wind in de zeilen gehad, dat mag ik gerust zeggen. Het was absoluut met veel geluk dat ik kon ontsnappen. Drie partijen waren heel moeilijk: tegen Myung Woo Cho, toch het wonderkind van het huidige biljarten, tegen Kim en tegen Zanetti. Als ik terugkijk, ik heb geluk dat ik een nog een kans krijg, maar ook: dan moeten ze maar beter mikken. Hoe lastig dat ook is, want het zijn tenslotte matchpunten onder enorme druk.”

Jaspers: ,,Ik ben gelukkig wel een man van nooit opgeven, ik ben ontzettend blij als ik onverwacht nog een kans krijg en dan grijp ik hem ook. Ik blijf heel koel en kan toch weer altijd mijn klasse tonen. Dat wil zeggen dat je mentaal sterk bent. Dat zijn belangrijker aspecten van een topsporter, blijven scoren onder alle omstandigheden.”

Jaspers, op een andere toer: ,,Ik moet ook wel zeggen dat ik soms met mijn gedachten ergens anders was. De oorlog in Oekraïne houdt me heel erg bezig, ik vind het verschrikkelijk hoe de mensen daar moeten vechten of moeten vluchten. Ik had soms moeite om me op het biljarten te concentreren en ben ook heel blij dat ik vannacht weer naar huis mag.”

 

 

De World Cup in Ankara, de eerste van het nieuwe jaar, werd betwist in een finale met acht spelers uit acht verschillende landen. De Turken, Koreanen, Vietnamezen, Belgen en Nederlanders waren aanvankelijk toonaangevend, maar de slijtageslag was moordend. Dick Jaspers (Nederland), Quyet Chien Tran (Vietnam), Marco Zanetti (Italië) en Tayfun Tasdemir (Turkije) waren de laatste overlevers op weg naar de slotdag. Jaspers versloeg Zanetti wonderbaarlijk in de halve finale (50-49), Tran bedwong de laatste Turkse thuisspeler met 50-42.

Dick Jaspers speelde ogenschijnlijk twee keer blufpoker, wankelde twee keer langs de rand van de afgrond, keek de duivel in zijn ogen, maar werd gered door het lieflijke engeltje op zijn biljartkeu. Het ongeloof was groot, toen Jaspers in de meest penibele positie eerst ontsnapte tegen de Koreaan Haeng Jik Kim in de kwartfinale en daarna tegen zijn grootste rivaal op de wereldranglijst, de Italiaan Marco Zanetti, in de halve finale.

Hij kon zijn ogen niet geloven, speelde lang niet op het zo gevreesde ‘Jaspers niveau’, maar werd beloond voor zijn mentale kracht, de klasse om in de meest benarde posities te blijven scoren, maar bovenal ook door het geluksduiveltje dat hij op zijn knieën mocht danken.

De climax voor Jaspers miste al die spanning. De finale tegen Quyet Chien Tran, die bij zijn come-back op het internationale podium een prachtig toernooi speelde, was welhaast een one-man-show voor de wereldkampioen. Jaspers zette zijn aanval in met een serietje van 8 (8e beurt, 17-9), deelde de knock-out uit met 9 en 10 in de elfde en twaalfde beurt (38-14) en liet de Vietnamees nog en tot aan de finish bij 50-23 in 19.

Hoe glanzend is de erelijst van Dick Jaspers in de World Cups: hij stond vijf keer in de finale van de laatste vijf World Cups, won in Porto en in Ankara en was de runner-up in Sharm El Sheikh, Antalya en nog eens Sharm El Sheikh. En is nu de leider van de wereldranglijst met 596 punten voor Marco Zanetti met 381 (215 punten voorsprong), Quyet Chien Tran, die naar de derde plaats klom met 337, Dani Sanchez met 314 en Haeng Jik Kim met 296.

 

Het finalepodium van de World Cup in Ankara

 

De eindstand van de World Cup in Ankara:
1 Dick Jaspers 12-1.842-12
2 Quyet Chien Tran 12-1.703-11
3 Tayfun Tasdemir 8-1.968-16
4 Marco Zanetti 8-1.729-9
5 Haeng Jik Kim 8-1.887-14
6 Martin Horn 8-1.745-12
7 Nikos Polychronopoulos 6-1.656-10
8 Michael Nilsson 5-1.541-20
9 Jose Juan Garcia 6-1.933-10
10 Dani Sanchez 6-1.626-9
11 Roland Forthomme 6-1.572-15
12 Peter Ceulemans 6-1.528-12
13 Eddy Merckx 4-2.223-21
14 Jung Han Heo 4-1.931-18
15 Sameh Sidhom 4-1.655-11
16 Torbjörn Blomdahl 4-1.562-16
17 Semih Sayginer 2-1.948-9
18 Barry van Beers 2-1.682-14
19 Tolgahan Kiraz 2-1.630-11
20 Jeffrey Jorissen 2-1.620-12.

 

Dick Jaspers en Marco Zanetti voor de start van de halve finale

 

Dick Jaspers-Marco Zanetti 50-49 in 37

De kampioen van de mirakels op het biljart speelt weer een magische partij tegen Marco Zanetti. De Nederlander ontsnapt opnieuw met een 50-49, net als in de verbluffende eindsprint tegen de Koreaan Haeng Jik Kim op zaterdag in de kwartfinale. Op de vroege morgen, zondag in de Turkse hoofdstad, verricht Jaspers weer zo’n onwaarschijnlijk mirakel. Jaspers speelt de hele partij in deze halve finale tegen Zanetti ver onder zijn niveau, loopt altijd achter zijn Italiaanse tegenstander aan, maar sleept uiteindelijk de winst weer weg voor de poorten van de hel.

De Italiaan mist drie keer een matchbal, Jaspers maakt bij 49-42 een serie van 7, strandt ook op één carambole van de winst, maar krijgt nog een ultieme kans om de winnende bal te scoren. Hij doet het na een onfortuinlijke misser van Zanetti en staat in de finale van de World Cup.

Jaspers mankeert
op die vroege zondagmorgen de vorm, het balgevoel en de spirit om een van zijn zeldzaam zwakke optredens te camoufleren. Het is geen moment de Jaspers die van wereldniveau is, tot in die laatste fase waarin hij wonderbaarlijk opstaat en zichzelf plotseling weer overtreft. Marco Zanetti heeft ook niet de echte ’touch’ van de grote kampioen die hij is: hij heeft net zo’n zwakke start als de Nederlander, die na tien beurten leidt met 11-9, met een pover zesje nog iets uitloopt en dan na de stop weer stilvalt.

De partij lijkt in Zanetti’s voordeel te kantelen met twee vijfjes (47-39), die hem op drie punten van de finish brengt. Maar Jaspers zou Jaspers niet zijn als hij weer niet de biljartwereld verbaat met een ultieme eindsprint. De Nederlander zegevierde voor de volle tribunes in de Turkse hoofdstad en voor duizenden kijkers op YouTube.

Marco Zanetti’s commentaar na afloop: ,,Ik miste drie belangrijke ballen op het eind: de eerste toen ik op 48 stond en daarna twee matchballen. Dat mag ik mezelf verwijten. Maar op het eind van partijen tegen Jaspers hangt er dikwijls ‘iets in de lucht’ dat de wedstrijd beslist. Ik denk dat Dick beter met druk om kan gaan dan al zijn tegenstanders, maar ook net ietsje meer geluk heeft.”

 

Dick Jaspers, winnaar op één schamel punt

 

Marco Zanetti, misfortuin in het slot: twee dure matchpunten gemist

 

Quyet Chien Tran-Tayfun Tasdemir 50-41 in 27

Het niveau van de tweede finale, met de Turkse favoriet Tayfun Tasdemir in de arena, ligt hoger dan het eerste enerverende gevecht. De ouverture van Tayfun voorspelt al veel goeds: hij opent met 10 vanaf de acquit en geeft de toeschouwers al snel reden tot juichen. De kleine Vietnamees Tran, die terugkomt uit de gedwongen stop in zijn land door Corona, is gelijk gedwongen tot achtervolgen.

Hij komt niettemin al snel terug tot 13-10, omdat Tasdemir een matige fase van de wedstrijd ingaat. Kleine Tran komt in zijn ritme zo rond de 10e beurt, waarin hij ook ‘een tien’ scoort en een marge opbouwt voor het tweede part. Hij gooit er nog een acht overheen in de 16e beurt en voert de druk op zijn tegenstander verder op (36-27).

Tayfun blijft zich verzetten, voelt de spanning en vraagt zelfs na een start van een serietje in de 24e beurt (na 1 carambole) om een toiletstop. En als hij na enkele minuten terugkeert, mist de Turk opnieuw en blijft de score hangen op 44-38 in Vietnamees voordeel.

Het einde komt in zicht bij die score van 44-38: Tran houdt zijn zenuwen in bedwang en finisht met drie keer twee, Tayfun struikelt over de laatste obstakels en moet zijn supporters in de Turkse arena teleurstellen: 50-41 in 26.

 

Tayfun Tasdemir en Quyet Chien Tran voor de halve finale, die de Vietnamees won

 

Quyet Chien Tran, terug van weggeweest, nieuwe start met een prachtig toernooi

 

De nieuwe stand in de wereldranglijst:
1 Dick Jaspers 596
2 Marco Zanetti 381
3 Quyet Chien Tran 337
4 Dani Sanchez 314
5 Haeng Jik Kim 296
6 Eddy Merckx 284
7 Tayfun Tasdemir 283
8 Jérémy Bury 245
9 Sameh Sidhom 242
10 Murat Naci Coklu 241
11 Martin Horn 226
12 Semih Sayginer 219
13 Jung Han Heo 210
14 Torbjörn Blomdahl 200
15 Sungf Won Choi 189
16 Lütfi Cenet 188
17 Duc Anh Chien Nguyen 183
18 Myung Woo Cho 176
19 Jun Tae Kim 166
20 Nguyen Quốc Nguyen 157
21 Dion Nelin 155
22 Nikos Polychronopoulos 150
23 Pedro Gonzalez 121
24 Trung Hậu Do Nguyễn 116
25 Peter Ceulemans 112.

 

Tekst: Frits Bakker
Foto’s: Melis Kantarci