Op eerdere momenten hebben wij informatie geplaatst over de voordelen voor biljart-, pool- en snookerlokaliteiten van het spaarprogramma Quality Time. Zoals in dit artikel uit 2019, en in deze heropeningsactie uit 2021.

 

Wat is Quality Time?

QuaIity Time is een gratis programma voor organisaties die actief zijn binnen recreatie, vrijetijdsbesteding ofwel leisure. Er zijn nu 1.500 leisure locaties aangesloten bij Quality Time en zij profiteren dagelijks van de voordelen die Quality Time biedt.

 

Gratis sparen

Zo sparen zij door bepaalde merken in te kopen (zoals bijvoorbeeld Lay’s, Haribo en M&M’s) en daarmee bouwen ze een tegoed op dat ze kunnen verzilveren voor gratis productdozen. Gratis gespaard en dus 100% rendement.

 

Gratis tips, advies en materialen om het rendement van jouw verkooppunt te verhogen

Daarnaast geeft Quality Time tips, advies en materialen om het rendement van jouw verkooppunt te verhogen. Op een eenvoudige manier laten we je zien hoe je het assortiment het beste kunt samenstellen én presenteren. Daarvoor hebben we duidelijke presentatiematerialen ontwikkeld. Deze ontvang je helemaal gratis als je jouw Leisure outlet aanmeldt.

 

De voordelen van gratis inschrijven

Schrijf jouw biljart-, pool- of snookerlokaliteit gratis in via www.ikwilqualitytime.nl/aanmelden en krijg gratis:

  1. Toffe acties en mooie aanbiedingen van bekende en goedverkopende merken (een voorbeeld van een toffe actie vind je hier: www.eindelijkweerqualitytime.nl).
  2. Spaarpunten die je kunt verzilveren voor gratis productdozen van de deelnemende merken uit het spaarprogramma die je weer kunt verkopen = 100% rendement!
  3. Onze digitale nieuwsbrief met daarin:
  • Prijs- en presentatieadvies.
  • Assortimentsadvies.
  • Tips voor verkoopondersteunende materialen.
  • Succesverhalen om van te leren.

 

 

Meer weten? Neem contact op met Quality Time: 085-0290056 of info@ikwilqualitytime.nl.  

 

BERLICUM – De nationale bekerfinale gaat woensdag (8 juni) in het Beneluxtheater in Berlicum van start met veel internationaal gelouterde spelers. Zo komen in de KNBB Bekerfinale 2022 onder andere Dick Jaspers, Tayfun Tasdemir, Eddy Merckx, Juan David Zapata, Jean van Erp, Raimond Burgman, Jean Paul de Bruijn, Peter De Backer en Jef Philipoom in actie voor de verschillende teams die zich hebben geplaatst. De laatste bekerwinnaar was het team van HCR Prinsen, dat inmiddels is opgeheven en uit de competitie verdwenen.

De zestien teams zijn voor de eerste speelronden, officieel de vijfde ronde van de bekercompetitie, verdeeld over twee dagen. De grootste kanshebbers zijn de teams die hoog zijn geëindigd in de DKM Tools league: SIS Schoonmaak, spelend met Jaspers en Merckx, Team Eekhoorn, Cues&Darts en Dallinga.com, voormalig winnaar, spelend met de Nederlandse kampioen Jean Paul de Bruijn en de nieuwe Belgische kampioen Peter De Backer. Eén finalist in de play-offs, het team van Bousema Lochem, heeft zich niet kunnen plaatsen. Juan David Zapata, een van de sterke Spaanse PBA spelers, staat voor de eerste ronde opgesteld in het team van Biljartshop De Kruijf, maar als dit team zich plaatst voor de kwartfinales, mag Zapata officieel niet meer meespelen vanwege te weinig partijen in de bekerstrijd.

 

 

Woensdag komen de volgende teams in actie vanaf 11.00 uur volgens het knock-out systeem:

Dekker Keukens-Biljartshop De Kruijf
Dekker met Tayfun Tasdemir, Gerwin Valentijn, Henk Blauwblomme en John Roovers
Biljartshop De Kruijf met Juan David Zapata, Jordy de Kruijf, Feije Dilema, Nick Keupink

De Biljartacademie-De Molen
De Biljartacademie met Roy Zielemans, Mathy Monnissen, Paul Wallerand, Benoit Ramakers
De Molen met Jozef Lambrechts, Patrick Adams, Chris Beyens, Ken Dierckx

Burgmans Biljarts-DKM Tools
Burgmans met Bart Ceulemans, Marco Janssen, Bert van Manen, Johan Roijers
DKM met Roland Uijtdewillegen, Jack Wijnen, Joey de Kok, Eddy Willems

Land Transport-’t Hartje van Oosterhout
Land Transport met Gert-Jan van der Veer, Dennis Hoogakker, Albert Kooistra, Gert-Jan Esvelt
‘T Hartje met Davy van Havere, Martin Spoormans, Harrie van de Ven, Ivan Stitschinsky

Donderdag 9 juni komen vanaf 11.00 in actie:

SIS Schoonmaak-Capelle SPC
SIS met Dick Jaspers, Eddy Merckx, Jean van Erp, Raimond Burgman
Capelle met Jef Philipoom, Dan Breur, Peter van Lieshout, Puck van Aart

Cues&Darts-B&S Den Helder
Cues&Darts met Pierre Soumagne, Jack van Peer, Wesley de Jaeger, Huub Wilkowski
B&S met Tom Beemsterboer, Wim Stroet, Tom Slikker, Sebastiaan de Bruin

BC Tegelen-Team Eekhoorn
BC Tegelen met Tom Löwe, Paul Savelkoul, Daan Glissenaar, Roland Löwe
Team Eekhoorn met Frans van Kuyk, Peter Ceulemans, Kurt Ceulemans, Jerry Hermans

Dallinga.com-Aartsbouw Sprundel
Dallinga met Jean Paul de Bruijn, Peter De Backer, Steven van Acker, Berry Dallinga
Aartsbouw met Dirk Weeremans, Ronny Brants, Ludo Kools, Tom Persyn.

 

 

Tekst: Frits Bakker
Foto: laatste winnaar HCR Prinsen (Ton Smilde)

 

Dit weekend vonden in de gezellige Veemarkt in Doetinchem de Eureka Billard Divisiekampioenschappen 2022 plaats, ofwel het Nederlands Kampioenschap driebanden voor clubteams.

De kampioenen:
4e divisie: Push and Win – Almere ’83
3e divisie: Van Melis Autobedrijf
2e divisie: Mans Genoeg
1e divisie: Burgmans Biljarts (met al de tiende titel in de 1e divisie voor Bert van Manen!)

 













 

 

Tekst: KNBB/KNBB Sectie Driebanden
Uitslagen: KNBB Sectie Driebanden
Foto’s: Ton Smilde

 

MONTBRISON – Twee kopstukken in de internationale kaderdisciplines stonden tegenover elkaar in de strijd om Europees goud in kader 47/2. Raymund Swertz versloeg Raul Cuenca in een wedstrijd die spannend bleef tot het einde. De Nederlander zegevierde met een slotserie van 134 na een stand van 142-139 in 2 beurten: eindstand 250-217 in drie beurten. De twee andere spelers op het Europese podium waren Patrick Niessen en Marek Faus.

 


 

Raymund Swertz, die zijn titel uitbundig vierde met een driewerf ‘jaaaaaa’, was de onbetwiste uitblinker in het toernooi. In zijn twee laatste partijen voor de finale speelde de Nederlander twee keer uit met 250 punten in 1 beurt: tegen de Duitser Sven Daske (250-239) en de Tsjech Marek Faus (250-0). Sven Daske deed een dappere poging om gelijk te maken, maar miste na 239 punten. En de dag ervoor had Swertz óók al afgesloten met zijn trademark: uit-in-één-beurt, ditmaal tot 200.

Het Nederlandse volkslied klonk na afloop tijdens de ceremonie voor de speler die veruit het hoogste gemiddelde had van de 24 deelnemers. Swertz eindigde iets boven de 100 (104.54) met twee maximale series van 250. Drie spelers, Jean Francois Florent, Nikolaos Gerassimopoulos en Raymund Swertz maakten in de kwalificaties de maximale serie van 200.

Raymund Swertz kreeg de premie voor de winnaar (2000 euro), voor het beste gemiddelde en de hoogste serie van het toernooi. De Nederlander dankte na afloop op het podium de Franse organisatie en feliciteerde zijn medespelers op het podium. ,,Ik ben blij met deze overwinning en blijf het kader graag combineren met driebanden, omdat ik zo veel van het spel houd”, verzekerde hij de toeschouwers.

Raymund Swertz won in de kwartfinale van Sven Daske (250-239 in 1), Raul Cuenca versloeg Nikolaos Gerassimopoulos (250-205 in 4), Patrick Niessen won van Arnim Kahofer (250-209 in 3) en Marek Faus van Pierre Martory (250-25 in 3).

In de halve finale won Swertz van Faus met 250-0 in 1 en Cuenca van Niessen met 250-211 in 10.

De Fransman Willy Gérimont won twee dagen eerder het Europees kampioenschap 71/2, een discipline waar Raymund Swertz verrassend snel werd uitgeschakeld, maar waarbij Gert-Jan Veldhuizen mooi brons haalde.

 

 

De beste 12 van het Europees kampioenschap:

1 Raymund Swertz, Nederland 10-104.54-250
2 Raul Cuenca, Spanje 8-38.51-182
3 Patrick Niessen, België 4-42.23-225
4 Marek Faus, Tsjechië 6-72.22-211
5 Sven Daske, Duitsland 4-39.93-239
6 Arnim Kahofer, Oostenrijk 4-76.12-191
7 Nikolaos Gerassimopoulos, Griekenland 4-35.58-200
8 Pierre Martory, Frankrijk 4-18.47-139
9 Jean Francois Florent, Frankrijk 2-61.50-200
10 Johann Petit, Frankrijk 2-45.83-121
11 Gert-Jan Veldhuizen, Nederland 2-32.85-99
12 Micha van Bochem, Nederland 2-23.33-67.

 

Tekst: Frits Bakker/Kozoom
Foto’s: Herve Lacombe

LOCHEM – De return van de play-offs in de eredivisie driebanden, in een dubbele finale tussen SIS Schoonmaak en Bousema Lochem, wordt een volkomen open wedstrijd. De twee teams staan na de heenwedstrijd bij Bousema met 4-4 gelijk, het verschil in caramboles is slechts één punt in het voordeel van SIS: 136-135. De Duitser Martin Horn wees zijn team maandagmiddag de weg in de eerste wedstrijd, waarin hij Eddy Merckx domineerde met 40-20 in 16 beurten. Johan Loncelle won ook voor Bousema, voor SIS trokken Raimond Burgman en Martien van der Spoel de score gelijk.

De terugwedstrijd, waarin SIS Schoonmaak dus een minimale voorsprong verdedigt, wordt op maandag 20 juni gespeeld vanaf 19.00 uur. Maandagmiddag waren een kleine 100 toeschouwers afgekomen op de eerste finale van de play-offs.

 

Veel toeschouwers volgden de eerste finale tussen Bousema Lochem en SIS Schoonmaak

 

De koploper van de eredivisie in de reguliere competitie, SIS Schoonmaak, dat zonder Dick Jaspers speelde, kreeg een bittere pil te slikken in de eerste van vier wedstrijden. Martin Horn ging er snel vandoor tegen Eddy Merckx met een serie van 12 in de derde beurt en hield die voorsprong vast tot het einde. De Belgische kopman, ruim een week geleden nog winnaar van de World Cup in Ho Chi Minh City, kon alleen op het eind van de wedstrijd de score nog iets terugbrengen, maar keek aan de finish tegen een marge van 20 verliespunten aan.

Die schade werd door SIS voor de pauze op de andere matchtafel beperkt, omdat Martien van der Spoel zijn partij tegen Frans van Schaik won met 40-29 in 26 beurten. Bousema ging met 2-2 die stop in en met een voorsprong in caramboles van negen punten.

Het tweede part startte met een soevereine Jean van Erp in de partij tegen de Belg Johan Loncelle (23-3), maar die voorsprong van de Brabander verdween na de pauze als sneeuw voor de zon. De Belg vocht zich terug in de partij, vocht zich terug naar 24-10 achter, 30-22 en kwam zelfs op 30-30 helemaal terug. Het angstzweet brak Van Erp zodanig uit, dat hij zijn ritme kwijtraakte in de slotfase en tegen een totaal onverwachte verliespartij aanliep door twee slotserietjes van Loncelle met 6 en 4: 40-36 in 22.

De laatste tik werd uitgedeeld door Raymond Burgman, die voor SIS na 21-19 bij de pauze demarreerde en wegliep van Anno de Kleine naar 30-25, 38-25 en uiteindelijk 40-26. Die laatste twee scores brachten SIS Schoonmaak precies met één carambole aan de leiding: 136 tegen 135.

Carl Verhoeven namens SIS Schoonmaak en Ronny Hazenwinkel van Bousema Lochem spraken van een enerverende finale. ,,Wij hebben bewezen dat we een terechte finalist zijn”, vond de Bousema captain, die zijn team zeker nog kansen geeft voor de return. Carl Verhoeven concludeerde: ,,We konden het gelukkig goed ophalen na het ruime verlies van Merckx tegen Horn, maar het was een teleurstelling dat Jean van Erp zijn grote voorsprong verspeelde. Dat betekent dat we het nu in eigen huis maar moeten afmaken.”

De uitslagen (Bousema-SIS):
Martin Horn-Eddy Merckx 40-20 in 16
Johan Loncelle-Jean van Erp 40-36 in 22
Anno de Kleine-Raimond Burgman 26-40 in 25
Frans van Schaik-Martien van der Spoel 29-40 in 26.

 

Op zaterdag 7 mei 2022 was het zover. De zes kandidaten Rob van den Ham, Desiree Christiaans, Jo Gorski, Werner Gesche, Theo Arets (allen uit het district Zuid Limburg) en Thieu Hendriks uit het district Midden Brabant begonnen aan het examen voor Arbiter 1.

Paul Beckers als examinator van de KNBB naar het schitterende biljart lokaal ‘de Biljartacademie’ afgereisd.

Om 10:30 uur werd gestart met het theoretisch examen. Nadat iedereen het antwoordenblad bij de examinator ingeleverd had, werden deze door Paul gecontroleerd en volgde het oordeel.

Helaas heeft Theo Arets het theoretisch examen niet gehaald. Alle andere zijn wel geslaagd en mochten daardoor aan het praktijkexamen deelnemen.

Om tot een even aantal kandidaat arbiters te komen heeft Theo zich beschikbaar gesteld om buiten mededinging mee te arbitreren, waarvoor hartelijk dank.

 

Na gezamenlijk van een heerlijke lunch, aangeboden door het district Zuid-Limburg, genoten te hebben volgde het praktijk examen in de spelsoorten libre en driebanden.

Na ongeveer twee uur hebben de kandidaten kun kennis, kunde en vaardigheden aan de tafel laten zien. Paul Beckers merkte op dat er enkele puntjes ter verbetering zijn, hetgeen ook te verwachten is bij beginnende arbiters, en oordeelde dat alle kandidaten geslaagd zijn voor het examen.

Samen met de voorzitter van het district en tevens arbiter coördinator Marcel Spiertz reikte hij de badges, zakdoekjes met KNBB logo en de certificaten aan de geslaagden uit.

 

 

Ook een woord van dank aan de voorspelers (zowel tijdens de lessen als het examen) die het de kandidaten niet gemakkelijk hebben gemaakt.

Alle kandidaten hebben aangegeven verder te willen gaan met de cursus Arbiter 2.

Voor Theo wordt nog gekeken om tijdens het examen Arbiter 2 alsnog het theorie examen over te doen zodat ook hij kan slagen.

 

Allemaal van harte gefeliciteerd en heel veel succes en plezier aan de tafel!

 

Tekst & foto: Martin Wingelaar (Docent KNBB)

 

De blijdschap bij Gert-Jan Veldhuizen, toch één van de absolute toppers in het vaderlandse kaderspel, was ongekend. Na een goed toernooi met o.a. een prachtige winst op Micha van Bochem en een nipt verlies tegen Patrick Niessen, was brons het mooie eindresultaat voor de man die het biljarten zo veel brengt – niet in de laatste plaats door zijn activiteiten op social media en zijn instructiefilmpjes op YouTube. Ook nu liet Gert-Jan op zijn Facebook-pagina zijn volgers weer volop meeleven.

 


Een mooi podium met goud voor een dolblije Willy Gérimont

 

Na zijn partij tegen ‘leermeester’ Patrick Niessen:

“Gevochten tot de laatste carambole, maar met 200-160 in 4 aan het kortste eind getrokken. Teleurstellend, maar zeker tevreden met m’n 3e plek! Nu even finale kijken en dan met trots naar de uitreiking!”

 


Cruciale partij voor het brons tussen twee Nederlanders

 

Na zijn partij tegen Micha van Bochem:

“Kwartfinale gewonnen! Brons is binnen! Zometeen halve finale tegen winnaar Faus-Niessen. Geweldig!”

 


Gert-Jan in training vooraf

 

Over het EK Ankerkader 71/2:

“Brons op het EK Ankerkader 71/2 in Montbrison 2021/2022! Ontzettend trots op! Heb tijdens de prijsuitreiking een uur lang gestraald! Wat een geweldig gevoel!”

“Allen ontzettend bedankt voor jullie opbeurende woorden bij mijn Facebook-updates! Dat doet me heel goed! Super bedankt.”

“Morgenochtend begint het EK 47/2! Hoewel het toernooi voor mij al meer dan geslaagd is, ben ik ontzettend gedreven om ook die caramboles bij elkaar te tikken!”

 

 

Verslag van het EK Ankerkader 71/2, door Frits Bakker/Kozoom:

MONTBRISON – De Fransman Willy Gérimont is zaterdag in Montbrison na een enerverende finale kampioen van Europa geworden in het kader 71/2. Hij versloeg de Belg Patrick Niessen na een drie uur durende partij en mag zich de allerbeste noemen in deze discipline van het kader, waarin geen wereldkampioenschappen meer worden gespeeld. Willy Gérimont is de derde Fransman die deze Europese titel wint na de 2 successen van Jean Marty en 3 overwinningen van Francis Connesson, de laatste in 1979!

De finale tegen de veelvoudig Belgisch en Europees kampioen kende de nodige emoties en benadrukte de strijdlust van de Fransman. Patrick Niessen begon met een serie van 115. Willy Gérimont kwam beetje bij beetje terug met korte series, waarbij hij er niet echt in slaagde zijn ritme te krijgen. Bij de vierde beurt was de stand 148-99 voor Niessen. De Belg toonde evenwel de nodige zenuwen, liet de positie voortdurend uit zijn handen glippen en miste uiteindelijk. De Fransman profiteerde hiervan om terug te komen tot 137-163 voordat Niessen in de 6e beurt op een serie van 37 de 200 punten binnenhaalde. Gerimont moest in de nabeurt 63 punten scoren om de stand gelijk te trekken en het begin van de reeks was op zijn zachtst gezegd chaotisch. Toch werden alle punten gehaald met enkele uiterst hachelijke situaties. Na zo’n 40 punten slaagde Gerimont er eindelijk in het spel onder controle te krijgen en de score uiteindelijk gelijk te trekken onder het gejuich van het aanmoedigende publiek.

In de eerste verlenging maakte Niessen de 20 punten, Gerimont deed hetzelfde en de twee spelers moesten de shootout herhalen tot er een winnaar was. In de tweede poging scoorde de Belg 3 punten en miste dan een tweebander. De spanning was extreem. Gérimont moest 4 punten scoren om Europees Kampioen te worden.

Het eerste punt was zeer goed gespeeld en laat een dominante positie achter, het tweede was ook goed gespeeld qua plaatsing, het derde was een perfect uitgevoerde piqué en het titelpunt dat zich aanbood was een eenvoudige bal. De Fransman liep rond de tafel, haalde diep adem en maakte het laatste kampioenspunt. De Fransman toonde zijn vreugde, het publiek bejubelt hem als de ware Europese kampioen.

Eerder in de halve finale had Willy Gérimont zijn beste partij gespeeld door Olivier Careaux te verslaan met 200-60 in 4 beurten met een serie van 160 in de 2e beurt, de beste serie van het kampioenschap. Daarvoor won Gérimont zijn kwartfinale tegen Arnim Kahofer met 200-119 in 11, in de kwalificatiefase versloeg hij Benoit Deziles-Legros en Sven Daske.

De runner-up is Patrick Niessen, die won van Johann Petit en Raymund Swertz in de kwalificatie, vervolgens van Marek Faus in de kwartfinale (200-123 in 9) en van Gert-Jan Veldhuizen in de halve finale 200-162 in 4 (serie 137).

Het podium werd gecompleteerd door de Nederlander Gert-Jan Veldhuizen (gemiddelde 31.52) en Olivier Careaux (16.96). Het beste algemeen gemiddelde was voor de Spanjaard Raul Cuenca met 59,60!

 

Tekst intro: KNBB
Verslag EK Ankerkader 71/2: Frits Bakker/Kozoom
Uitgelichte foto podium: CEB
Foto’s score tegen Micha, en Gert-Jan in training ©Gert-Jan Veldhuizen

BERLICUM – Het Beneluxtheater in Berlicum zet vanaf volgende week woensdag elf dagen lang de schijnwerpers op de biljartarena. De organisatie van Biljart Evenementen Nederland, bekend om zijn World Cups (2), Masters (9), Duke Challenge en dit jaar zelfs het NK poolbiljart, staat voor een krachtsinspanning met de Nederlandse bekerfinale (zestien teams van 4 en 5 spelers, 8-11 juni) en krijgt drie dagen later de Europese top in huis voor het Europees kampioenschap driebanden van 14 tot en met 18 juni. Het is de garantie voor een breed scala van bekende spelers: SIS Schoonmaak zet in de bekerfinale bijvoorbeeld het mondiale topduo Dick Jaspers en Eddy Merckx in voor de bekerwinst. Het Europees kampioenschap maakt de weg vrij voor het beste wat Europa aan driebanden heeft te bieden: Dick Jaspers, Dani Sánchez, Marco Zanetti, Tayfun Tasdemir, Eddy Merckx, Torbjörn Blomdahl en alle andere toppers.

 

 

Harry Mathijssen en zijn team maken zich op voor een elfdaags hoogstandje. Het Benelux Theater is voor beide toernooien verdeeld over twee zalen met twee matchtafels en met tribunes die aan zo’n 400 toeschouwers plaats bieden. Voor het Europees kampioenschap hebben zich 64 spelers geplaatst (48 geselecteerd, 16 automatisch geplaatst) van wie de 48 spelen in groepen van 3 (de eerste kwalificeert zich) en er 32 (16+16) overblijven voor de eerste ronden in de knock-out. In de poules wordt gespeeld naar 40 punten, in de knock-out naar 50 punten.

De organisatie van de bekerfinale krijgt zo’n 90 spelers (16 teams van gemiddeld 5 spelers) en begeleiding over de vloer. Harry Mathijssen: ,,Ik denk niet dat het een stormloop wordt op de hotels, want de meeste spelers reizen heen en weer naar huis, of zijn uitgeschakeld na 1 of 2 dagen.”

De vele deelnemende teams (8 poules van 12 of 16) door heel het land hebben vier bekerronden overleefd, de teams uit de eredivisie zijn ingestroomd in de derde ronde. Op de woensdag en donderdag wordt in Berlicum de vijfde ronde gespeeld, voorheen was dat in een thuis en uitwedstrijd, nu volgens het knock-out systeem.

 

 

Het bekertoernooi bestaat vanaf 1988, toen met Volmac als eerste winnaar, onder andere met Christ van der Smissen, Frans van Kuyk, Aart Gieskens en Jan Lips. Frans van Kuyk won de meeste bekerfinales: 3 keer met Volmac, één keer met Zutex, vier keer met Crystal Kelly en één keer met TOVV. De laatste bekerwinnaar was HCR Prinsen met Dick Jaspers, Eddy Leppens, Anno de Kleine, Raymund Swertz en Jelle Pijl.

Voor het Europees kampioenschap, waarvoor alleen de lakens worden vernieuwd (van Royal Pro naar Simonis) blijven de twee speelzalen en de tribunes in tact. De organisatie kreeg één lichte teleurstelling te verwerken. Harry Mathijssen: ,,Jammer genoeg kan Ziggo Sport ons geen live-uitzendingen aanbieden, omdat het sportprogramma die week overweldigend is. We krijgen wel live te zien van Kozoom, zowel voor de bekerfinale als voor het Europees kampioenschap.” De laatste dag van het EK wordt wel een drietal keren uitgezonden in herhaling, zodat er in totaal toch nog 10 uur zendtijd is.

Volgens Harry Mathijssen heeft het niet-uitzenden door Ziggo Sport geen gevolgen voor komende evenementen, zoals de World Cup in oktober. ,,Ziggo Sport is heel tevreden over wat wij brengen aan live beelden, commentaren en interviews en zeker ook over de kijkcijfers. Ze hadden alleen te maken met een gigantisch aanbod.

De KNBB Bekerfinale, aan de start van de elfdaagse, is van woensdag 8 tot en met zaterdag 11 juni. Dagelijks zijn sessies om 11.00, 13.00, 15.00 en 18.00 uur. Woensdag en donderdag wordt per dag met acht teams gespeeld, zestien in totaal, om de acht plaatsen in de kwartfinales. Alle wedstrijden worden volgens knock-out systeem gespeeld. Vrijdag zijn de kwartfinales (11.00, 13.00, 15.00, 18.00), zaterdag de halve finales en finale (15.00 en 18.00).

 

 

Het programma van de bekerfinale:

Woensdag 8 juni:
1/8e finales:
11.00 en 13.00:
Poule A: Dekker Keukens-De Kruijf Biljartshop
Poule B: De Biljartacademie-De Molen
15.00 en 18.00:
Poule C: Burgmans Biljarts-DKM Tools
Poule D: Land Transport-’t Hartje van Oosterhout
Donderdag 9 juni:
11.00 en 13.00:
Poule E: SIS Schoonmaak-Capelle SPC
Poule F: Cues&Darts-B&S Den Helder
15.00 en 18.00:
Poule G: BC Tegelen-Team Eekhoorn
Poule H: Dallinga.com-Aartsbouw Sprundel

Vrijdag 10 juni:
11.00, 13.00, 15.00 en 18.00: Kwartfinales
Zaterdag 11 juni:
11.00 en 13.00: Halve finales
15.00 en 18.00: Finale.

 


 

Tekst: Frits Bakker
Archieffoto’s Beneluxtheater: Ton Smilde
Posters: Biljart Evenementen Nederland

 

 

Toen we in 2019 de Simonis Biljartlakens Landsfinale Nieuwe Stijl lanceerden, was direct onze insteek om met side-events voor speciale groepen de (ook maatschappelijke) waarde van deze Landsfinale verder te verhogen.

In 2022 hebben we dit vormgegeven door op één dag (maandag 4 juli) liefst drie bijzondere events tegelijk te laten plaatsvinden: het NK voor Parkinsonpatiënten, NK Rolstoelbiljarten én het NK 5-ball.

 

 

NK voor Parkinsonpatiënten

Het NK voor Parkinsonpatiënten is een uitvloeisel van het jaarlijkse Biljarttoernooi voor Parkinsonpatiënten dat in Nieuwegein plaatsvindt. In plaats van dit succesvolle toernooi te verhuizen, is in overleg met organisator Cees van Schaik besloten een tweede jaarlijks toernooi te organiseren op de Landsfinale, het officiële NK voor Parkinsonpatiënten. Vanzelfsprekend is het gezellig bij elkaar zijn hier belangrijker dan de prestaties, dus deelname is zeker niet voorbehouden aan alleen goede biljarters met Parkinson – het is voor spelers van ieder niveau.

Vanuit zijn rol als organisator van het jaarlijkse Biljarttoernooi voor Parkinsonpatiënten zal Cees de deelnemers aanschrijven om ook aan dit NK te gaan meedoen. Bent u een Parkinsonpatiënt, heeft u nog nooit deelgenomen aan het toernooi in Nieuwegein, en zou u graag op 4 juli aan dit NK deelnemen? Meld u dan aan bij Ruud Hudepohl via r.hudepohl@knbb.nl. (En geef aan wat uw moyenne is in libre of driebanden, afhankelijk welke van beide disciplines u wilt spelen. Dit zodat wij kunnen bepalen hoeveel caramboles u moet maken.) Deelname is gratis.

 

 

NK Rolstoelbiljarten

Een ander evenement dat wij dolgraag op onze Simonis Biljartlakens Landsfinale wilden is het NK Rolstoelbiljarten. Simpelweg omdat rolstoelbiljarters het verdienen om onderdeel te zijn van de Landsfinale, het jaarlijkse hoogtepunt voor de breedtesport.

De rolstoelbiljarters die wij kennen van onze evenementen voor rolstoelbiljarters zijn inmiddels aangeschreven om ook aan dit NK mee te doen. Bent u een rolstoelbiljarter, heeft u nog geen uitnodiging ontvangen, en zou u graag op 4 juli aan dit NK deelnemen? Meld u dan aan bij Ruud Hudepohl via r.hudepohl@knbb.nl. (En geef aan wat uw moyenne is in libre of driebanden, en wat u het liefst zou spelen. Er is nog niet bekend of het NK Rolstoelbiljarten libre gaat worden, driebanden of allebei – dit hangt mede af van de voorkeuren van de deelnemers. Dus, uw stem kan hierbij belangrijk zijn!) Deelname is gratis.

Ook hier geldt dat het gezellig bij elkaar zijn belangrijker is dan de prestaties, dus deelname is zeker niet voorbehouden aan alleen goede rolstoelbiljarters – het is voor spelers van ieder niveau.

 

 

NK 5-ball

In 2019 organiseerde de KNBB als side-event op de Simonis Biljartlakens 2022 het eerste NK 5-Ball, het lage-instap biljartspel waarbij plezier gegarandeerd is voor spelers van ieder niveau, en dat speciaal is ontwikkeld voor spelers die (nog) helemaal niet op hoog niveau spelen. Het was in 2019 een groot succes!

Vandaar dat we op deze maandag 4 juli 2022, de dag waar plezier en betrokkenheid voor iedereen centraal staat, voor de tweede maal het NK 5-ball organiseren.

Alle informatie over het spel 5-ball op de Landsfinale 2022 vindt u hier, alle voorwaarden voor deelname (o.a. een maximum moyenne van 3 voor libre, dit om het recreatieve karakter van dit NK 5-ball te benadrukken) vindt u hier, en de directe link naar inschrijving vindt u hier.

Deelname is gratis.

 

 

We hopen u te zien op 4 juli – op wat een zeer bijzondere dag gaat zijn op onze Simonis Biljartlakens Landsfinale 2022.

 

Tekst & foto’s: KNBB

Deze vergadering vindt plaats op zaterdag 25 juni 10.30 tot ca 12.30 uur. Locatie is het KNBB-bondsbureau, Archimedesbaan 7, 3439 ME Nieuwegein.

Heb je ervaring met het opstellen van notulen en vind je het leuk om deze taak voor de KNBB in te vullen? Meld je dan aan door je CV en gegevens te mailen naar info@knbb.nl