WONJU – Waar gaat over drie dagen in het Koreaanse Wonju de hoofdprijs van 100.000 euro naartoe in de World 3-cushion Grand Prix? Wordt het één van de 12 altijd gevreesde Europeanen, of van de 14 Aziaten, of gaat er een Amerikaan of een Afrikaan met de jackpot vandoor. Wie wordt de opvolger van Dick Jaspers, of kan de Nederlander nog zo’n kunststukje (achieve jugging act) volbrengen na het succes van 2021, waarin hij winnaar werd voor de Koreanen Bong-joo Hwang en Jun Tae Kim en Torbjörn Blomdahl?

Wie heeft tot nu toe de topvorm geëtaleerd die nodig is om één van de hoogste geldprijzen ooit in de biljartwereld te veroveren? Dick Jaspers, de enige met alleen maar overwinningen in de eerste kwalificaties en nu twee zeges in de tweede ronde (2.120), Dani Sánchez, zondag gestart met een grootse partij van 3.545 gemiddeld, een topserie (20) en 2.633 na twee partijen, Quyet Chien Tran, de immer gevaarlijke Vietnamees, die wel zijn tweede partij verloor van Dion Nelin, Tayfun Tasdemir, aan kop van het hele veld na twee overwinningen en 2.655 gemiddeld (serie 16), Haeng Jik Kim, met een prachtige start, 2 overwinningen, niet ver van Tasdemir in gemiddelde (2.600) en door de vroege uitschakeling van Myung Woo Cho de beste Koreaan tot nu toe, Jung Han Heo, Marco Zanetti, Eddy Merckx, Dion Nelin of Sameh Sidhom, om maar eens de belangrijkste kanshebbers te noemen.

Dick Jaspers stipte zaterdag al aan waarom de druk straks op de finaledagen zo hoog ligt. De hoofdprijs is torenhoog, 100.000 euro, maar de nummer twee wordt veel minder beloond: met 40.000 euro, gevolgd door 20.000 voor de derde in de eindstand, 17.000 voor de nummer vier op het podium en 15.000 voor de nummer vijf. ,,De spanning is immens, maar wij hebben de klasse om daar bovenuit te stijgen.”

De meeste spelers van de 12 Europeanen, die zich hebben gekwalificeerd voor de tweede kwalificatieronde, hebben op deze zondag een mooie start gemaakt. Tayfun Tasdemir en voor de Aziaten Haeng Jik Kim waren absolute toppers na twee ronden, Dick Jaspers, Eddy Merckx, Dion Nelin en Dani Sánchez zijn de andere koplopers in de 6 groepen.

Dani Sánchez was in één partij de beste van allemaal met zijn partijwinst tegen de Japanner Miyashita: 2-0. De Spanjaard begon de tweede set met een serie van 20, de hoogste tot nu toe en vergelijkbaar met de start van de eerste World 3-cushion Grand Prix, toen Dick Jaspers en Eddy Merckx al in een vroeg stadium schitterden met 20. Voor zijn tweede winstpartij had Sánchez een hard gevecht nodig tegen Su Yeong Park, die groots speelde in de tweede set, met 1-1 gelijk kwam, maar in de derde moest capituleren voor Sánchez. Tayfun Tasdemir had een prachtige start tegen Jun Tae Kim en Murat Naci Coklu.

De korte overzichten na de eerste dag in elke groep van vijf (allen twee partijen gespeeld van de vier):

Poule A:
De twee ongeslagen koplopers zijn Dick Jaspers en Sameh Sidhom, die een optie namen op de bovenste plaatsen in deze groep. Jaspers won van Wan Young Choi en Jose Miguel Soares (6 matchpunten, 2.037), Sidhom van Soares en van Sung Won Choi (6 matchpunten, 1.842). De Koreaanse ex-wereldkampioen (SW Choi) is tot achtervolgen gedwongen door die verliespartij. Wan Young Choi en Jose Miguel Soares zijn puntloos na twee partijen.

Poule B:
Quyet Chien Tran en Dion Nelin speelden om de koppositie in de laatste dagsessie. De Deen startte met verlies in de eerste set (8-1 in 3), maar herstelde zich formidabel en won de twee volgende sets met 18-9 in 6 en 18-8 in 8. Daardoor leidt Nelin nu in Poule B als enige met 6 matchpunten (2.322), gevolgd door Hwang, Tran en Cha met 3 matchpunten. De strijd is dus nog helemaal open in deze groep, waarin Huberney Cataño met twee verliespartijen onderaan staat.

Poule C:
Haeng Jik Kim is de grote meneer na de eerste dag in Poule C. De start was al heel sterk tegen Ruben Legazpi (2-1, 2.222), de tweede partij was een juweeltje tegen TTT Nguyen: 2-0, 25-10 en 13-7, 3.166 gemiddeld en een serie van 13). Torbjörn Blomdahl startte tegen diezelfde Nguyen met een remise en won daarna van Pedro Piedrabuena met 2-0 (1.533). De Zweed kwam de dag door als nummer 2 voor Piedrabuena met 1 keer winst.

Poule D:
De koppositie is voor Eddy Merckx na twee overwinningen op Pedro Gonzalez (2-0, 1.105) en Duc Anh Chien Nguyen, die laatste partij in een hoogstaand gevecht met 2-1 voor de Belg, met 2.444 tegen 1.944 gemiddeld. Marco Zanetti had een moeizame start met een remise tegen Gonzalez (8-11, 9-9, 12-11 in de beslissende set). De Italiaan werkte zich omhoog met winst tegen Choong Bok Lee (2-1, 1.809, serie 12). Merckx en Zanetti spelen de laatste partij morgen, maandag, tegen elkaar.

Poule E:
De laatste partij van de eerste dag was de Turkse clash tussen Tayfun Tasdemir en Murat Naci Coklu. De wereldkampioen heerste ongenaakbaar en won met 2-0 (sets 21-8 in 6 en 14-10 in 5, gemiddeld 3.181). Door zijn eerste winstpartij tegen Jun Tae Kim (2-1, 2.333, serie 16) is Tasdemir de absolute kanshebber voor groepswinst. Jung Han Heo startte met verlies tegen Jun Tae Kim en is de nummer 2, gelijk in matchpunten met Jun Tae Kim en Murat Naci Coklu. Sam van Etten staat met twee verliespartijen onderaan (tegen Coklu 0-2, tegen Heo 0-2).

Poule F:
Dani Sánchez keek na zijn razende start tegen Miyashita (2-0, 3.545) en een 1-0 voorsprong tegen Su Yeon Park in de tweede set tegen een 15-0 achterstand aan in 2 beurten en verloor die set met 18-12 in 4. De Spanjaard domineerde evenwel weer in de beslissende set en won die met 18-3. Hij voert de poule aan met 6 punten en 2.633. Tweede, ook met twee zeges, is Hyung Kon Kim, voor Nikos Polychronopoulos, die won van Park, maar verloor van Kim.

Tekst: Frits Bakker

Foto: Therese, afscheid met drie andere dames (Five&Six)

.

 

WONJU – Twee spelers uit de wereldtop voeren ongeslagen de ranglijst aan na de eerste groepsfase met 48 spelers in de World 3-cushion Grand Prix in Wonju. Het Koreaanse topevent, waar de winnaar volgende week met 100.000 euro en de nummer twee met 45.000 euro naar huis gaat, gaat vanaf morgen, zondag, de tweede fase in met zes poules van vijf spelers. Dick Jaspers won in het voortraject al zijn 7 partijen, Quyet Chien Tran, de Vietnamees, won 6 keer en speelde 1 keer gelijk. De andere groepswinnaars waren Marco Zanetti, Haeng Jik Kim, Tayfun Tasdemir en Dani Sánchez.

Dick Jaspers, die de eerste Grand Prix won in 2021, stelde na de eerste voorronden vast: ,,Ik heb al mijn partijen gewonnen, maar het blijft een keihard systeem. Je mag geen moment verzwakken in een wedstrijd, want tegenstanders kunnen meedogenloos toeslaan. We worden hier weer eens geconfronteerd met de wetten dat topsport hard is, dat de korte setjes sensatie kunnen brengen, maar we zijn gewend om daarmee om te gaan.”

Hoe kwetsbaar zelfs topspelers kunnen zijn in het format van de Grand Prix in Zuid Korea was te zien aan de jonge Koreaan Myung Woo Cho, de winnaar van de laatste World Cup in Sharm El Sheikh, die in de poule van Dick Jaspers werd uitgeschakeld als nummer zes van de eindstand. De kleine Koreaan grijpt dus naast de hoofdprijzen in dit toernooi, waarin vrijwel alle andere wereldtoppers doorgaan met een groepsfase die moet leiden naar de finales met 16 spelers.

Wat heeft de Grand Prix in Wonju tot nu toe gebracht in de 161 wedstrijden naar twee gewonnen sets?

Dick Jaspers was de beste in matchpunten (21) en hoogste in moyenne met 2.142. Quyet Chien Tran schitterde met de hoogste serie van 19. Tayfun Tasdemir maakte de meeste caramboles in één wedstrijd (56), verdeeld over drie sets met 27, 15 en 14, gevolgd door Haeng Jik Kim met 51 en Quyet Chien Tran met beide 51 punten en Duc Anh Chien Nguyen met 50. Ruben Legazpi haalde in 1 partij het hoogste moyenne: Hij versloeg Alessio D’Agata met 2-0 en 4.500 gemiddeld (45 caramboles in 10 beurten).

Het toernooi kreeg een vreemd slot, omdat twee Koreanen, Chang Hoon Seo en Jung Hee Lee, zich in de ranglijsten hadden geplaatst, maar later niet meer werden ingedeeld in de volgende fase. De vage berichten waren dat de twee spelers zijn gediskwalificeerd, maar verdere mededelingen kwamen er niet vanuit het Koreaanse front en ook op de UMB website staat niets vermeld. De Portugees Jose Miguel Soares en de Japanner Takao Miyashita waren de aangewezen vervangers.

Het overzicht van de poules:

De nummers 1 van de zes poules waren:

1 Dick Jaspers 7-21-2.142-13
2 Quyet Chien Tran 7-19-2.016-19
3 Marco Zanetti 7-18-1.943-14
4 Haeng Jik Kim 7-18-1.907-14
5 Tayfun Tasdemir 7-18-1.877-14
6 Dani Sánchez 6-13-1.890-12

Poule A:
Dick Jaspers, Pedro Piedrabuena, Bong Joo Hwang, TTT Nguyen en Jun Tae Kim kwalificeren zich. De drie afvallers zijn Myung Woo Cho, Kwang Hyun Kim en Ga Yeon Jang. Myung Woo Cho won weliswaar zijn laatste partij tegen Jang met 2-0, maar dat was niet voldoende om Jun Tae Kim nog te passeren, die 9 matchpunten had tegen Myung Woo Cho 8 punten.

Poule B:
De UMB, of de organisatie, zal morgen uitleg geven over de disciplinaire straffen die op de late avond zijn uitgedeeld. Chang Hoon Seo en Jung Hee Lee speelden in de laatste dagsessie tegen elkaar, Seo won twee sets, de derde set was gelijk, maar de twee spelers, die vierde en vijfde eindigden in de ranglijst van deze Poule B, werden uit het eindresultaat geschrapt. De top drie bestond uit Dani Sánchez, Sung Won Choi en Nikos Polychronopoulos. Jose Miguel Soares werd nummer 6, maar werd later toegelaten als reserve tot de volgende ronde.

Poule C:
De jonge Nederlander Sam van Etten en de 16-jarige Turk Burak Hashas waren scherprechters in de laatste wedstrijd van deze dag. Hashas won de eerste set met 15-6 in 8, Van Etten de tweede met 12-8 en in de beslissende set was de Nederlander met 11-4 in 10 te sterk. Daardoor plaatste hij zich als derde in deze groep achter Tayfun Tasdemir en Jong Han Heo en voor Murat Naci Coklu en Wan Young Choi. Door de laatste resultaten waren Burak Hashas, Jose Juan Garcia en Noriko Fukao uitgeschakeld.

Poule D:
Haeng Jik Kim was de comfortabele groepswinnaar dankzij zijn overwinning op Torbjörn Blomdahl op de laatste dag. De Koreaan won met 2-0 (14-11 in 7, 20-11 in 5, 2.833 gemiddeld). Huberney Cataño speelde zich in zijn laatste wedstrijd naar de vijfde positie, ten koste van Takao Miyashita, die echter door de uitgedeelde straffen toch nog werd toegelaten tot de volgende ronde.

Poule E:
Quyet Chien Tran was met zes overwinningen en 1 keer verlies (19 matchpunten) de beste man in deze groep voor Hyung Kon Kim en Sameh Sidhom met 16 en 15. Daar ruim achter eindigde Dion Nelin als nummer 4 en Ruben Legazpi als nummer 5. De spelers die werden uitgeschakeld waren Alessio D’Agata, Mahmoud Ayman en de Koreaanse Jieu Han.

Poule F:
Eddy Merckx versloeg in een prachtige partij Marco Zanetti in een van de laatste groepswedstrijden (2-1, 2-24 in 4, 15-4 in 7, 25-6 in 4, gemiddeldes 3.000/2.266, serie van 15 voor Merckx). Duc Anh Chien Nguyen en Su Yeon Park gingen mee met de twee koplopers, beide met 12 punten. Pedro Gonzalez passeerde Therese Klompenhouwer en Jun Hyuk Son met zijn laatste overwinning, waardoor hij net als Son op 9 punten kwam. De spelers die werden uitgeschakeld zijn Son, Klompenhouwer en Kogelbauer.

De kwalificaties met 30 spelers in zes poules van 5, die zondag en maandag worden gespeeld:

Poule A:
Dick Jaspers, Sameh Sidhom, Sung Won Choi, Jose Maria Soares, Wan Young Choi

Poule B:
Quyet Chien Tran, Myeong Jong Cha, Dion Nelin, Huberney Catano, Bong Joo Hwang

Poule C:
Haeng Jik Kim, Torbjörn Blomdahl, Pedro Piedrabuena, TTT Nguyen, Ruben Legazpi

Poule D:
Marco Zanetti, Eddy Merckx, Choong Bok Lee, Duc Anh Chien Nguyen, Pedro Gonzalez

Poule E:
Tayfun Tasdemir, Jung Han Heo, Murat Naci Coklu, Jun Tae Kim, Sam van Etten

Poule F:

Dani Sánchez, Nikos Polychronopoulos, Hyung Kon Kim, Takao Miyashita, Su Yeong Park.

Tekst: Frits Bakker

Foto Sam van Etten (vreugde na plaatsing)

 

 

In editie januari/februari 2023 van De Biljart Ballen o.a.

 

– Voorpagina: Uitslag NK driebanden excellent- en hoofdklasse

– Artikel over De Distel met Richard van Merrienboer

– Alles over NK VG voor teams in Egmond aan Zee

– Themagagina KNBB Nieuws over zichtbaarheid

 

 

– Prachtige prestatie John Tijssens in 1e divisie driebanden

– Artikel over fotograaf Ton Smilde

– Nick van den Berg en Niels Feijen winnaars NK 8-ball en 9-ball

– Uitslagen + foto’s diverse NK’s

– Uitslagen 4e GP artistiek in de Biljartacademie te Sittard

– Ook aandacht voor kader- en topteamcompetitie

– Remco Tolsma restaureert biljart uit 1960

 

 

Nu al online via www.debiljartballen.nl of www.debiljartballen.be

 

Link naar uitgave januari 2023
Link naar uitgave 2023 (fullscreen)

 

Foto’s door Ton Smilde, Henry Thijssen, Paul Brekelmans, Dirk Acx, Stefan Osnabrug, Frans Janssen  e.v.a.

 

De eerstvolgende editie verschijnt 2 maart 2023

De koploper in de eredivisie reist zondag naar de nummer laatst. Met Jean van Erp als kopman, omdat Eddy Merckx nog in Zuid Korea verblijft, komt de voorsprong niet in gevaar en kan SIS Schoonmaak rustig meekijken naar de strijd om de tweede plaats. Frits Broeders en zijn team, dat van zijn buitenlandse spelers alleen Ismail Yasin opstelt, bereidt een warm welkom voor Cues&Darts, de andere nummer twee met 15 matchpunten uit 11 wedstrijden. De Tilburgers spelen met drie sterke buitenlanders: Robinson Morales, Jef Philipoom en Pierre Soumagne.

 

 

Dekker Keukens, Topbiljart Zundert en Team Eekhoorn, beraden met 1, 2 en 3 punten achterstand op de nummers 2 een aanval voor. Dat moet voor Dekker en Team Eekhoorn gebeuren in de onderlinge ontmoeting, waarin bijzonder aardige partijen op de rol staan. Dave Christiani en Barry van Beers schitterden op de Masters en spelen tegen Peter Ceulemans en Frans van Kuyk. Topbiljart Zundert speelt ook al zo’n interessante thuiswedstrijd tegen Bousema Lochem, twee teams die niet zo lang geleden om de titel streden. Roland Forthomme, die zelden ontbreekt, is de gevreesde kopman in Zundert. Voor Bousema ontbreken twee sterke buitenlanders: Martin Horn en Murat Naci Coklu. We aanwezig: Johan Loncelle.

J&F Auto’s krijgt in Den Haag de aloude rivaal dallinga.com te bestrijden. Met op centrercourt de immer beladen wedstrijd tussen Jeffrey Jorissen en Jean Paul de Bruijn. Glenn Hofman staat tegenover Peter De Backer op twee. En tenslotte staat A1 Biljarts DPC voor de thuiswedstrijd tegen Burgmans Biljarts. Michael Nilsson is de gelegenheidskopman voor de partij tegen Anno de Kleine.

Speelronde 12, zondag 29 januari

Post Luchtkanalen-SIS Schoonmaak

Leslie van Neyen-Jean van Erp

Marc Celen-Raimond Burgman

Erwin Hens-Martien van der Spoel

Wilco van Wijk-Toine Dekkers

STZ Zundert-Bousema/BScues

Roland Forthomme-Johan Loncelle

Roland Uijtdewillegen-Frans van Schaik

Francis Forton-Markus Galla

Rik van Beers-Stefan Lenting

Woonwonder.com-Cues&Darts/Xtreme

Ismail Yasin-Robinson Morales

Erwin Kivits-Jef Philipoom

Harrie van de Ven-Pierre Soumagne

Frank Martens-Huub Wilkowski

Dekker/APS Sprundel-Team Eekhoorn

Dave Christiani-Peter Ceulemans

Barry van Beers-Frans van Kuyk

Gerwin Valentijn-Kurt Ceulemans

Henk Blauwblomme-Jerry Hermans

J&F Auto/Jorissen-Dallinga.com

Jeffrey Jorissen-Jean Paul de Bruijn

Glenn Hofman-Peter De Backer

Joey de Kok-Steven van Acker

Herman van Daalen-Berry Dallinga

A1 Biljarts DPC-Burgmans Biljarts

Michael Nilsson-Anno de Kleine

Kay de Zwart-Marco Janssen

Richard Bitalis-Bart Ceulemans

Addy Wienk-Johan Roijers

Tekst: Frits Bakker
Foto Jean van Erp, de kopman bij SIS ©Ton Smilde

WONJU – De drie Colombianen, die voor het eerst in de World 3-cushion Grand Prix in Wonju spelen, hebben alle drie nog kansen om de eindfase te bereiken. Jose Juan Garcia, Huberney Cataño en Pedro Gonzalez, nog één partij verwijderd van het slot van de eerste poulefase, staan alle drie op het randje van plaatsing of naar huis gaan. De mooiste prestatie kwam vrijdag van Garcia, die de tot dan nog ongeslagen Jung Han Heo met 2-1 versloeg en de laatste set schitterde met 22-7 in 6. De Grand Prix in Wonju gaat morgen in de zes poules van acht spelers naar het eind met vijf geplaatste spelers uit elke groep. De meeste spelers uit de wereldtop, zoals Dick Jaspers, Dani Sánchez, Tayfun Tasdemir, Jung Han Heo, Haeng Jik Kim, Torbjörn Blomdahl, Quyet Chien Tran, Marco Zanetti en Eddy Merckx zijn al zeker van de kwalificatie. En ook de andere Amerikaan, Pedro Piedrabuena, behoort al tot de spelers voor de eindfase. Voor Garcia, Gonzalez en Cataño hangt dat af van de laatste partijen in de groep. JJ Garcia speelt zaterdag nog tegen Wan Young Choi, Huberney Cataño tegen de Japanner Miyashita en Pedro Gonzalez, de Pan Amerikaanse kampioen, speelt in zijn laatste partij tegen Su Yeong Park.

 

 

Dick Jaspers gaat onvermoeibaar en ongenaakbaar door met winnen in deze poulefase. Sam van Etten versloeg de Japanse Fukao met 2-0 en staat op de rand van doorgaan of uitgeschakeld worden. Therese Klompenhouwer verloor van een 19-jarige Koreaan, die nog vrijwel onbekend is in het circuit. Daardoor heeft de wereldkampioene een overwinning nodig in haar laatste partij tegen Duc Anh Chien Nguyen.

De drie Colombianen genieten van de Grand Prix, waarvoor ze voor het eerst zijn uitgenodigd. Pedro Gonzalez: ,,Het format is prachtig, het blijft spannend tot de laatste partijen.”

Pedro Gonzalez is in de groep die wordt geleid door Marco Zanetti en Eddy Merckx de nummer vijf, maar moet het op de laatste dag nog uitvechten met Jun Hyuk Son, Therese Klompenhouwer en Nikolaus Kogelbauer. Gonzalez verloor in zijn wedstrijd van vrijdag van Eddy Merckx met 2-0 (2.071/1.384), waardoor hij nu zelf 6 matchpunten heeft uit zes partijen en 1.304 moyenne.

Jose Juan Garcia versloeg Jung Han Heo, maar moest in zijn vorige partij buigen voor Tayfun Tasdemir, de wereldkampioen, met 2-1 (2.800/1.555). De voormalig junioren wereldkampioen staat zesde in zijn poule met 7 matchpunten en 1.533 (serie 14). Hij moet in elk geval óf de Turk Hashas, of de Nederlander Van Etten of de Turk Coklu passeren om de vijfde positie te bereiken.

Huberney Cataño speelde in zijn laatste partij onverwacht gelijk tegen de Turkse Mujde Karakasli, die haar eerste matchpunt behaalde. Cataño kon zijn niveau niet halen met 0.833 en moet winnen in zijn laatste partij, omdat hij anders wordt gepasseerd door Miyashita. Cataño heeft 7 matchpunten en 1.247 gemiddeld.

De opvallendste uitslagen van vrijdag op de voorlaatste kwalificatiedag:

Poule A:
Dick Jaspers-Myung Woo Cho 2-1 (1.809/1.263)
Bang Joo Hwang-Kwang Hyun Kim 2-0 (2.230/0.928)
Pedro Piedrabuena-Ga Yeon Jang 2-0 (2.461/0.923)
TTT Nguyen-Jun Tae Kim 2-0 (2.000/1.384)

Poule B:
Nikos Polychronopoulos-Chang Hoon Seo 2-0 (2.750/1.636)
Dani Sánchez-Sung Won Choi 2-1 (1.55/1.636)

Poule C:
JJ Garcia-Jung Han Heo 2-1 (1.952/1.700)
Tayfun Tasdemir-Murat Naci Coklu 2-1 (1.583/2.260)
Sam van Etten-Noriko Fukao 2-0 (1.529/0.529)

Poule D:
HaengJik Kim-Myeong Jong Cha 2-0 (3.400/1.214)
Choong Bok Lee-Torbjörn Blomdahl 2-1 (1.478/1.739)

Poule E:
Dion Nelin-Quyet Chien Tran 1-1 (2.050/1.900)
Sameh Sidhom-Ruben Legazpi 2-1 (2.095/1.200)

Poule F:
Eddy Merckx-Pedro Gonzalez 2-0 (2.071/1.384)
Marco Zanetti-Duc Anh Chien Nguyen 2-1 (1.631/1.100)
Jun Hyuk Son-Therese Klompenhouwer 2-0 (1.666/0.611)

De standen met nog één dag te gaan:

Poule A:
1 Dick Jaspers 6-18-2.097-13
2 Pedro Piedrabuena 6-13-15
3 Bong Joo Hwang 6-10-1.525-7
4 Jun Tae Kim 6-1.714-11
5 TTT Nguyen 6-8-1.605-11
6 Myung Woo Choi 5-1.601-14
7 Kwang Hyun Kim 6-4-0.954-6
8 Ga Yeon Jang 6-1-0.864

Poule B:
1 Dani Sánchez 5-10-2.819-12
2 Nikos Polychronopoulos 5-10-1.709-9
3 Sung Won Choi 5-9-1.743-12
4 Chang Hoon Seo 5-7-1.237-6
5 Jose Miguel Soarez 6-7-1.016-7
6 Jung Hee Lee 5-6-1.27-8
7 Nhi Hoangyen Nguyen 5-3-0.620-4

Poule C:
1 Jung Han Heo 6-15-2.040-11
2 Tayfun Tasdemir 6-15-1.960-14
3 Sam van Etten 6-9-1.130-10
4 Murat Naci Coklu 6-9-1.344-9
5 Wan Young Choi 6-9-1.350-7
6 Burak Hashas 6-7-1.514-11
7 Jose Juan Garcia 6-7-1.533-14
8 Noriko Fukao 6-0-0.540-4

Poule D:
1 HaengJik Kim 6-15-1.813-14
2 Torbjörn Blomdahl 6-12-1.871-12
3 Myeong Jong Cha 6-12-1.191-8
4 Takao Miyashita 6-9-1.308-11
5 Choong Bok Lee 6-9-1.466-11
6 Huberney Cataño 6-7-1.247-7
7 Dong Ryong Kim 6-6-1.192-8
8 Guzin Mujde Karakasli 6-1-0.700-7

Poule E:
1 Quyet Chien Tran 6-1-2.18-19
2 Sameh Sidhom 6-15-1.837-15
3 Hyung Kon Kim 6-13-1.272-9
4 Dion Nelin 6-10-1.876-10
5 Ruben Legazpi 6-6-1.886-9
6 Alessio D’Agata 6-4-1.330-7
7 Mahmoud Ayman 6-4-1.040-7
8 Jieun Han 6-1-0.901-5

Poule F:
1 Marco Zanetti 6-18-1.899-14
2 Su Yeong Park 6-12-1.433-8
3 Eddy Merckx 6-12-1.521-9
4 Duc Anh Chien Nguyen 6-9-1.598-12
5 Pedro Gonzalez 6-6-1.304-7
6 Jun Hyuk Son 6-6-1.118-12
7 Therese Klompenhouwer 6-6-1.060-7
8 Nikolaus Kogelbauer 6-3-0.886-6.

Tekst: Frits Bakker.
Foto Dick Jaspers

 

Titelverdediger Westend Zaandam heeft zaterdag 21 januari een zwaarbevochten 5-4 uitoverwinning geboekt in de topper tegen Amigio Maassluis, dat wel aan de leiding blijft in de JJBL Eredivisie Snooker ’22/’23 van de KNBB. Na twaalf speelronden bedraagt het verschil tussen de rivalen nu vijf punten.

 

De titanenstrijd is De Loods te Maassluis pakte uit zoals je van twee titelkandidaten mag verwachten. Liefst zeven van de negen partijen eindigden in een 3-2 ‘vijfsetter’. Van die zeven duels die tot het gaatje gingen, wist het bezoekende Westend Zaandam er vijf te winnen, genoeg voor een uitzege en belangrijk om Amigio in het vizier te houden met nog zes speelronden te gaan. De Zuid-Hollanders totaliseren nu 71 punten, Westend volgt met 66. De Zaandammers hebben wel meer winstpartijen op hun conto: tien versus acht voor Amigio.

 



 

De Bredase Amigio-kopman René van Rijsbergen won met 3-0 van Dennis van der Zee, maar boog zowel tegen Shahzeb Kamal als Jack Bruins met 2-3. De veelvoudig landskampioen had van zijn vorige 33 partijen er slechts drie verloren. Jelle Kijlstra won namens de thuisploeg met 3-1 van Kamal, maar ging twee keer met 2-3 de boot in tegen Van der Zee en Bruins. Arya Sohrabi had ook een volle middag, maar won wel met 3-2 van Bruins en Van der Zee. Wel verloor hij met dezelfde cijfers van Kamal. Bruins, vice-kampioen van Nederland, staat nu met 20 zeges op 27 partijen derde in de stand van Meest Waardevolle Speler, Van Rijsbergen is tweede met 31 uit 36.

 

 

Aan kop in dat individuele nevenklassement gaat Joris Maas van Interconnect De Dieze uit Den Bosch, dat met 5-4 de Brabantse derby verloor bij degradatiekandidaat DSA Rijen. Daarbij kwam Maas zelf ook niet geheel ongeschonden uit de strijd. Hij won weliswaar van de Ier David O’Halloran en John van Gorp, maar legde het loodje tegen de Belgische DSA-troef Sybren Sokolowski. Die won bovendien ook van Berry Franssen en Remco Boselie om zo de basis te leggen voor de nuttige thuiszege. O’Halloran won immers eveneens van Franssen en Boselie. Van Gorp bleef puntloos. DSA staat nu zevende, net boven de rode streep, InterConnect De Dieze blijft vierde.

Final Touch Amsterdam haalde thuis met 7-2 uit tegen hekkensluiter Snooker Utrecht uit Vleuten, dat daarmee zorgwekkend vast wordt gepind op de tiende en laatste plaats. Steven McGuinness won zijn drie partijen tegen Mark Koppert, Eddie Bongers en Hugo van Houten. Ook Frans Veling en Joeri Reisig klopten Van Houten, maar verloren respectievelijk van Koppert en Bongers, beiden met 2-3. De Amsterdammers staan nu stevig derde met 65 punten, slechts één punt verwijderd van Westend en zes punten van Amigio.

Vlaardingen is aan een sterke reeks bezig en versloeg nu thuis SC Hippo met 7-2. Daarmee passeren ze de Hilversums formatie en verdringen die van de vijfde plaats. Jerom Meeus bleef ongeslagen tegen Naut Bruns, Martin Brinks en Eddy de Boer. Bo Speyer en Marco de Graaff veroverden ieder twee punten, maar verloren allebei van Brinks respectievelijk met 1-3 en 0-3. Vlaardingen heeft nu 52 punten, Hippo 50 stuks en zweeft daarmee niet zo heel ver boven de gevarenzone.

Met drie degradatieplaatsen dit seizoen is het dringen en haasje over in het rechterrijtje. Tussen nummer zes Hippo (50) en nummer tien Snooker Utrecht (39) bungelt een trio dat elkaar weinig toegeeft: DSA (47), Mediacaster Cue Action Groningen (47) en Hogewoerd Leiden (46). Die laatste twee troffen elkaar in Leiden, dat een nipte 5-4 thuiszege uit het vuur sleepte om het spannend te houden. Xander van Rossem versloeg Ronald Rennen en Johan Koops, maar redde het niet tegen Raymond Huisman. Rogier van der Kamp vloerde Huisman en Rennen, maar struikelde dan weer over Koops. En Wim Monfils pakte het vijfde Leidse punt tegen Huisman.

 

De strijd in de eredivisie snooker gaat zaterdag 18 februari verder met de dertiende van de achttien speelronden.

 

12e speelronde JJBL Eredivisie Snooker KNBB ’22/’23, zaterdag 21 januari 2023

Final Touch (Amsterdam) – Snooker Utrecht (Vleuten) 7-2

DSA (Rijen) – InterConnect De Dieze (Den Bosch) 5-4

Amigio (Maassluis) – Westend (Zaandam) 4-5

Vlaardingen (Vlaardingen) – SC Hippo (Hilversum) 7-2

Hogewoerd (Leiden) – Mediacaster CAG (Groningen) 5-4

 

Stand JJBL Eredivisie Snooker KNBB ’22/’23 na 12 van de 18 speelronden

1. Amigio (Maassluis) 12-71

2. Westend (Zaandam) 12-66

3. Final Touch (Amsterdam) 12-65

4. InterConnect De Dieze (Den Bosch) 12-57

5. Vlaardingen (Vlaardingen) 12-52

6. SC Hippo (Hilversum) 12-50

7. DSA (Rijen) 12-47

8. Mediacaster CAG (Groningen) 12-47

9. Hogewoerd (Leiden) 12-46

10. Snooker Utrecht (Vleuten) 12-39

 

Tekst: Peter de Brie
Foto’s: Corné Kuijpers

 

WONJU – De Vietnamees Quyet Chien Tran was in de eerste vijf sessies van de voorronde met zes poules in de World 3-cushion Grand Prix de opvallendste speler. Met vijf partijen gespeeld zijn Tran, Dick Jaspers, Jung Han Heo en Marco Zanetti de spelers met de maximale matchpunten. Tran is de beste in moyenne met 2.234. Hij schitterde bovendien met een serie van 19 in zijn partij tegen de Koreaanse Jieun Han, die Tran maakte in zijn allerlaatste beurt (16-5 en 35-6 voor Tran, 3.923 gemiddeld). Quyet Chien Tran is ook de speler met de meeste punten gemaakt over 2 sets van 20 minuten. De Vietnamees haalde in de partij tegen Jieun Han 51 punten in 13 beurten (3.923).

Ruben Legazpi was tot nu toe de beste in partijmoyenne met 45 punten in 10 beurten (4.500). De andere speler die de 50 grens haalde was Duc Anh Chien Nguyen met 50 in 16 beurten. Opvallende scores kwamen verder van Marco Zanetti (45 in 23), Jun Tae Kim, Jung Hee Lee en Dion Nelin, Murat Naci Coklu en Choong Bok Lee (allen 44 punten).

De World Grand Prix in het sjieke Koreaanse hotel ontwikkelt zich zo langzamerhand naar de eindfase. Over twee dagen zijn vijf spelers uit elke poule geplaatst voor de volgende fase: met 6 groepen van vijf spelers, die weer allemaal tegen elkaar spelen. De beste nummers 1 en 2 uit elke groep plaatsen zich met de 4 beste nummers 3 voor de laatste fase met 16 spelers in een dubbele knock-out. Die laatste wedstrijden worden dinsdag 31 januari en woensdag 1 februari gespeeld.

De zes dames in het gezelschap van 48 spelers sloten donderdagavond de dag af met twee keer winst, voor Therese Klompenhouwer en Nhi Hoangyen Nguyen, een remise van Ga Yeon Jang en verliespartijen voor Han, Karakasli en Fukao.

 

 

Het overzicht met nog twee dagen voorronden te gaan:

Poule A:

De onbetwiste koploper is Dick Jaspers met zijn 15 matchpunten uit 5 en 2.170 gemiddeld. Voor de vier andere posities wordt het nog een mooi gevecht, hoewel Pedro Piedrabuena na zijn zege op Myung Woo Cho (2-0, 2.066, serie 15) ook vrijwel zeker naar de volgende ronde gaat. Jaspers versloeg TTT Nguyen met 2-0 (2.818) in zijn vijfde partij. De Nederlander leidt voor Piedrabuena (10 punten), Jun Tae Kim (9), Bong Joo Hwang (7)en TTT Nguyen (5). Voor Myung Woo Cho, ondanks zijn serie van 14, is nog werk op te knappen, omdat hij voorlopig nog op de gedeelde vijfde plaats staat. Jaspers speelt in zijn twee laatste partijen nog tegen Jun Tae Kim en Myung Woo Cha en is een soort scherprechter voor de afloop. De cruciale partij tussen Jaspers en Cho, twee hoofdrolspelers uit de laatste World Cup, opent morgen de voorlaatste dag.

Poule B:

Sung Won Choi is de leider en is Dani Sánchez gepasseerd door zijn winst op Jose Miguel Soares. Sánchez en Seo speelden een remise in hun laatste partij, waardoor drie spelers in de achtervolging op Choi (9 punten) zijn: Dani Sánchez, Nikos Polychronopoulos en Chang Hoon Seo hebben 7 punten uit 4 wedstrijden. Jung Hee Lee, die onverwacht verloor van de Vietnamese dame Nguyen (11-10 in de derde set), staat met 6 punten nog net op de vijfde plek. In de groep is Jin Youl Kim uitgevallen door het overlijden van zijn moeder. Morgen, vrijdag, opent de dag met de partij tussen Dani Sánchez en Sung Won Choi met de koppositie als inzet. De volgende partij gaat tussen Nikos Polychronopoulos en Chang Hoon Seo, ook beslissend voor de bovenste plaatsen.

Poule C:

Jung Han Heo heeft na zijn vijfde winstpartij de koppositie met 15 punten stevig in handen, achtervolgd door een drietal Turken van wie Tayfun Tasdemir de beste is met 12 punten uit 5 voor Murat Naci Coklu (9) en Burak Hashas (7). Heo is de beste in moyenne met 2.126 voor Tasdemir met 2.078. De jonge Nederlander Sam van Etten verloor zijn vijfde partij van Coklu en zakt naar de vijfde plaats met 6 matchpunten, nog net voor Jose Juan Garcia met 4. Van Etten staat gelijk met Wan Yung Choi en een punt voor op Garcia, die hij allebei moet voorblijven in zijn laatste partijen tegen Fukao en Hashas. De openingspartij op vrijdag is de Turkse clash tussen Tayfun Tasdemir en Murat Naci Coklu. Jung Han Heo en Jose Juan Garcia is de volgende wedstrijd, waarin Garcia speelt voor zijn laatste kansen.

Poule D:

De koppositie wordt gedeeld door Torbjörn Blomdahl, Haeng Jik Kim en Myeong Jong Cha, alle drie met 12 punten en buiten het bereik van de achtervolgers. Torbjörn Blomdahl won van Myeong Jong Cha met 2-0 (2.266). Haeng Jik Kim was de betere in de belangrijke partij tegen Miyashita met 2-1 (2.050). Vier spelers gaan de strijd aan om de twee andere posities: Miyashita, Cataño, DR Kim en Choong Bok Lee. Alleen Karakasli is uitgeschakeld in deze groep. Torbjörn Blomdahl moet tot zijn laatste partij wachten voordat hij Haeng Jik Kim treft in een rechtstreeks duel. Choong Bok Lee start vrijdag tegen Blomdahl in een poging om naar de top vijf op te rukken.

Poule E:

De positie van Quyet Chien Tran is onaantastbaar met 15 matchpunten uit 5. Sameh Sidhom, die Dion Nelin versloeg met 2-0 (2.214) volgt samen met Hyung Kon Kim op drie punten, Dion Nelin doet nog volop mee voor de bovenste posities. Ruben Legazpi probeert na de winst op Ayman zijn vijfde positie over de finish te brengen. Alessio D’Agata werd in zijn laatste partij verslagen door Tran en heeft een sterk eindschot nodig om te verrassen. Ruben Legazpi heeft vrijdagmorgen een missie in zijn partij tegen Sameh Sidhom. De Spanjaard wil zich definitief in de top vijf spelen en krijgt later de Koreaanse dame Jieun Han nog als uitsmijter. Alessio D’Agata en Mahmoud Ayman, de twee jonge beloftes in deze groep, spelen de laatste partij tegen elkaar. Quyet Chien Tran en Sameh Sidhom spelen op die laatste dag vermoedelijk nog voor de groepswinst.

Poule F:

Voor Marco Zanetti is er geen vuiltje aan de lucht met zijn 15 matchpunten uit 5 partijen. De Italiaan was ook door Pedro Gonzalez niet te stoppen en schitterde met 2-0 (3.000 gemiddeld, series van 14 en 12). Su Yeong Park, ondanks verlies in de laatste part, gaat vrijwel zeker mee naar de volgende fase, net als Duc Anh Chien Nguyen. Eddy Merckx versloeg Therese Klompenhouwer met 2-1 in een zeer tactische wedstrijd. De Belg klom daardoor naar een gedeelde vierde plaats (samen met Nguyen en Park op 9 punten). Ze worden gevolgd door Pedro Gonzalez en Therese Klompenhouwer. De Nederlandse wereldkampioene knokte zich prachtig terug in haar laatste partij van deze dag. Daarin versloeg ze Su Yeong Park met 2-1 (1.434 voor Therese, 1.291 voor Park). ,,Ik geloof in mijn kansen”, rekende Klompenhouwer, die zondag nog niet naar huis wil. ,,Ik hoop in het toernooi te blijven, dat zou een mooi succes zijn.”

Tekst: Frits Bakker
Foto Therese Klompenhouweer (Five&Six)

 

NIEUWEGEIN – De Nederlandse biljarters reizen massaal af naar het Europees kampioenschap alle disciplines in Antalya van 8 tot en met 16 april. De KNBB sloot vorige nacht om 24.00 uur de inschrijvingen voor het toernooi. De toewijzingen van de plaatsen in de verschillende disciplines zullen snel volgen. Dick Jaspers, Jean Paul de Bruijn spelen voor Nederland als eerste team, Jeffrey Jorissen en Jerry Hermans als Nederland 2 in het toernooi voor landenteams.

De individuele spelers in het driebanden zijn Dick Jaspers, Jean Paul de Bruijn, Jeffrey Jorissen en Jerry Hermans, die zijn geplaatst volgens de ranking. Bij de dames zijn Therese Klompenhouwer (de titelhoudster), Monique van Exter, Mirjam Pruim en Daisy Werdekker de aangewezen speelsters voor dit EK. Voor het nationale damesteam spelen Klompenhouwer en Van Exter.

Voor driebanden op de kleine tafel hebben Tom Jacobs en Jordy de Kruijf zich aangemeld. De Biljartacademie en Ladies first zijn ingeschreven voor het driebanden voor clubteams op de kleine tafel. Tom Slikker is de Nederlandse speler voor de discipline onder 25.

De klassieke disciplines krijgen ook een sterke Nederlandse afvaardiging. Voor het bandstoten reizen Michel van Silfhout, Raymund Swertz, Jean Paul de Bruijn en Micha van Bochem voor Oranje naar Turkije. De kaderspelen krijgen Michel van Silfhout, Raymund Swertz en Micha van Bochem aan de tafels in het 47/2 en 71/2.

Nederland krijgt ook een sterk veld aan de start in het artistiek biljart. Erik Vijverberg is de titelverdediger, daarnaast spelen Jop de Jong, Rene Dericks, Benny Smits en Patrick de Haan. Het artistiek toernooi voor landenteams telt 2 Nederlandse team: Jop de Jong en Rene Dericks voor Team 1, Erik Vijverberg en Benny Smits voor Team 2.

Het kegelbiljart wordt vertegenwoordigd door Ernst-Jan Driessen, Ernst Driessen, Jeroen Driessen en Marius Kroonen. Die spelers vormen ook de landenteams.

Chantal Arntz speelt het 5-pins op het EK bij de dames.

Tekst Frits Bakker

Foto: Therese Klompenhouwer (Ton Smilde)

 

 

 

 

 

 

 

WONJU – De gemiste kans was pijnlijk, het werkte nog lang op het gemoed van Sam van Etten. De jonge Nederlandse biljarter heeft nu een stuntje nodig om nog verder te gaan in de World 3-cushion Grand Prix in het Koreaanse Wonju, waar 48 spelers met vrijwel alle wereldtoppers een groot toernooi spelen. Sam van Etten speelt in één van de zes poules van acht en moet bij de eerste vijf eindigen om door te gaan. ,,Het wordt lastig, ik heb een stuntje nodig, maar hopelijk sta ik in de komende dagen lekkerder aan tafel’’, sprak hij gisteravond in de late uurtjes in Korea.

Die gemiste kans deed zich voor in zijn partij tegen de Koreaan Wan Young Choi, een speler met een zeer merkwaardige stijl. ,,Ik verloor de eerste set kansloos, omdat ik absoluut niet goed speelde. In de tweede ging het wel veel beter, die won ik met 13-9. En in de beslissende, derde set, kreeg ik een prima kans om te winnen. We stonden 7-7 in de laatste minuten. Ik maak 8-7 met nog dertig seconden op de klok (de sets gaan naar 20 minuten) en krijg een driehoek. Hij leek simpel, maar ik vond dat hij heel gevoelig lag. Ik kon hem rechtsom of linksom spelen en maakte waarschijnlijk de verkeerde keuze. Dus ik miste. En had de pech dat ik een heel goede bal achter liet voor mijn tegenstander, die dus uiteindelijk won. Ik ben er wel even niet goed van geweest.’’

Was het de spanning, Sam, die je parten speelde op zo’n cruciaal moment in de wedstrijd?
Sam: ,,Het was meer een kwestie van niet echt goed spelen. De eerste set was ook al een drama, de tweede wat beter en in die derde had ik die kans moeten benutten. Maar goed, het is allemaal niet zo gemakkelijk met dit systeem. Je hebt te maken met het format, met je tegenstander, met de tafels, met de tijd, met de posities. En als je gevoel dan ook nog niet optimaal is, zoals in die laatste partij, dan is het heel lastig.’’

Je wint van Garcia, een van de beste Colombiaanse spelers, verliest van Jung Han Heo, een wereldtopper. Hoe kijk je terug op die start van de groep?
Sam: ,,Tegen Garcia had ik een beetje geluk, omdat hij ook niet heel goed speelde. Hij begon zijn set nog wel met acht, maar ik eindigde met tien. Dat was dan wel weer lekker. Mijn partij van vandaag, dinsdag, tegen Heo verloor ik gewoon kansloos. Hij was met twee-en-half gemiddeld veel sterker. En ik had totaal geen gevoel. Tsja, en dan nu die derde partij, ontzettend jammer.’’

Je krijgt Tasdemir nog, de wereldkampioen, Coklu, Hashas, drie Turken met een reputatie. En het meisje Fukao. Wordt het heel moeilijk om je te plaatsen?
Sam: ,,Het moet heel veel beter gaan, wil ik nog een kans hebben. Ik moet gaan stunten, dat besef ik heel goed. Die twee Turken zijn al heel goed, die jonge Turk, Hashas, met zijn zestien jaar, is een sensatie. Prachtige speler. Ik klamp me maar vast aan het feit dat ik nog niet echt goed heb gespeeld. Dat is jammer in zo’n omgeving, want we worden ontzettend in de watten gelegd, het is fantastisch om hier te spelen. Maar ik blijf ervoor knokken hoor.’’

Bedankt Sam

Tekst Frits Bakker
Foto Sam van Etten (Five&Six)

 

WONJU – Met drie overwinningen op zak is Dick Jaspers een eind op weg naar plaatsing in de eerste voorronden van de World 3-cushion Grand Prix in Wonju. Sam van Etten, die dinsdagavond in de laatste ronde speelde tegen de Koreaan Wan Young Choi, heeft in de komende dagen nog wat werk op te knappen. De opdracht voor allebei is om bij de eerste vijf te eindigen in de poule met 8. Dat geldt ook voor Therese Klompenhouwer in één van de andere poules.

Dick Jaspers staat met 3 winstpartijen bovenaan in Poule A met zes matchpunten en 2.207. Zijn laatste wedstrijd won hij van de Koreaan Bong Joo Hwang met 2-0 in sets en 3.000 gemiddeld. De volgende tegenstander van Dick is Pedro Piedrabuena.

Sam van Etten, die tot nu toe alleen won van Jose Juan Garcia, de Colombiaan, liet een riante kans liggen om zijn tweede te winnen tegen de Koreaan Wan Young Choi: bij een stand van 1-1 in sets, miste de Nederlander in de beslissende set bij een voorsprong van 8-7 en nog dertig seconden op de klok een zeer maakbare driehoek om de partij te winnen. De Koreaan profiteerde en won met 11-8 (gemiddeldes 1.400/1.130).

Dick Jaspers maakte zich op die late Koreaanse avond al op voor de volgende dag. Wij spraken hem na de tweede speeldag.

Hoe gaat het tot nu toe, Dick, mooi gemiddelde, drie keer winst, dus een riante kans op kwalificatie?

Dick: ,,Ik maak me nog geen illusie hoor, want ik krijg nog 4 sterke tegenstanders. En het is een bikkelhard systeem, waarin je zeker geen pech moet hebben. De subtoppers kunnen de toppers kloppen. Kijk maar naar Blomdahl, die van Myashita verliest in 3 sets. En ik verlies een set van het jonge meisje Jang uit Korea. Er staat veel spanning op. Je moet constant de tijd en de score in de gaten houden. Het is absoluut niet te vergelijken met een partij naar 40 of 50 punten.’’

De vroege uitschakeling in het team toernooi, waarvoor werd geloot voor je medespelrs, vond je achteraf niet zo erg?

Dick: ,,Ik tilde er niet zo zwaar aan, want het is een loterij. Je moet het niet groter maken dan het is. Ik vond het terecht dat ze er maar een klein prijzengeld aan besteed hadden, omdat de samenstelling van je team bepalend was. Ik heb zeker hard mijn best gedaan, zoals iedereen, maar je had zelf weinig invloed op het eindresultaat.’’

Verder gaat het goed met je daar? Hoe kom jij je dagen door?

Dick: ,,Dat lukt wel hoor. Wedstrijden kijken, rusten, elke dag een wandeling maken om frisse lucht te krijgen, lezen, het nieuws volgen enzovoort. En van het eten pik ik de dingetjes mee die ik lust, haha. Verder wat kletsen met iedereen, zoals met het Japanse meisje Noriko hier, een heel grappig meisje dat een beetje Engels spreekt (zie de foto).’’

Heb je nog nieuw bloed gezien, jonge spelers met toekomst?

Dick: ,,Jazeker, de Turk Hashas bijvoorbeeld, hij is enorm goed en nog maar zestien jaar. Verder Ayman uit Egypte, en onze Sam, die doet het prachtig hier. Kijk, van zo’n toernooi leer je heel veel. Zeven keer spelen, veel kijken, veel praten. Daar word je sterk van, niet van 1 competitiepartijtje in 2 of 3 weken.’’

Over biljartnieuws gesproken: heb je meegekregen dat John Tijssens vorig weekend een partij uitspeelde met 24 en 40 punten in 8 beurten?

Dick: ,,Zo zie je maar dat het allemaal kan, iedereen kan enorm uit zijn slof schieten zoals John deed, chapeau hoor.’’

Veel succes verder, Dick.

Tekst: Frits Bakker

Foto Dick Jaspers met Japanse deelneemster Fukao