Onlangs kondigden we de lancering van de nieuwe pagina www.knbb.nl/live aan met als mooi onderschrift: Alle livestreams te zien vanaf één plek.

Om inderdaad zoveel mogelijk livestreams op deze ene plek te hebben, is het van belang dat we tijdig weten als er iets zal worden uitgezonden, of op dat moment al wordt uitgezonden. Stuur ons deze informatie dus tijdig toe!

Om uw stream op onze pagina te krijgen, stuur de insluitcode naar rslotboom@knbb.nl of (nog beter) via Whatsapp naar 06-28789808. (Graag wel eerst zeggen wie u bent, en namens wie u de livestream stuurt.)

Het voordeel om uw livestream op de www.knbb.nl/live pagina te hebben? Het zorgt hoogstwaarschijnlijk voor meer bereik/meer exposure/meer traffic naar uw livestream. Immers, biljartliefhebbers zullen sneller knbb.nl/live weten te vinden dan uw mogelijk lokale of regionale biljartstream, en op deze wijze helpen wij gezamenlijk biljartliefhebbers richting de juiste plek te komen – en hopelijk richting een fijne uitzending. :)

Alvast dank!

 

 

Op de afgelopen ledenvergadering van 26 november 2022 (zie bijlage voor verslag) hebben we een ‘herstructurering’ van Breedtesport toegelicht. De aanleiding hiervan was dat we met te weinig mensen te veel evenementen aan het organiseren waren. En hiernaast hebben we ook nog allerlei nieuwe plannen die we willen realiseren. Dus tijd voor een andere structuur waarin we de coördinatie en uitvoering meer van elkaar proberen te scheiden. Het plan werd goed ontvangen en ik ben verder doorgegaan met de invulling hiervan. En dat is nu rond!

Hieronder zie je de nieuwe structuur inclusief de mensen die bereid zijn hier hun tijd en energie in te stoppen. (Structuur is tevens te vinden op deze vaste URL.) Ik ben ontzettend blij met de uitkomst en iedereen bedankt die hieraan heeft bijgedragen.

 

 

NK’s

De uitvoering van de NK’s is nu verdeeld over diverse personen. Liesbeth & Dirk op NK Dames, Sang (en Anna) op NK Senioren, Awin (vanwege zijn rol als jeugd coördinator) op NK Jeugd, Sander uiteraard op NK Bankpool/OnePocket/Scotch Double en Jimmy op het NK Open. Het NK Open is de komende (JUMBO) 3e editie voor het laatst vanuit ons 3-jarig contract met BEN, maar we hebben constructieve gesprekken met BEN over de verlenging van dit contract aangezien het verloop van deze NK’s zeer positief is. En uiteraard zal Jimmy de coördinatie verzorgen voor alle NK’s.

Daarnaast hebben nu ook een mooie poule aan scheidsrechters die we goed gaan inzetten. En de wedstrijdleiding is bij Anna en de diverse vrijwilligers in het Noorden altijd in goede handen. Dit laatste geldt met name voor het NK Open en NK Senioren.

 

Competities

We hebben een nieuwe competitie coördinator! Sacha heeft zich bereid gevonden om deze rol verder in te vullen. Proficiat! Hij neemt deze rol van mij over en wordt daarmee de voorzitter van de Regiocommissie. Ook wordt de landelijke competitie (Sang) hierdoor samengebracht met de andere competities. Wellicht tijd voor een andere naam voor de Regiocommissie Sacha? En aangezien de ranking toernooien ook vanuit de regio’s worden georganiseerd leek het ons logisch om die ook hier onder te brengen.

Omdat Sacha deze nieuwe rol oppakt is hij op zoek gegaan naar een vervanger voor zijn huidige rol als regio coördinator regio 2. En dat is geworden Diana Meijer. Super Diana dat je dit wilt oppakken! Sacha en ik komen graag een keer langs in A’dam om het verder door te spreken.

 

Ranking/Rating

Vanwege de ontwikkeling van de nieuwe KNBB Pool Rating, die trouwens zéér positief is ontvangen, heeft Willie Brouwer laten weten ook mee te willen werken aan de verdere ontwikkeling van de poolsport. Top! En aangezien de rating een product is wat bij alle pool onderdelen ingezet zou kunnen worden, gaan we hier de komende periode in een bredere groep aan de slag met de uitwerking. Willie coördineert dit in nauwe samenwerking met Jimmy aangezien daar de contacten met CueScore liggen.

 

Beker

In het schema zien jullie een pijl staan van Bekercompetitie naar Competitie Coördinator. Dit betekent dat de Bekercompetitie uiteindelijk ondergebracht wordt bij de competities. De verdere uitwerking/uitvoering van de Bekercompetitie is nog niet geheel duidelijk en wordt binnenkort verder besproken. Uiteindelijk hopen we het weer nieuw leven in te blazen.

 

Jeugd

In het voorlaatste bestuursoverleg hebben we met Awin de verdere plannen m.b.t. de Jeugd doorgenomen. Momenteel is belangrijkste is dat de NK’s worden georganiseerd. Daar is inmiddels een goed format voor gevonden en dat wordt uitgevoerd. Awin heeft ook alle contacten met de spelers en ouders, want goede communicatie is een zeer belangrijk onderdeel hierin aangezien het om een kleine groep betrokkenen gaat. De volgende actie is gericht op de ontwikkeling van de Jeugd. Hierbij is het belangrijk dat we de regio’s, wedstrijdsecretariaten en zalen gaan betrekken bij de ‘opvang’ van nieuwe spelers. Net zoals je naar een voetbalvereniging gaat als je zoon/dochter wat serieuzer wilt voetballen. ;) Je moet hierbij denken aan het opleiden van trainers (zaal/regio) en zorgen voor heldere communicatie (website/folder). Wordt vervolgd!

 

CueScore

Voor de zekerheid is het goed om nog even te vermelden dat Jimmy onze officiële contactpersoon is richting CueScore. Dit om te voorkomen dat we allemaal bij ze gaan aankloppen. We hebben ook nog allerlei wensen m.b.t. CueScore die via Jimmy die kant op gaan. Heb je zelf nog wensen? Laat het vooral weten.

 

Bestuur

Tja, en wat ga ik dan nog doen…? Ik zal me in ieder geval zo min mogelijk proberen(!) te bemoeien met alle uitvoering, daar heb ik 100% vertrouwen in. En ik zal uiteraard Breedtesport in het bestuur (met Xavier, Krijn en Mervin) goed vertegenwoordigen en zorgen voor het goed faciliteren hiervan. Daarnaast zal ik met Jimmy, Sacha, Willie en Awin (de coördinatoren) geregeld contact hebben om de grote lijnen verder mee uit te zetten.

 

Acties

Nu we dit rond hebben en er een nieuw seizoen aan zit te komen zie ik de volgende acties:

  • Het plannen van een overleg met alle betrokkenen bij de NK’s (Jimmy) > evaluatie 2022/2023 en voorbereiding nieuw seizoen
  • Het plannen van een overleg met de Regiocommissie (Sacha) > evaluatie 2022/2023 en voorbereiding nieuw seizoen
  • Het plannen van een overleg t.b.v. de Rating/Ranking (Willie) > verdere uitwerking hoe we Rating gaan inzetten
  • En uiteraard organiseren we aan het begin van het nieuwe seizoen weer een vrijwilligerstoernooi! (Arno)

 

Tekst & schema: KNBB Sectie Pool/Arno Hartman

NIEUWEGEIN – De bel voor de laatste ronde klinkt zondag in de eredivisie driebanden, waar alle teams naar het einde van de reguliere competitie gaan en de plaatsen voor de play-offs worden verdeeld. De koppositie is in handen van SIS Schoonmaak, dat nog een zwaar dubbel programma speelt: zaterdagavond tegen Cus&Darts, zondagmiddag de uitwedstrijd tegen Bousema in Lochem. Dekker Keukens, dat nog één wedstrijd speelt, zondagmiddag uit naar Zundert, heeft zich ook al bij de top vier van de ranglijst geplaatst. Voor de andere twee posities die recht geven op een optreden in de play-offs wordt in de dubbel nog hard gestreden.

Cues&Darts is favoriet voor de derde positie en speelt nog twee keer: uit tegen SIS Schoonmaak en thuis tegen Dallinga. De concurrentie is groot, want zeker voor de vierde plaats zijn nog een aantal kanshebbers: Team Eekhoorn, Topbiljart Zundert, Dallinga en in theorie ook nog Woonwonder.

Zaterdag wordt met name Dallinga-Team Eekhoorn een cruciale wedstrijd in Sluiskil. Team Eekhoorn kan zich bij winst ontdoen van een belangrijke concurrent, Dallinga blijft alleen bij winst nog in de race. Topbiljart Zundert heeft alleen kansen als het zijn twee wedstrijden wint, zaterdag uit naar Woonwonder, zondag thuis tegen Dekker Keukens.

Ook de strijd voor de 10e plaats is nog volop spannend. Het team dat op die plaats eindigt speelt promotie/degradatie tegen de beste nummer twee van de eerste divisie. A1 Bilarts, tussentijds gestopt, en Post Luchtkanalen verdwijnen al zeker uit de DKM Tools league. De nummer 10 (Woonwonder, J&F Auto’s, Bousema of Burgmans) speelt op 11 juni de beslissende wedstrijd.

De play-offs zijn al gepland. De nummer vier van de eindstand speelt op 4 juni een uitwedstrijd tegen de nummer drie. De winnaar daarvan gaat op 11 juni op bezoek bij de nummer twee van de ranglijst, waarna der winnaar van die wedstrijd op vrijdag 16 en zaterdag 17 juni tegen de nummer één van de ranglijst speelt om de landstitel.

Wij hebben voor dit laatste dubbel weekend de ranglijst van beste spelers (moyennes) alvast opgemaakt. Eddy Merckx is de leider met 1.954 gemiddeld uit 15 wedstrijden. De nummer twee is Glenn Hofman met 1.731 voor Eddy Leppens met 1.594, Martin Horn met 1.594 en Jean Paul de Bruijn met 1.567. Een opvallende rol is ook weggelegd voor Steven van Acker, die na zijn kopman Jean Paul de Bruijn (Dallinga) een zesde plaats inneemt met 1.555. De Belg heeft in thuiswedstrijden zelfs 1.900 gespeeld en speelt 132 procent boven zijn startmoyenne voor deze competitie.

Jean Paul de Bruijn speelde de beste partij met 3.636 gemiddeld voor Glenn Hofman en Barry van Beers met 3.333 en Johan Loncelle en Dave Christiani met 3.076 gemiddeld.

De individuele ranglijst tot zo ver:

Eddy Merckx 1.954

Glenn Hofman 1.731

Eddy Leppens 1.595

Martin Horn 1.594

Jean Paul de Bruijn 1.567

Steven van Acker 1.555

Roland Forthomme 1.520

Barry van Beers 1.487

Dave Christiani 1.483

Robinson Morales 1.481

Jeffrey Jorissen 1.448

Murat Naci Coklu 1.444

Ruben Legazpi 1.440

Raymund Swertz 1.434

Ismail Yasin 1.428

Martien van der Spoel 1.428

Jean van Erp 1.424

Peter De Backer 1.414

Johan Loncelle 1.411

Jef Philipoom 1.404

Peter Ceulemans 1.399

Frans van Kuyk 1.399

Pierre Soumagne 1.380

Huub Wilkowski 1.318

Raimond Burgman 1.312

Gökhan Salman 1.302

Birol Uymaz 1.300

Sam van Etten 1.269

Thorsten Frings 1.260

Gerwin Valentijn 1.258

Wesley de Jaeger 1.256

Bart Ceulemans 1.248

Beste dame: Therese Klompenhouwer 1.029.

Stand met nog twee ronden:

SIS Schoonmaak 19-29-1.443

Dekker Keukens/AP Sprundel 20-27-1.339

Cues&Darts/Xtreme 19-24-1.319

Team Eekhoorn 19-22-1.259

St. Topbiljart Zundert 19-20-1.229

Dallinga 19-20-1.254

Woonwonder/’t Hartje 19-18-1.147

J&F Auto’s/Jorissen 20-18-1.194

Bousema Lochem/JBScues 19-17-1.253

Burgmans Biljarts 19-17-1.209

Post Luchtkanalen 19-6-0.950

Het speelprogramma van de laatste twee ronden:

Zaterdag 13 mei, speelronde 21 (wedstrijden om 13.00 uur)

SIS Schoonmaak-Cues&Darts/Xtreme (wedstrijd op zaterdagavond)

Eddy Merckx-Ruben Legazpi

Jean van Erp-Robinson Morales

Raimond Burgman-Jef Philipoom

Martien van der Spoel-Huub Wilkowski

Burgmans Biljarts-Bousema/JBScues

Eddy Leppens-Martin Horn

Anno de Kleine-Johan Loncelle

Marco Janssen-Gökhan Salman

Bart Ceulemans-Stefan Galla

Dallinga.com-Team Eekhoorn

Jean Paul de Bruijn-Birol Uymaz

Peter De Backer-Peter Ceulemans

Steven van Acker-Frans van Kuyk

Raymond Ceulemans-Jerry Hermans

J&F Auto/Jorissen-Post Luchtkanalen

Jeffrey Jorissen-Lesley van Neyen

Glenn Hofman-Marc Celen

Therese Klompenhouwer-Erwin Hens

Joey de Kok-Wilco van Wijk

Woonwonder.com-STZ Zundert

Ismaïl Yasin-Roland Forthomme

Erwin Kivits-Thorsten Frings

Harrie van de Ven-Sam van Etten

Frank Martens-Rik van Beers

Zondag 14 mei, speelronde 22 (13.00 uur)

Bousema/JBScues-SIS Schoonmaak

Martin Horn-Eddy Merckx

Johan Loncelle-Jean van Erp

Gökhan Salman-Raimond Burgman

Frans van Schaik-Raymund Swertz

Cues&Darts/Xtreme-Dallinga.com

Ruben Legazpi-Jean Paul de Bruijn

Robinson Morales-Peter De Backer

Huub Wilkowski-Steven van Acker

Wesley de Jaeger-Berry Dallinga

Team Eekhoorn-Burgmans Biljarts

Birol Uymaz-Eddy Leppens

Peter Ceulemans-Anno de Kleine

Frans van Kuyk-Marco Janssen

Kurt Ceulemans-Bart Ceulemans

ST Zundert-Dekker/APS

Lesley van Neyen-Ismaïl Yasin

Marc Celen-Erwin Kivits

Erwin Hens-Harrie van de Ven

Wilco van Wijk-Frank Martens

Tekst: Frits Bakker

Foto: Eddy Merckx (Ton Smilde)

 

 

NIEUWEGEIN/BERLICUM – De Nederlandse bekerfinale wordt volgens een nieuw systeem gespeeld, met acht finalisten op de vertrouwde locatie in het Benelux theater in Berlicum. Drie van de acht teams voor de Nederlandse bekerfinale zijn inmiddels bekend, de andere vijf finalisten komen uit de laatste wedstrijden voor de vijfde ronde. Het team van SIS Schoonmaak heeft zich vorig weekend met Dick Jaspers en Eddy Merckx geplaatst in een beslissende wedstrijd tegen Team Eekhoorn. Verder zijn Stichting Topbiljart Zundert en Cues&Darts 2 al zeker van deelname aan de bekerfinale, die van 7 tot en met 10 juni wordt gespeeld in Berlicum.

De finale met 8 teams wordt in de eerste drie dagen op twee tafels gespeeld, de finale is op één matchtafel in de arena volgens een nieuw systeem. Het team dat in die finale als eerste twaalf sets heeft gewonnen, is de bekerwinnaar. De KNBB heeft gekozen voor een soort combinatie van de Mosconi Cup (poolbiljart) en de Ceulemans Cup (Kozoom, Europa-Azië). Bij een gelijke score in de voorronden van de bekerfinale in de eerste drie dagen (4-4) komt er een Scotch Double tot 15 punten en dus geen beslissing op basis van de gewonnen sets of gemaakte caramboles.

Het team van Cues&Darts 2 speelt met de Turkse junior en wereldkampioen Burak Hashas, de Fransman Kevin Vasseur en Monique Wilkowski. Verder staat er zeker een team uit de 2e of 3e divisie in de bekerfinale, omdat in Poule F de teams van De Peel/Van Esch Biljarts en Stolting Advocatuur/De Laan tegen elkaar spelen voor de plaatsing.

Het overzicht van de winnaars en de teams die nog tegen elkaar spelen:

Poule A: SIS Schoonmaak de winnaar en finalist

Poule B: Almere/’83 speelt tegen SIS Biljarts 2

Poule C: J&F Auto/s/Jorissen spelt tegen Woonwonder Oosterhout/’t Hartje

Poule D:

Aartsbouw Sprundel tegen Dallinga.com voor plaats in bekerfinale

Poule E: Cues&Darts 2 geplaatst

Poule F: De Peel/Van Esch tegen Stolting Advocatuur

Poule G: BC De Biljartacademie 2 speelt tegen Dekker Keukens

Poule H: Stichting Topbiljart Zundert in finale.

De bekerfinale start met de wedstrijden tussen de teams uit de volgende poules:

Poule A-Poule B

Poule C-Poule D

Poule E-Poule F

Poule G-Poule H.

Tekst: Frits Bakker.

Foto: SIS Schoonmaak team naar finale.

 

 

 

 

BRENTWOORD CENTRE – Het is ’s-werelds langstlopende internationale pool invitational: de World Pool Masters.

Tussen 10 en 13 mei 2023 zullen in Brentwood Centre (UK) 16 van ’s werelds beste poolspelers hun 9-ball krachten met elkaar meten, de top 14 van de world ranking plus twee wild cards. En met een totale prijzenpot van liefst $125.000, waarvan liefst $40.000 voor de winnaar, is er heel wat om voor te spelen!

 

 

Vanavond om 7 uur gaat de World Pool Masters 2023 van start met een geweldig affiche: Joshua Filler-Niels Feijen.

 

 

Deze en andere partijen zijn live te volgen via Viaplay en Matchroom Live. Alle informatie over dit event vindt u via Matchroom Pool, evenals de live scores.

 

 

Tekst: KNBB
Banners: Matchroom Pool

HILVERSUM – Het zal u niet zijn ontgaan: het project SmartCue is een nieuwe fase ingegaan. Het is lang niet alleen meer poolen en snooker in de wiskundelokalen, er zijn ook steeds meer happenings buiten het schoollokaal: kennismaking/lesssen in poolzalen, SmartCue eindfeesten, en in de pijplijn: de SmartCue Scholencompetitie.

Vandaag was in het Sportcafé Hippo in Hilversum de eerste van een serie SmartCue eindfeesten. En wat een gaaf begin van hopelijk nog vele SmartCue eindfeesten!!

Maar liefst 30 heel enthousiaste leerlingen van vier verschillende scholen (Anna Maria van Schurman CSG uit Franeker, het Stedelijk Gymnasium Schiedam, CCNV te Harderwijk en het Comenius College uit Hilversum) deden vandaag mee aan het eindtoernooi van SmartCue.

Naast het toernooi speelden we ook nog een wiskundequiz. Er waren verschillende prijzen te winnen. De winnaar van het toernooi kreeg naast een mooie beker ook nog een keu, gesponsord door Bocxe Biljarts uit Woerden. En deze winnaar was: Marten Hofstra van AMS Franeker, uit klas 3A. Van harte gefeliciteerd!

Hier vindt u alle uitslagen, en hier het laatste punt van Marten.

We danken alle aanwezigen voor de superfijne sfeer, en de Hippo voor de gastvrijheid.

 





 

Meer info over SmartCue

Wat is SmartCue? (Website)
Alle artikelen over SmartPool/SmartCue

 

Tekst & foto’s: SmartCue

Een week nadat Amigio Maassluis zich al had verzekerd van de landstitel in de JJBL Eredivisie Snooker ’22/’23 van de KNBB, vochten Westend Zaandam en Final Touch Amsterdam op zaterdag 6 mei in de slotronde een felle strijd uit om plaats twee. In die dadendrang sneuvelden SC Hippo, Mediacaster CAG en Hogewoerd: zij degraderen, terwijl Snooker Utrecht uit Vleuten zich net naar behoud knokte.

 

 

Titelverdediger Westend Zaandam, de laatste kampioen voor corona, haalde in de achttiende en laatste speelronde thuis nog eens hard uit, met 8-1 tegen Mediacaster Cue Action Groningen. Voormalig NK-winnaar Richard van Leeuwen bleef, evenals Mike van Voorst, ongeslagen tegen Jules Dijcks, Johan Koops en Ronald Rennen. De Fries Dennis van der Zee won ook van zijn oud-teamgenoten Koops en Rennen, maar verloor van Dijcks met 2-3. Westend kwam zo tot 101 wedstrijdpunten, goed voor de tweede stek achter Amigio. De Groningers bleven negende en degraderen zo uit de eredivisie.

Final Touch sloot thuis een sterk seizoen af met een 7-2 zege op het Hilversumse SC Hippo. Net niet genoeg voor de Amsterdammers om tweede te worden, want zij totaliseerden zo net als Westend 101 punten, maar de Zaandammers worden tweede omdat ze één winstpartij meer hebben geboekt (15 om 14). De dikke overwinning van Final Touch betekende echter wel de genadeklap voor SC Hippo, dat op de valreep zakte van de veilige stek zeven naar degradatieplaats acht. Veelvoudig landskampioen en eredivisiewinnaar Roy Stolk kon het dreigende onheil niet afwenden voor SC Hippo. Hij won nog wel van Frans Veling en Mischa Marchi, maar verloor van de Brit Steven McGuinness. Martin Brinks en Eddy de Boer kwamen niet tot winst, met fatale gevolgen voor het behoud van Hippo.

Ook voor Hogewoerd Leiden viel het degradatiedoek. Het team dat voorheen in Snookerij Leiden speelde tot deze fameuze club sloot en op die locatie ooit zelfs eredivisiekampioen werd, moest op bezoek bij InterConnect De Dieze, dat het seizoen startte in nog zo’n topzaal, De Dieze in Den Bosch die in de loop van deze competitie definitief dicht ging. Uitgeweken naar Veghel bleek de Brabantse formatie toch oppermachtig en won met 7-2, waardoor InterConnect uiteindelijk vierde werd, maar Hogewoerd op de tiende en laatste plaats bleef steken. Joris Maas, kopman van InterConnect De Dieze, won zijn drie duels met Rogier van der Kamp, Xander van Rossem en Remco Bonnet. Ook Nick Tielemans en Berry Franssen versloegen Van der Kamp en Bonnet, maar verloren van de Leidse topper Van Rossem.

 

 

Snooker Utrecht, dat deze competitie enige tijd als hekkensluiter te boek stond maar al weken aan een opmars bezig was onder leiding van het jonge talent Hugo van Houten, stoomde zo in het zicht van de haven naar de zevende plaats, die handhaving verzekert. Thuis in Vleuten werd met 5-4 gewonnen van Vlaardingen, dat het seizoen besluit als zesde. Namens de bezoekers won Jerom Meeus weliswaar zijn drie partijen tegen Van Houten, Jasha Kiers en Erik Kerkhoven, maar René Tinge bleef puntloos en Bram Hofland won alleen van Kiers. Van Houten en Kerkhoven boekten ieder twee zeges om de 5-4 eindstand op het bord te zetten en behoud af te dwingen, met 1 punt meer dan SC Hippo.

Debutant DSA Rijen ontving kampioen Amigio Maassluis voor een feestelijke seizoensafsluiter. Amigio-kopman René van Rijsbergen uit Breda liet zijn plaats over aan Alexander van den Doel. Die haalde het niet in zijn drie optredens tegen Jean-Pierre Nelemans (0-3) en Mario Veltman (1-3), maar maakte het DSA-troef David O’Halloran (2-3) nog knap lastig. Aangezien Arya Sohrabi en Amar Chedoe ongeslagen bleven, ging de zege toch naar landskampioen Amigio. Bij DSA kwamen overigens ook John van Gorp, Kees-Jan Coenraad en Gijs van Westenbrugge nog in actie. DSA finisht keurig vijfde en viel dit seizoen op met het Belgische geheime wapen Sybren Sokolowski. De getalenteerde landgenoot van wereldkampioen Luca Brecel won al zijn twaalf partijen in de Nederlandse eredivisie en maakte daarbij diverse centurybreaks.

Joris Maas van InterConnect De Dieze sluit de JJBL Eredivisie Snooker af als ‘Most Valuable Player’ volgens de statistieken. Hij won 32 van zijn 36 partijen. René van Rijsbergen van Amigio kwam uit op 45 zeges in 51 duels. Roy Stolk eindigde derde in dit klassement met 32 uit 39. Voor Amigio Maassluis was dit de eerste landstitel sinds 2018. De eredivisie voor komend seizoen gaat van 10 naar 8 teams. In plaats van de drie degradanten, promoveert alleen de hoofdklassekampioen naar de eredivisie.

 

 

18e speelronde JJBL Eredivisie Snooker KNBB ’22/’23, zaterdag 6 mei 2023 (slotronde)

Final Touch (Amsterdam) – SC Hippo (Hilversum) 7-2

Westend (Zaandam) – Mediacaster CAG (Groningen) 8-1

InterConnect De Dieze (Den Bosch) – Hogewoerd (Leiden) 7-2

Snooker Utrecht (Vleuten) – Vlaardingen (Vlaardingen) 5-4

DSA (Rijen) – Amigio (Maassluis) 3-6

 

Eindstand JJBL Eredivisie Snooker KNBB ’22/’23 na 18 speelronden

1. (1) Amigio (Maassluis) 18-116

2. (3) Westend (Zaandam) 18-101

3. (2) Final Touch (Amsterdam) 18-101

4. (5) InterConnect De Dieze (Den Bosch) 18-80

5. (4) DSA (Rijen) 18-77

6. (6) Vlaardingen (Vlaardingen) 18-73

7. (8) Snooker Utrecht (Vleuten) 18-70

8. (7) SC Hippo (Hilversum) 18-69

9. (9) Mediacaster CAG (Groningen) 18-63

10. (10) Hogewoerd (Leiden) 18-60

 

 

Tekst: Peter de Brie
Foto’s: Corné Kuijpers

Beste jeugdbiljarters,

Op de Landsfinale van de KNBB-vereniging Carambole van dit jaar hebben we 5 tafels gereserveerd voor een open NK jeugd. Jeugdbiljarters zijn spelers die op 1 september 2022 nog geen 21 jaar zijn. 

Op het aanmeldingsformulier wordt gevraagd een gemiddelde in te vullen dat gebaseerd is op minimaal 4 partijen op de kleine tafel (2.30 x 1.15).

Er is plaats voor 30 spelers. Speler 31 komt op de reserveplaats.

 

Graag wil ik met jullie een nieuw concept spelen. Dit concept bestaat uit het spelen in sets.

Voorbeeld:
Speler A moet volgens de tabel 27 caramboles maken. Speler B moet 33 caramboles maken.
Speler A speelt dan 3 sets van 9 en speler B 3 sets van 11.
Er wordt gespeeld om 2 gewonnen sets.

De aanvullende regels van dit setsysteem zal ik nader uitleggen nadat spelers zich hebben aangemeld voor dit “Open NK Jeugd”.
 

Het aanmeldingsformulier moet voor 1 juni 2023 ingestuurd worden naar: Landsfinale@knbb.nl

 

Met vriendelijke groet, namens het bestuur van de KNBB-vereniging Carambole.

Piet Verschure
Portefeuillehouder Breedtesport KVC

 

 

 

Aanmeldingsformulier: “Open NK Jeugd”.

Naam:

Geboortedatum:

Adres:

Plaats en Postcode:

Emailadres:

Gemiddelde over minimaal 4 partijen:

Akkoord Ouders/Verzorgers.

Naam:

Formulier e-mailen naar: Landsfinale@knbb.nl
Insturen voor 1 juni 2023.

 




 

Om de Landsfinale 2023 tot een succes te maken, kunnen we alle hulp/handjes/vrijwilligers gebruiken! Momenteel is de grootste behoefte: vrijwilligers die willen assisteren bij de op- en afbouw van de biljartarena.

Bent of kent u iemand die op één of meerdere dagen wel iets zou willen bijdragen, meld u aan bij Piet, via: breedtesport@knbb-carambole.nl.

 

Vooruitblik Landsfinale 2023
Alle artikelen over Landsfinale op een rij

 

Tekst: Piet Verschure
Foto’s NK 2022 in ’t Ivoor. Boxtel: Jan Rosmulder

Aangezien het spelen van een aantal partijen op één dag voor de meeste rolstoelers een te zware lichamelijke belasting is, is dit jaar gekozen voor korte partijen in een setsysteem.

Voorbeeld:
Speler A moet volgens de tabel 15 caramboles maken. Speler B moet 21 caramboles maken.
Speler A speelt dan 3 sets van 5 en speler B 3 sets van 7.
Er wordt gespeeld om 2 gewonnen sets.

De aanvullende regels van dit setsysteem zal ik nader uitleggen nadat spelers zich hebben aangemeld voor dit “Open NK Driebanden Groot Rolstoelbiljart”.

Het aanmeldingsformulier moet voor 1 juni 2023 ingestuurd worden naar:Landsfinale@knbb.nl

 

Aanmeldingsformulier Driebanden Groot Rolstoelbiljart.

 

Naam:

Adres:

Plaats en Postcode:

Emailadres:

Gemiddelde over minimaal 4 partijen:
Kleine tafel:
Grote tafel:

Formulier e-mailen naar: Landsfinale@knbb.nl


 

Met vriendelijke groet, namens het bestuur van de KNBB-vereniging Carambole.

Piet Verschure
Portefeuillehouder Breedtesport KVC

 

Om de Landsfinale 2023 tot een succes te maken, kunnen we alle hulp/handjes/vrijwilligers gebruiken! Momenteel is de grootste behoefte: vrijwilligers die willen assisteren bij de op- en afbouw van de biljartarena.

Bent of kent u iemand die op één of meerdere dagen wel iets zou willen bijdragen, meld u aan bij Piet, via: breedtesport@knbb-carambole.nl.

 

Vooruitblik Landsfinale 2023
Alle artikelen over Landsfinale op een rij

 

Tekst: Piet Verschure
Foto’s Landsfinale 2022: Frank Dekkers

 

VALENCIA – De allerbeste Europese dame in driebanden heeft weer een toernooi meer om haar suprematie te demonstreren. In de Spaanse stad Valencia stond Therese Klompenhouwer zondagmiddag trots op het hoogste podium van de Predator Grand Prix voor dames. Het klasseverschil was net zo groot als bij alle Europese kampioenschappen in haar carrière, alleen haalde Therese zelf eens niet de hoge moyennes die de biljartwereld van haar gewend is. ,,Ik ben blij omdat ik het hele toernooi onder mijn niveau heb gespeeld, maar door te knokken en ervaring toch heb kunnen winnen’’, straalde ze zoals altijd.
 
 
 
 
De Predator Grand Prix is een nieuw initiatief van de Europese bond, dat later deze zomer nog eens wordt georganiseerd in Bottrop. De Europese dames zijn gelukkig met dit aanbod, omdat ze het gebrek aan toernooien kunnen compenseren, met Europese topspelers kunnen concurreren en een aardig prijzengeld kunnen verdienen. ,,Het is prachtig dat de Europese bond, de CEB, dit doet voor ons’’, verzekert Therese Klompenhouwer, die ongeslagen en zonder enige moeite door de voorronden kwam, in de knock-outs een iets betere vorm liet zien en alleen in de finale tegen de Deense Charlotte Sörensen een eindsprint nodig had om tot de uiteindelijke winst te komen met 30-23 in die finalepartij.
 
Het gemiddelde waarmee ze eindigde, was voor Therese Klompenhouwer uiterst bescheiden: 0.820. Haar Deense tegenstandster in de finale bleef er niet eens ver van verwijderd met 0.728, de andere dames op het podium waren de Nederlandse Karina Jetten (0.664) en de Spaanse Estela Cardoso (0.584).
 
Voor 24 speelsters, wel of niet geplaatst, was het een mooie primeur van deze Grand Prix. De organisatie besefte tijdens de voorronden dat er hooguit een strengere selectie op moyennes moet worden vastgelegd, maar zal het formaat ongetwijfeld aanpassen.
 
Therese startte het circuit heel matig met winst tegen de Spaanse Mezecka in een partij die op een internationale Grand Prix niet thuishoort: 25-3 in 40 beurten. Het leek toen al een toernooi te worden waarin Charlotte Sörensen, de Nederlandse Karina Jetten, Estela Cardoso, Mirjam Pruim en Guzin Müjde Karakasli een gooi naar de podiumplaatsen konden doen. Dat bleek achteraf ook zo te gaan. Vanuit de 36 kwalificatiepartijen kwamen 8 finalisten, die het tempo iets konden opvoeren.
 
Charlotte Sörensen versloeg Katja Tite met 30-11 in 36, Karina Jetten was de betere van Güzin Mujde Karakasli met 30-15 in 38, Estela Cardoso ging als enige van de Spaanse deelneemsters mee naar het podium door winst op Mirjam Pruim met 30-24 in 56 en Therese Klompenhouwer versloeg Marianne Mortensen, een oude bekende, met 30-8 in 49.
 
Het leidde tot de halve finales met Therese als winnaar tegen Cardoso (30-10 in 35) en Charlotte Sörensen tegen Jetten met 30-24 in 52.
 
Therese Klompenhouwer en Charlotte Sörensen gingen in de finale gelijk op tot 21-21 in 22 beurten. Toen zette de Nederlandse haar aanval in met serietjes van 4, 3 en 2 voor een eindstand van 30-23 in 26. Voor Therese was het haar beste partij van het hele toernooi.
 
 
 
 
De top 8 in de eindstand:
1 Therese Klompenhouwer (Nederland) 12-0.820-8
2 Charlotte Sörensen (Denemarken) 10-0.778-7
3 Karina Jetten (Nederland) 8-0.664-8
4 Estela Cardoso (Spanje) 6-0.584-6
5 Mirjam Pruim (Nederland) 6-0.546-7
6 Güzin Mujde Karakasli (Turkije) 6-0.620-5
7 Katja Titze (Duitsland) 4-0.487-6
8 Marianne Mortensen (Denemarken) 4-0.437-4
9 Steffi Träm (Duitsland) 2-0.518-3
10 Danielle Le Bruyn (België) 2-0.470-4.
 
 
Tekst: Frits Bakker.
Foto’s: CEB