SIEBENGEWALD – Twee wekend geleden waren in één van de vier poules van vier  bij de halve finale kadercompetitie bij Carambole Rumpt twee van de absolute topfavorieten voor de titel bij elkaar ingedeeld: de kampioen van de laatste twee jaar, Carambole Brabant, en het team dat Carambole Brabant recentelijk in de kaderbekerfinale thriller had verslagen, DOS Hattem.

En DOS Hattem won weer! Het betekende de uitschakeling van de regerend kampioen, en een geweldig veld van vier bij de finale: DOS Hattem/Top Fish Seafood, BVC TargaTeam, B.C. Schagen/De Liefhebber en Deventer ‘83/GJ Billiards.

 


 

KVC-voorzitter Ad Ketels blikt vooruit

“Een geweldig veld, met vele toppers”, zo begint KVC-voorzitter Ad Ketels, zelf een uitstekend kadrist voor BV Velsen – en op deze vrijdagavond de gewestelijke finale spelend in de C1 met Velsen 1.

“Vele ogen zijn gericht op DOS Hattem, en dat is ook meer dan terecht. Nadat ze vorig jaar nog net de landstitel aan Carambole Brabant moesten laten, echt met miniem verschil, zullen ze na de kaderbekerwinst tegen datzelfde Carambole Brabant én het uitschakelen van deze zelfde titelverdediger twee weken terug, er komend weekend vol vertrouwen staan.”

“Maar kijk ook eens naar Team BCS, komend uit Schagen, spelend bij de Liefhebber in Warmenhuizen, met in de gelederen o.a. kopman Kees Klijbroek (220 Neo-kader) en de kersverse Nederlands kampioen ereklasse libre Pieter van der Geest (200 Neo-kader). Wat een team is dat!”

“En dan is er nog Targa Team uit Castricum met ook niet de minste spelers: als kopman ereklasser bandstoten Marcel van Dijk (Neo-kader 200). Marcel was vorig jaar nog Nederlands kampioen 57/2. Als 2e man Vincent Veldt (Neo-kader 200) en als 3e man zelfs een ex-ereklasser: Koen Workel ( 57/2 180).”

“En over Deventer ‘83/GJ Billiards kunnen we kort zijn: een team onder aanvoering van de speler die ons zoveel moois geeft gebracht aan de tafels en ook daarbuiten met zijn ongekende promotie voor de biljartsport, zeker ook de klassieke spelsoorten: Gert-Jan Veldhuizen. En ook hier een fantastisch team.”

“Het wordt al met al een heerlijke finale. Succes gewenst voor alle deelnemende teams!”

 

 

DOS Hattem gaat voor de dubbel

Het verhaal van Peter Gnodde had onlangs veel indruk gemaakt – maar dat gold zeker ook voor DOS Hattem als geheel. Zijn zij in staat de dubbel te pakken?

Peter Gnodde: “Na onze winst in de Beker hebben we best wel veel vertrouwen gekregen als team. Het enige jammere is dat Jurgen Toorneman met de bekerfinale en de halve finale niet mee kon spelen door een blessure aan zijn knie. Met de finale van de kadercompetitie zou hij wel meespelen maar heeft hij deze week een blessure opgelopen aan zijn hand en kan dus jammer genoeg niet mee doen. Jurgen is toch een vaste waarde binnen ons team en zal dus wederom gemist worden.”

“Verder hebben we tijdens de halve finale Carambole Brabant de regerend kampioen van de afgelopen twee jaar uit kunnen schakelen . Wij speelden vorig jaar ook de finale van de kadercompetitie en werden toen tweede achter Carambole Brabant. Van dat sterke team hebben we dit jaar geen last meer, maar dat neemt niet weg dat het moeilijk zal worden om kampioen te worden. De andere drie finalisten zijn erg sterke teams, die niet voor niets in de finale staan.”

“Ons seizoen als team is in principe al geslaagd maar het zou te gek zijn als we de dubbel zouden pakken.”

 

 

Alle info & uitslagen Finale Kadercompetitie Teams: www.knbb.nl/agenda/kadercompetitie-finale-teams

 

Tekst: KNBB
Foto’s: via Gert-Jan Veldhuizen (halve finale kadercompetitie) en via Cor van de Groep (winst DOS Hattem Kaderbeker)

NIEUWEGEIN – 

Parkinson en biljarten lijkt geen direct logische combinatie, maar het tegendeel werd ook vorig jaar, zaterdag 28 juni 2025, weer getoond. In het kader van de landelijke KNBB wedstrijden streden 14 biljarters, die allen te kampen hebben met een mate van beperking vanwege de ziekte van Parkinson, om de landstitel. Hier het verslag van die editie: https://www.knbb.nl/nieuws/landsfinale-2025-event-voor-spelers-met-parki…

Ook dit jaar is er als onderdeel van de Simonis Biljartlakens Landsfinale! Wederom een mooi event voor mensen met Parkinson, dus. Het vindt plaats op 27 juni bij RCN in Nieuwegein.

Inschrijven kan via de website van Parkinson Events: https://parkinsonevents.nl/aanmeldingsformulier-voor-landsfinale-knbb/

Alle info en uitslagen: /www.knbb.nl/agenda/landsfinale-parkinson-toernooi

 

“Als de lat soms wat te hoog ligt, loop er dan lachend onderdoor”

 




 

Tekst: KNBB
Foto’s (2025): via Jan Heida
Met dank aan: Parkinson Events

HO CHI MINH – De eerste World Cup overwinning van Frédéric Caudron sinds 2019 kreeg de glans van een gala-optreden. De 58-jarige Belgische wereldkampioen won zondagmiddag de World Cup in Ho Chi Minh in de finale tegen een 27-jarige Vietnamees: Hong Chiem Thai. Het chauvinistische thuispubliek kreeg een eenrichtingspartij te zien, waarin Caudron onder meer schitterde met een serie van 15 en naar een riante overwinning ging. De Belg won zelf in de halve finale van Marco Zanetti, de Vietnamees had in die ronde Eddy Merckx uitgeschakeld.

De World Cup in Ho Chi Minh werd dagenlang vooral beheerst door Aziatische spelers, maar eindigde toch met het succes van de Belgische wereldkampioen, die in een van de vorige ronden ook de Koreaanse nummer 1 van de wereld, Myung Woo Cho, had verslagen. Caudron stond in de finale tegenover een revelatie van deze World Cup. De jong ogende Hong Chiem Thai, met zijn donkere lok en diepbruine ogen, die woont in Ho Chi Minh en 18e staat op de wereldranglijst, schitterde in de vorige ronden tegen drie spelers van wereldklasse: Bao, Jaspers en Merckx. De fameuze start van Caudron was de lieveling van het thuispubliek te machtig. Het werd eerst 13-1 in 4, net voor de pauze 20-11 en door de superserie van Caudron (15) leek de partij beslist op een stand van 38-15 in 15. De hoogstaande finale van de kant van Caudron eindigde in 50-25 in 22/21 beurten (2.272 tegen 1.190, series 15/3.

Na de winnende carambole stak Caudron de wijsvinger op naar de tribunes en klom daarna snel de trappen op voor een omhelzing in het duister. De vele toeschouwers in de tribunes juichten voor de winnaar en vooral ook voor de runner-up, die Vietnamese toppers als Quyet Chien Tran, Phuong Vinh Bao en Thanh Luc Tran voor deze keer van de troon stootte. Thai zwaait af met een prachtige plaats op het podium. De Koreaan Ja In Kang, die zijn sponsor is met een sticker (Ja.in), noemt hem de vriendelijkste Vietnamese biljarter in het hele circuit.

Frédéric Caudron bezet op de ranglijst van alle World Cups met 22 overwinningen nu de derde plaats achter Torbjörn Blomdahl met 46 en Dick Jaspers met 32 zeges. Voor Caudron mag als excuus gelden dat hij enkele jaren in de PBA liga heeft gespeeld en om die reden geen World Cups mocht spelen.

De Belg heeft vorig jaar op het Wereldkampioenschap in België zijn grote klasse weer getoond, versloeg Eddy Merckx in de finale voor goud, maar bleef vreemd genoeg op het World Cup podium in deze jaren zonder grote successen. Zijn laatste overwinning dateert al van 2019, ook in Ho Chi Minh, waar Caudron won van Forthomme in de finale. Zijn eerste World Cup won Caudron in 1997, toen nog voor de BWA, in Oosterhout in de finale tegen Dick Jaspers. Caudron’s eerste podiumplaats was in 1994 in Gent, toen de Koreaan Sang Chun Lee winnaar was.

De Belgen doen gouden zaken voor de wereldranglijsten. Myung Woo Cho blijft de koploper, zowel in de Players ranking als de Event ranking. In de Event ranking is Eddy Merckx nummer 2 en Frédéric Caudron de nummer 4. In de Players ranking staan de twee Belgen zelfs in de top drie: 1 Myung Woo Cho, 2 Frédéric Caudron, 3 Eddy Merckx.

Halve finales

De Belgen hadden twee ijzers in het vuur op de finaledag. Eddy Merckx en Frédéric Caudron deden een gooi naar de hoogste plaatsen. Voor Merckx eindigde het op de vroege zondagmorgen tegen de Vietnamees Hong Chiem Thai: 50-45 in 25 beurten. De Vietnamees speelde een bizarre partij tegen Merckx. Hij had een dramatische start met 3 punten in zijn eerste 12 beurten. Eddy Merckx profiteerde gedeeltelijk en leidde met 19-3. De Vietnamees opende de aanval met 10 in de 18e beurt (33-22 voor Merckx), gooide er drie beurten later een 14 overheen (41-40 voor Merckx) en scoorde een beslissende 6 en 1 in de 24e en 25e beurt, waar Merckx alleen nog met 2 en 2 uit de strijd kwam voor 50-45 in 25.

Frédéric Caudron deed in de andere halve finale wat Eddy Merckx net daarvoor niet kon. Caudron bereikte de finale door een overwinning op Marco Zanetti. Caudron en Zanetti speelden jarenlang samen in het succesvolle Franse team van Agipi en stonden niet bekend als beste vrienden. De wedstrijd voor de halve finale in Ho Chi Minh was bij tijd en wijle grimmig, maar zeker ook sportief.

De Belg leidde vrijwel de hele partij, onder andere met 21-12 en 31-16, Zanetti had veel nullen op het scorebord maar na een serie van 9 kwam de Italiaan iets terug naar 31-25. Aan het slot, bij 43-39, scoorde Caudron 2, 4 en 3, Zanetti miste twee keer en verloor 50-39 in 34.

World Cup overzicht:

Trung Hau Do Nguyen was de eerste aanvoerder van de ranglijsten, in de volgende dagen, met stijgende moyennes, eerst Van Dao Tong, Mikaël Devogelaere en op de dag van de laatste kwalificaties de Koreaan Ja In Kang met 2.352 gemiddeld. De World Cup nam op die dag afscheid van Torbjörn Blomdahl, die zich niet kon kwalificeren.

Het hoofdtoernooi met 32 startte onder meer met een geweldige TTT Nguyen, die met 6 matchpunten en 2.790 de fiere aanvoerder was voor Myung Woo Cho en Marco Zanetti. De bekendste spelers die uit het toernooi gingen waren Quyet Chien Tran, Sameh Sidhom, Haeng Jik Kim en Jérémy Bury.

Dick Jaspers kwam als beste uit de eerste knock-outs met 2.777 tegen Thanh Luc Tran. Do Hyeon Kim, een 17-jarige Vietnamees, komt uit de vorige dagen en schakelt nu TTT Nguyen uit. Myung Woo Cho mist de doorgang, hij wordt verslagen door Frédéric Caudron met 50-45 in 21/20.

De opmars van Do Hyeon Kim wordt gestuit door Eddy Merckx, die wint met onder andere een topserie van 20. Hong Chiem Thai wint van Jaspers, Zanetti van Tasdemir en Caudron van Heo.

Het toernooi sluit af met twee Belgen, Marco Zanetti en Hong Chiem Thai als sensatie van deze World Cup.

De uitslag van de World Cup in Ho Chi Minh

Frédéric Caudron 12-1.805-15

Hong Chiem Thai 11-1.755-14

Marco Zanetti 10-1.890-13

Eddy Merckx 8-2.071-20

Jung Han Heo 6-1.934-14

Tayfun Tasdemir 6-1.902-17

Dick Jaspers 6-1.846-12

Do Hyeon Kim 5-1.304-10

Myung Woo Cho 6-2.229-13

TTT Nguyen 6-2.093-17

Than Luc Tran 5-2.051-11

Tolgahan Kiraz 5-1.760-11

Berkay Karakurt 4-1.900-10

Phuong Vinh Bao 4-1.613-11

Martin Horn 4-1.612-13

Nick Polychronopoulos 4-1.602-10

Het hoogste gemiddelde was voor Ja In Kang met 2.355

De hoogste serie voor Eddy Merckx met 20.

De UMB events ranking:

1 Myung Woo Cho 400 punten

2 Eddy Merckx 360

3 Marco Zanetti 348

4 Frédéric Caudron 307

5 Tayfun Tasdemir 294

6 Dick Jaspers 288

7 Sameh Sidhom 266

8 Berkay Karakurt 260

9 Thanh Luc Tran 256

10 Martin Horn 252

11 Jérémy Bury 218

12 Hong Chiem Thai 209

13 Quyet Chien Tran 202

14 Glenn Hofman 190

15 Jung Han Heo 185

16 Haeng Jik Kim 170

17 Peter Ceulemans 160

18 Phuong Vinh Bao 155

19 Tolgahan Kiraz 151

20 Ruben Legazpi 132

Tekst Frits Bakker

Foto podium Ho Chi Minh (SOOP)

 

 

HO CHI MINH – Wat een meedogenloze killer was Eddy Merckx zaterdag voor de jonge, 17-jarige wonderboy Do Hyeon Kim. Het nieuwe talent aan het Aziatische firmament had alle ronden in het voortraject tot nu toe fantastisch overleefd, maar stuitte op de zaterdag van de kwartfinales op de grote kampioen Eddy Merckx. De partij verliep heel de weg in Merckx’ voordeel met kleine serietjes van 6, 4 en 4 en na een magere start van Kim. Het werd met 4 en 6 eerst 25-15 voor de Belg, die nog even vijf beurten stilviel en toen een verwoestende 20 op het biljart toverde. Op drie punten van het einde (47-21) had Merckx nog drie beurten nodig voor de finishing touch: 50-23, de beste partij van de vier, in 19/18 beurten, 2.631 gemiddeld. Frédéric Caudron was twee beurtjes later aan de eindstreep tegen Jung Han Heo, die ver achter bleef: 50-31 in 21/20.

De enige niet Europeaan voor het laatste kwartet hield Dick Jaspers van een podiumplaats. Hong Chiem Thai juichte uitbundig nadat hij de Nederlander in de eindfase de baas was geweest. De partij stond na 11 beurten op 18-14, Jaspers liep naar 25-18, toen Thai explodeerde met een mooie 13 voor 31-28. De 8 van Jaspers voor 40-41 bracht de spanning terug, maar op 46-45 miste Jaspers en ging Thai uit met 5: 50-46 in 29.

Tayfun Tasdemir startte furieus tegen Marco Zanetti met twee seeries van 9 in de eerste 5 beurtn (19-11), Zanetti kon met series van 6 en 8 antwoorden (22-21 voor Zanetti), daarna haperde de partij voor een belangrijke periode (35-31 voor Zanetti in 18). Totdat Zanetti twee keer 5 scoorde voor 48-35, Tasdemir met 10 terugkwam tot 48-45 en Zanetti kon eindigen met twee: 50-45 in 21.

De partijen in de halve finales op zondag:

6.30 uur:

Eddy Merckx-Hong Chiem Thai

9.00 uur:

Frédéric Caudron-Marco Zanetti

Finale om 12.30 uur.

Partijen beste 16

De eerste vier winnaars in die ronde met 16 voor een plaats in de kwartfinales waren Dick Jaspers, Eddy Merckx, Do Hyeon Kim en Hong Chiem Thai, twee jonge Aziaten die zich op de vroege Europese zaterdag morgen plaatsten voor de volgende knock-out ronde.

Dick Jaspers won in een voortreffelijke partij van de Vietnamees Thanh Luc Tran, één van de Aziatische spelers met een hoge ranking. De Nederlander had na een voorsprong van Tran (19-8 na serie van 11) het grootste deel van de wedstrijd in handen. Hij won uiteindelijk onder andere door een serie van 12 (20-19) met 50-40 in 18 beurten. Eddy Merckx had in een partij met series van 10 voor Horn en 9 en 7 voor Merckx het betere eindschot tegen de Duitser: 50-43 in 26. Horn had een snelle start (17-5), maar Merckx vocht al snel terug (20-18 voorsprong) en trok de partij naar zich toe.  De jonge, pas 17-jarige Vietnamees Do Hyeon Kim, won van TTT Nguyen, de grote uitblinker in de vorige dagen, met 50-37 in 33/32. Hong Chiem Thai vocht een taai en grillig gevecht uit met Phuong Vinh Bao, zijn landgenoot en drie jaar geleden nog wereldkampioen. De wedstrijd voerde vanaf 47-47 naar de climax: Thai won met 50-47 in 34.

De partij van Frédéric Caudron en Myung Woo Cho, de wereldkampioen tegen de nummer 1 van de wereld, trok de aandacht van de wereld. De prestigepartij opende met een sublieme Caudron die met 6, 2, 5, 4 en 9 na vijf beurten een voorsprong had van 26-17. De partij vervolgde met een 7 voor Caudron in de 8e beurt gevolgd door een 10 van Cho, die de stand redelijk in balans bracht: 33-30 voor Caudron. De Koreaan zette een krampachtige fase in, Caudron bleef scoren met kleine serietjs in een tactisch steekspel. De Belg liep met 3, 3, 2, 2 en 2 naar 47-38 en kon finishen na drie missers op 50-45 in 21/20 beurten.

Marco Zanetti greep naar het wapen van de serie om zich van Nick Polychronopoulos te ontdoen. Zanetti had een trage opening met 8-13 achter in 9 beuren, maar demarreerde met 10 in de 10e, 5 en 13 in de 13e en 14e beurt en zette zijn tegenstander op 36-29. Het eindschot was te machtig voor Polychronopoulos die in zijn laatste 9 beurten nog maar 6 keer kon scoren: 50-35 in 23.

Tayfun Tasdemir en Tolgahan Kiraz speelden een adembenemende partij, waarin Tasdemir eerst wegliep naar 18-9, Kiraz helemaal terug was op 37-34 en de twee laatste beurten briljant waren. Op een score van 37-35 ging Kiraz met 8 naar 43, Tasdemir met 7 naar 425, Kiraz met 6 naar 49 en een gemiste matchbal en Tasdemir door de finish met 8: 50-49 in 22.

Jung Han Heo won het gevecht met Berkay Karakurt. Onder andere door een serie van 13 : 50-42 in 23.

Tekst Frits Bakker

Foto Frédéric Caudron (SOOP)

 

GOUDA – Het was niet zomaar een ALV bij het District Midden Holland; het was een ALV met een prachtige ontknoping. Want, er was hoog bezoek voor twee mensen die ongekend veel voor biljarten in Nederland hebben betekend, en ook nog eens op vrijwillige basis.

Eerst was het de beurt aan Aad Flippo. Hij werd door de Burgemeester van IJsselstein gekroond tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Zie hier en hier de lovende woorden vanuit Gemeente IJsselstein voor Aad.

 


 

Vervolgens kwam de Loco Burgemeester van Gouda hetzelfde doen bij Bas Blok! Beiden werden zeer mooi en zeer uitgebreid toegesproken. Enkele mooie woorden van locoburgemeester van Gouda Thierry van Vugt over Bas Blok:

Bas Bloks liefde voor het biljartspel groeide uit tot een niet‑aflatende inzet voor de organisatie erachter. Want waar spelers aan tafel staan, moet achter de schermen alles kloppen. En juist daar stond hij: geheel vrijwillig, maar nooit vrijblijvend. Als wedstrijdleider bij biljartvereniging Excelsior. Als wedstrijdleider en bestuurssecretaris bij biljartvereniging Concordia. Als wedstrijdleider en bestuurssecretaris van KNBB-district Midden-Holland. Bas Blok zorgde binnen het district voor digitalisering van de communicatie, een website en automatisering van de wedstrijdadministratie. Cruciaal voor de toekomstbestendigheid van district en verenigingen.

Verschillende mensen getuigden afgelopen tijd over de jarenlange, onbaatzuchtige en uitzonderlijke inzet van Bas Blok. Enkele quotes:

“De inspanningen van Bas zijn van onschatbare waarde, ook al zijn ze voor velen misschien onzichtbaar gebleven.” 

“Wij hebben Bas leren kennen als een zeer kundig persoon op alle vlakken van de biljartsport.” 

“Bas willen we niet missen. Hij is zeer bevlogen in zijn hobby en een uitstekend bestuurslid.” 

“Zonder de onvoorwaardelijke inzet van de heer Blok, daarbij gesteund door zijn echtgenote, functioneerde het district zeker niet zo goed als het nu doet.” 

“Bas vindt dat er niets mooiers is dan te ervaren en te beseffen dat je voor iemand klaar kunt staan.”

En dat laatste – dat ‘motto’ past hem ook: in de sport, in het vrijwilligerswerk en in het leven. Reden voor Zijne Majesteit de Koning om ook Bas Blok te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje‑Nassau. Mooi om daaraan te mogen bijdragen.

Zie hier het artikel in Gouds Dagblad over het lintje voor Bas.

 



 

Tenslotte was het de beurt aan KVC-voorzitter Ad Ketels, die Aad Flippo kroonde tot Bondsridder van de KNBB voor zijn verdiensten voor de KNBB en de biljartsport. En die zijn niet gering!

Aad heeft van 2003 tot 2009 zitting gehad in het bestuur van (toen nog) de Sectie Carambole, en is gedurende ongeveer 10 jaren aktief geweest in het gewest, als wedstrijdleider teams en voorzitter. Een verder (en verre van volledig) overzicht van de verdiensten van Aad Flippo:

–            Lid breedtesportcommissie KNBB 2005-2009
Tijdbesteding: Minimaal één vergadering per maand op het bondsbureau (ca 4 uur) daarnaast aanvullende uitvoerende taken zoals accountmanagement (bezoeken van verenigingen) ca 2 uur per week)
–            Wedstrijdcoördinator KNBB Landsfinale (meerdere edities)
Tijdsbesteding: Stuurde wedstrijden aan op de centrale Nationale Landsfinales in Nieuwegein. Vijf dagen van ca 8 uur per jaar/editie.
–            Wedstrijdleider District Midden-Holland KNBB 01-01-2003 tot-27-07-2007
Tijdbesteding: Als wedstrijdleider district verantwoordelijk voor een ordentelijk verloop van alle lokale teamcompetities. Elke dag wedstrijden waarvan uitslagen verwerkt moesten worden. Elke dag wel een halfuur tot een uur, zeker omdat in die jaren het nog niet allemaal digitaal was maar voornamelijk nog op papier.
–            Lid bestuur Midden-Holland KNBB 01-01-2003-19-05-2005
Tijdsbesteding: Minimaal één bestuursvergadering per maand en tweemaal een ledenvergadering van het district. Ca 5 uur per maand.
–            Voorzitter District Midden-Holland KNBB 29-04-2009 tot heden
Tijdsbesteding: Minimaal één bestuursvergadering per maand en tweemaal een ledenvergadering van het district. Viermaal een landelijke vergadering. Representatieve taken zoals huldigen van kampioenen e.d. Ca. 4 uur per week.

 



 

Tekst: KNBB
Foto’s met dank aan Ad Ketels

HO CHI MINH – De eerste vier winnaars in de World Cup in Ho Chi Minh voor een plaats in de kwartfinales met 8 zijn bekend. Dick Jaspers, Eddy Merckx, Do Hyeon Kim en Hong Chiem Thai, twee jonge Aziaten, plaatsten zich op de vroege Europese morgen voor de volgende knock-out ronde, die deze zaterdagmiddag wordt gespeeld.

Dick Jaspers won in een voortreffelijke partij van de Vietnamees Thanh Luc Tran, één van de Aziatische spelers met een hoge ranking. De Nederlander had na een voorsprong van Tran (19-8 na serie van 11) het grootste deel van de wedstrijd in handen. Hij won uiteindelijk onder andere door een serie van 12 (20-19) met 50-40 in 18 beurten. In de kwartfinale staat Jaspers tegenover Hong Chiem Thai (12.00 uur West Europese tijd).

Eddy Merckx had in een partij met series van 10 voor Horn en 9 en 7 voor Merckx het betere eindschot tegen de Duitser: 50-43 in 26. Horn had een snelle start (17-5), maar Merckx vocht al snel terug (20-18 voorsprong) en trok de partij naar zich toe. De volgende tegenstander van Merckx om 12.00 uur is de jonge, pas 17-jarige Koreaan Do Hyeon Kim, die won van TTT Nguyen, de uitblinker in de vorige dagen, met 50-37 in 33/32.

Hong Chiem Thai vocht een taai en grillig gevecht uit met Phuong Vinh Bao, zijn landgenoot en drie jaar geleden nog wereldkampioen. De wedstrijd voerde vanaf 47-47 naar de climax: Thai won met 50-47 in 34.

De volgende ronde om 9.30 in de strijd met de beste 16:

Marco Zanetti-Nick Polychronopoulos

Tolgahan Kiraz-Tayfun Tasdemir

Jung Han Heo-Berkay Karakurt

Myung Woo Cho-Frédéric Caudron

Tekst Frits Bakker

Foto Dick Jaspers (SOOP)

 

 

 

 

 

 

HO CHI MINH – Dick Jaspers en Eddy Merckx starten vandaag, zaterdag, in de vroege West Europese morgen om 7.00 uur de biljartshow in de World Cup in Ho Chi Minh, Vietnam. De Nederlander en de Belg hebben zich vrijdag geplaatst voor de knock-out fase van de tweede World Cup van dit jaar, net als Frédéric Caudron, de tweede Belgische ster in deze slotfase.

Dick Jaspers speelt om 7.00 uur tegen de Vietnamees Thanh Luc Tran, Eddy Merckx op datzelfde tijdstip tegen Martin Horn.

Frédéric Caudron speelt in de volgende ronde, om 9.30 uur, de topmatch tegen Myung Woo Cho, de huidige wereldkampioen tegen de voormalig wereldkampioen en huidige nummer 1 van de wereld.

De twee Belgen kwamen vrijdag door de poulefase met 32 spelers met twee overwinningen van de drie partijen. Dick Jaspers speelde twee keer gelijk en won zijn laatste partij.

Hong Chiem Thai won de groep met Jaspers, TTT Nguyen, de absolute topspeler van vrijdag, won de groep met Merckx en `Martin Horn versloeg in de laatste ronde Frédéric Caudron voor de poulewinst.

TTT Nguyen was de hoogste in moyenne met 2.790 voor Myung Woo Cho met 2.222, Hong Chiem Thai met 2.033 en Eddy Merckx met 2.017. De Koreaan Ja In Kang, die net naast de plaatsing greep, had het prachtige moyenne van 2.355.

Voor België werden Peter Ceulemans en Roland Forthomme uitgeschakeld in de ronde met de beste 32.

De wedstrijden van vandaag zijn te volgen op SOOP. De kwartfinales zijn ook vandaag om 12.00 uur en om 14.30 uur.

Het hele schema:

Het hele schema:

7.00:

TTT Nguyen-Do Hyeon Kim

Eddy Merckx-Martin Horn

Thanh Luc Tran-Dick Jaspers

Hong Chiem Thai-Phuong Vinh Bao

9.30:

Myung Woo Cho-Frédéric Caudron

Marco Zanetti-Nick Polychronopoulos

Tolgahan Kiraz-Tayfun Tasdemir

Jung Han Heo-Berkay Karakurt

Tekst Frits Bakker

Foto Dick Jaspers (SOOP)

 

 

HO CHI MINH – De leeuw op zijn borst is in deze dagen een symbool van macht op de biljarttafel. De Vietnamees Thanh Tu Nguyen Tran, in de volksmond meestal TTT genoemd, slaat in de World Cup in Ho Chi Minh zijn gevreesde klauwen uit. De slachtoffers heetten onder andere Eddy Merckx en Peter Ceulemans. De Vietnamees in zijn opvallende donkergele outfit, niet eens hoog op de ranglijsten (41), is één van de onbetwiste revelaties van deze World Cup in zijn land. Met zijn score in de eerste ronde van het hoofdtoernooi was de Vietnamese leeuw voor niemand te temmen. Voor Peter Ceulemans was hij meedogenloos in de laatste partij van de groep. TTT zette met een serie van 17 de toon in die partij, kwam met 30-6 voor en won tenslotte met 40-15 in 11. Het eindmoyenne met 4 matchpunten: 2.790!!! Dick Jaspers haalde als nummer twee in zijn groep de volgende ronde en speelt daarin tegen de Vietnamees Thanh Luc Tran.

In de Vietnamese biljartarena waren topspelers kwetsbaar en outsiders kregen onverwachte kansen. Jérémy Bury startte op deze vrijdag met een toppartij van 40 in 9 beurten (4.444 gemiddeld), maar was in de volgende wedstrijden welhaast kansloos tegen Marco Zanetti en Nick Polychronopoulos. De uitschakeling was dan ook onvermijdelijk. Myung Woo Cho, de aanvoerder van de ranglijst, had een feilloze start en was daarna een koele afmaker, net als Marco Zanetti, TTT Nguyen en Hong Chiem Thai.

Vier spelers die hoog in de rangschikking staan kwamen in de onderste rangen terecht: Haeng Jik Kim, Quyet Chien Tran, Sameh Sidhom en Jérémy Bury verdwenen uit het toernooi.

De overzichten van de 8 poules:

Poule A:

Myung Woo Cho deed een machtsgreep die niet in gevaar kwam. Met drie overwinningen was hij ongenaakbaar, zijn beste partij was tegen de ex-wereldkampioen Phuong Vinh Bao met 40-36 in 17. Sung Il Jeong en Abdin Mohamed waren kansloze slachtoffers met moyennes net boven de 1.

De stand in Poule A:

1 Myung Woo Cho 6-2.222-13

2 Phuong Vinh Bao 4-1.705-10

3 Sung Il Jeong 2-1.141-7

4 Mohamed Abdin 0-1.242-6

 

Poule B:

De Vietnamees Hong Chiem Thai had een kleine hapering tegen Dick Jaspeers met 40-40 in 27, daarna won hij zijn twee partijen en werd groepswinnaar. Dick Jaspers ging van acquit met twee gelijke spelen en moest in zijn laatste strijden voor een  plaats in de knock-outs. De Nederlander had tegen Ja In Kang één carambole nodig voor 40-40 in de nabeurt, tegen Thai moest Jaspers drie keer scoren in de nabeurt voor een remise. De overwinning in zijn laatste partij tegen Van Tri Nguyen was voldoende en stootte Ja In Kang na zijn opvallende toernooi van de troon: met een fantastisch gemiddelde van 2.355 werd Kang derde, dus uitgeschakeld voor het verdere toernooi.

Stand in Poule B:

1 Hong Chiem Thai 5-2.033-9

2 Dick Jaspers 4-1.714-8

3 Ja In Kang 3-2.355-11

4 Van Tri Nguyen 0-1.087-5

 

Poule C:

De geweldenaar TTT Nguyen verliet als groot triomfator de arena op deze dag met 32 wereldspelers. Het hoogste moyenne en de hoogste serie maken hem een kanshebber voor de volgende ronden. Eddy Merckx werd ook slachtoffer, maar ging met twee overwinningen op Ceulemans en Karakurt en met 2 gemiddeld mee naar de volgende ronde.

Stand in Poule C:

1 TTT Nguyen 6-2.790-17

2 Eddy Merckx 4-2.017-10

3 Peter Ceulemans 2-1.571-8

4 Omer Karakurt 0-1.419-13

 

Poule D:

De demonstratie in zijn laatste partij, tegen Roland Forthomme, gaf het briljante optreden van Marco Zanetti de glans die het verdiende. De 40-18 in 12 (3.333) was weergaloos. De Italiaan had met 3 overwinningen 2 gemiddeld, in de laatste ronde won Nick Polychronopoulos van Jérémy Bury, waardoor hij als runner up meeging. De prachtige start van Bury, met 40 in 9, werd overschaduwd door twee verliespartijen in zijn volgende partijen. De Fransman schitterde te kort om mee te doen in de ronde met de beste 16.

De stand in Poule D:

1 Marco Zanetti 6-2.000-7

2 Nick Polychronopoulos 4-1.628-8

3 Jérémy Bury 2-1.709-12

4 Roland Forthomme 0-1.325-5

 

Poule E:

Tayfun Tasdemir maakte zijn tweede slippertje tegen Haeng Jik Kim in zijn laatste partij. Daardoor werd hij voor de eerste plaats gepasseerd door Tolgahan Kiraz, die na zijn remise tegen Tasdemir won vanYavuz (40-35 in 21) en de koppositie greep.

Stand in Poule E:

1 Tolgahan Kiraz 5-1.621-11

2 Tayfun Tasdemir 4-1.714-17

3 Tarik Yavuz 2-1.625-9

4 Haeng Jik Kim 1-1.545-7

 

Poule F:

De 17-jarige Do Hyeon Kim is de revelatie van deze World Cup. Hij ging mede aan kop in zijn groep na een overwinning tegen Jose Juan Garcia en een dik verdiend gelijkspel tegen Quyet Chien Tran. Than Luc Tran was koploper en verstevigde die positie nog door winst op de jonge Kim (40-14 in 18). Tot verdriet van de Vietnamezen verloren zij hun beste man: Quyet Chien Tran werd verslagen door Garcia in de laatste partij en werd uitgeschakeld.

De stand in Poule F

1 Thanh Luc Tran 5-2.000-11

2 Do Hyeon Kim 3-1.220-10

3 Quyet Chien Tran 2-1.552-16

4 Jose Juan Garcia 2-1.480-9

 

 

Poule G:

Jung Han Heo was de heerser, maar verloor zijn partij van Berkay Karakurt in de laatste sessie met 40-17 in 16. De Turk was net op tijd in vorm en redde daarmee zijn toernooi. Hij werd tweede, omdat Sameh Sidhom in de laatste ronde Gökhan Salman versloeg meet 409-26 in 27.

De stand in Poule G:

1 Jung Han Heo 4-1.979-14

2 Berkay Karakurt 4-1.929-10

3 Sameh Sidhom 2-1.727-9

4 Gökhan Salman 2-1.532-16

 

Poule H:

De topmatch tussen Frédéric Caudron en Martin Horn werd gewonnen door de Duitser, die door zijn winst met 40-36 in 26 de toppositie opeiste. De spanning steeg in die laatste ronde, omdat Mikaël Devogelaere ook plotseling kansen kreeg. De Fransman verloor echter van Arnim Kahofer met 40-39 en bleef daardoor op 2 matchpunten.

 

De stand in Poule H:

1 Martin Horn 4-1.550-13

2 Frédéric Caudron 4-1.506-9

3 Mikaël Devogelaere 2-1.413-7

4 Arnim Kahofer 2-1.209-9

 

De wedstrijden in de knock-outs met de beste 16:

TTT Nguyen-Do Hyeon Kim

Martin Horn-Eddy Merckx

Thanh Luc Tran-Dick Jaspers

Hong Chiem Thai-Phuong Vinh Bao

Marco Zanetti-Nick Polychronopoulos

Tolgahan Kiraz-Tayfun Tasdemir

Jung Han Heo-Berkay Karakurt

Myung Woo Cho-Frédéric Caudron.

Tekst Frits Bakker

Foto Dick Jaspers (SOOP)

 

 

 

 

 

 

Wat gaan we doen
Poolbiljart verdient een groter podium en wij gaan dat bouwen! Om onze toernooien naar een professioneel niveau te tillen, met mooie livestreams, topmateriaal en een strakke organisatie, stichten we de Orde der Tafelridders. En jij kunt toetreden!

 

Ons doel
Het doel van de Orde der Tafelridders is tweeledig. Op de eerste plaats het professioneel op de kaart zetten van de poolbiljartsport door het financieren van hoogwaardige toernooiproducties met een bijbehorend mediaplatform. Daarnaast heeft de Orde als doel het ondersteunen van de poolsport in de breedste zin van het woord.

Vandaar ons motto: Voor de glorie van het spel en de toekomst van de sport.

 

Het Lidmaatschap
Als lid van de Orde ben je niet zomaar een sponsor, je bent de beschermheer van onze sport! Dankzij jouw bijdrage van € 150,-  p.j. maken we de productie van toernooien mogelijk die onze spelers en fans verdienen. Daarnaast krijg je:

  • Een jaarlijkse informele Orde-borrel en diner, gecombineerd met een toernooi.
  • Een eervolle vermelding in de ‘Wall of Fame’ op de website van de Orde
  • Een exclusieve Tafelridder-sticker voor op je keu-tas

 

Word vandaag nog Tafelridder en bouw mee aan het podium van de Nederlandse poolsport!

Stuur een e-mail met je naam, telefoonnr. en ibannr. naar p.verbruggen@knbb.nl.

Of toch eerst meer info? Neem dan ook contact op met Paul Verbruggen. Via e-mail p.verbruggen@knbb.nl of telefonisch: 06 11 48 55 48

 

De doelstellingen van de Orde nog eens op een rijtje:

  1. Zichtbaarheid vergroten (De Spotlight):
    De Orde financiert de techniek achter de sport. Denk aan professionele livestreams, meercamera-registraties en deskundig commentaar. Maar ook het ontwikkelen en onderhouden van dedicated websites en mediaplatform. Hierdoor kunnen fans wereldwijd meekijken en krijgt de sport de uitstraling die het verdient.
  2. Kwaliteit waarborgen (Het Podium):
    De bijdragen worden direct ingezet voor de organisatiekosten van toernooien. Dit omvat zaken als, scheidsrechters en een strakke arena-setting, zodat spelers op het hoogste niveau kunnen presteren.
  3. Toekomst bouwen (De Alliantie):
    Door een stabiele financiële basis te leggen voor de productiekosten, zorgt de Orde ervoor dat toernooien niet eenmalig zijn, maar kunnen uitgroeien tot terugkerende evenementen met een professionele standaard.

Als lid van de Orde der Tafelridders ben je de stille kracht achter de schermen die ervoor zorgt dat de sport in Nederland op een mooi podium gespeeld kan worden; goed voor spelers en publiek!

 

 

Tekst & logo: KNBB Sectie Pool
 

HO CHI MINH – De ene Koreaan loopt al heel veel jaren mee, de ander komt net kijken. Ja In Kang excelleerde donderdag in de World Cup in Ho Chi Minh met 2.352 over twee partijen. Do Hyeon Kim is pas zestien, stond op het podium van het WK onder 22 vorig jaar en versloeg donderdag in Ho Chi Minh twee grote namen: Glenn Hofman en Huberney Cataño. De Koreanen doen goed mee in het voorportaal van deze World Cup en dan zijn Myung Woo Cho en Haeng Jik Kim nog in aantocht.

Ja In Kang heette tien jaar geleden nog In Won Kang en ontbrak onder zijn twee namen zelfden in de World Cups. De start van de Koreaan, die in zijn jongere jaren competitie kwam spelen in Nederland en Duitsland, was al indrukwekkend met 40-21 in 19 tegen Bong Joo Hwang, de tweede partij was fenomenaal tegen Minh Kiet Doan met 40-20 in 15 (2.666 gemiddeld). Het was één van zijn beste optredens in een lange carrière, dat toonde hij uitbundig juichend aan het eind van deze dag.

Do Hyeon Kim is één van de aankomende sterren aan het Koreaanse biljartfirmament. Hij is pas 17 en startte als beginneling al op de eerste dag van de World Cup. Maandag glipte hij als eerste reserve mee (2 punten 1.212), dinsdag was hij groepswinnaar (4 punten, 1.166), woensdag ook (4 punten, 1.034), maar liet hij een eerste glimp van zijn klasse zien met een serie van 11. Donderdag overtrof Do Hyeon Kim zichzelf, eerst tegen Huberney Cataño, een fameuze Colombiaan, met 40-31 in 21 en in zijn tweede troefde Kim de Nederlander Glenn Hofman af met 40-30 in 26. Met zijn totaal, 4 punten, 1.702) behoorde deze zeer jeugdige Kim tot de beste spelers van de laatste kwalificaties.

Op de dag dat Torbjörn Blomdahl voor de tweede keer dit jaar, net als in Bogóta, het hoofdtoernooi met 32 niet haalde, tekende Mikaël Devogelaere voor het afschminken van de multi-kampioen, scoorden de Koreanen er lustig op los, finishten Phuong Vinh Bao, de voormalig wereldkampioen, en Roland Forthomme in de top drie met hoge moyennes.

De top 12 winnaars kwamen uit Korea (3), Turkije (3), Vietnam (1), België (1), Frankrijk (1), Oostenrijk (1), Colombia (1) en Griekenland (1).

Drie Nederlanders met ambities werden op deze dag uitgeschakeld: Sam van Etten na een mooie start door Nick Polychronopoulos. Glenn Hofman en Jeffrey Jorissen verdwenen zonder matchpunt en zonder echte winstkansen uit het toernooi.

Omer Karakurt, Hong Chiem Thai (tweede hoogste moyenne met 2.176) en Sung Il Jeong (2.000 gemiddeld) waren de beste runners-up en mogen mee naar het hoofdtoernooi.

De indeling van de acht poules van vier in het hoofdtoernooi op vrijdag:

Poule A: Myung Woo Cho, Sung Il Jeong, Phuong Vinh Bao, Mohamed Abdin.

Poule B: Dick Jaspers, Ja In Kang, Van Tri Nguyen, Hong Chiem Thai.

Poule C: Eddy Merckx, Peter Ceulemans, TTT Nguyen, Omer Karakurt.

Poule D: Marco Zanetti, Jérémy Bury, Roland Forthomme, Nick Polychronopoulos.

Poule E: Tayfun Tasdemir, Tarik Yavuz, Haeng Jik, Tolgahan Kiraz.

Poule F: Quyet Chien Tran, Thanh Luc Tran, Do Hyeon Kim, Jose Juan Garcia.

Poule G: Sameh Sidhom, Berkay Karakurt, Gökhan Salman, Jung Han Heo.

Poule H: Frédéric Caudron, Arnim Kahofer, Martin Horn, Mikaël Devogelaere.

 

De groepswinnaars op donderdag:

Ja In Kang 4-2.352-11

Phuong Vinh Bao 4-1.951-11

Roland Forthomme 4-1.951-9

Tolgahan Kiraz 4-1.904-9

Do Hyeon Kim 4-1.702-9

Jung Han Heo 4-1.538-8

Mikaël Devogelaere 4-1.379-7

Arnim Kahofer 4-1.355-6

Gökhan Salman 3-1.632-7

Jose Juan Garcia 3-1.454-10

Tarik Yavuz 2-1.638-2

Nick Polychronopoulos 2-1.625-10

Tekst Frits Bakker

Foto Ja In Kang (SOOP)