Van 19 tot en met 22 juni zal Nederland door twee spelers vertegenwoordigd worden bij het wereldkampioenschap biljart artistiek in Ankara.

Dit zijn Jop de Jong (27) en zijn leermeester Erik Vijverberg (57). Zij streden in april in de finale tegen elkaar bij de laatste Masters biljart artistiek, waarbij Erik in een spannende strijd aan het langste eind trok.

Bij het laatste WK, dat vorig jaar eveneens in Ankara gehouden werd, eindigde Jop op de 10e plaats, en bij het voorlaatste WK, al weer 12 jaar geleden, behaalde Erik de zilveren medaille. In 2019 was Erik Europees kampioen en in 2017 was bij het EK het brons voor Jop. Afgelopen maart reikte Jop naar een 5e plaats bij het meest recente EK, hij had het hoogste percentage van de verliezende kwartfinalisten. Gezien hun prestaties in het verleden zijn Erik en Jop zeker niet kansloos voor een hoge klassering bij het aanstaande WK.

 


 

Jop de Jong de dag voor de start van het WK: “Ankara, here I come! Zojuist heb ik een heerlijk schoolkamp gehad ter afsluiting van een prachtig schooljaar waarin ik al meer dan 3 jaar de meester van mag zijn.

Nu is het tijd voor een mindshift naar mijn WK! Ik ben goed voorbereid, maar hoe langer ik speel, hoe minder ik het spel lijk te begrijpen. Toch geeft die veronderstelling me zelfvertrouwen om ‘gewoon te doen waarvoor ik gekomen ben’: genieten, mijn best doen en vertrouwen hebben.”

 

 

Het deelnemersveld voor het WK bestaat uit 32 spelers, ingedeeld in 8 poules. Jop is ingedeeld in een poule met de Fransman Michael Hammen (nummer 1 op de Europese ranglijst), Antonio Pineda uit Mexico en Marvin Heinrich uit Duitsland (verliezend finalist bij het EK van 2023). Erik kruist de degens met Laszo Toth uit Hongarije, de Japanner Shinobu Tanaka en Emrah Tac uit Turkije. Van iedere poule plaatsen de nummers 1 en 2 zich voor de knock-out fase, beginnend met de achtste finales.

Op 19 juni begint het WK om 10 uur lokale tijd (dan is het 9 uur in Nederland) met onder andere de klapper Baris Cin (TR) tegen David Gonzalez (MX). Zij zijn de regerend Europees respectievelijk wereldkampioen.

Om 12 uur lokale tijd speelt Jop zijn eerste partij tegen Pineda (op tafel 2), om 14 u volgt de partij van Erik tegen Tac (op tafel 1).

 

 

Alle info & links
Alle info, links & uitslagen vindt u in onze KNBB Agenda.
Alle partijen kunnen gratis en live bekeken worden via deze link: AfreecaTV Billiards.
Alle info over het WK via de CEB website en de CEB’s infopagina spelers.

 

 

Tekst: KNBB/Ewald Holzhaus
Video Masters Artistiek: Biljart Artistiek/Patrick de Haan
Screenshot video juichen Erik Masters Artistiek: Biljart Artistiek/Patrick de Haan
Foto’s Masters Artistiek: Jan Rosmulder
Archieffoto Jop de Jong TeamNL ©CEB

Banner: UMB
 

De titel in de Landelijke Klasse Snooker ’23/’24 werd vorige week al een prooi voor Snooker Vlissingen dat promoveert naar de Eredivisie. In de slotronde op zaterdag 15 juni zetten SC Hippo 1 uit Hilversum en Cue Action Groningen als tweede en derde hun kandidatuur voor promotie ook nog even in de verf. Zij mogen promotie-degradatieduels gaan spelen tegen de nummers 6 en 7 van de Eredivisie.

SC Hippo 1 trof thuis in Hilversum zaalgenoot Hippo 2 en kende daar geen genade mee: 8-1 voor het eerste team. Bobby Jahangir en Eddy de Boer wonnen beiden hun drie partijen tegen Ronald Rave, Sandi Sabbo en Remco Wijnen. Naut Bruns versloeg ook Sabbo en Wijnen, maar moest dat ene eer-reddende punt aan Ronald Rave laten. Achter Snooker Vlissingen (12 zeges in 14 wedstrijden) eindigt Hippo1 als tweede met 10 overwinningen.

 

 

Cue Action Groningen sloot thuis de reguliere competitie met een 7-2 zege op hekkensluiter Reyerbo(y)s Ridderkerk. Rik van Winsum scoorde drie op drie tegen René van Lier, Fausto Salis en Rien Baak. Ronald Rennen en Kevin Slotboom pakten twee punten, maar Rennen verloor wel van Salis en Slotboom moest Rien Baak feliciteren. De Groningers eindigen ook met 10 winstpartijen, maar een iets lager saldo aan individuele zeges dan Hippo 1.

BBSS Hengelo/Doetinchem sloot een solide seizoen af op de vierde plaats, met tot slot een 5-4 overwinning op Snooker Q’s uit Ede, dat bij aanvang van de competitie had verrast met een bliksemstart. Namens de thuisploeg won Jan Sachtleven van Erik van den Berg en Martin Hazewinkel, maar verloor van Hijlko Soepboer. Sietse Oukes won wel van Soepboer en ook van Hazewinkel, maar redde het niet tegen Van den Berg. Stuart Knowles pakte tegen Soepboer het vijfde punt voor BBSS.

Kampioen Snooker Vlissingen had zijn slotmatch tegen Tasmanian Devils al vooruit gespeeld en kwam op de slotdag niet meer in actie. De Zeeuwse formatie neemt komend seizoen in de KNBB Eredivisie Snooker de plaats in van bekerwinnaar Newdoor DD Veghel, dat als nummer acht degradeert uit de hoogste categorie.

SC Hippo 1 kan nog promotie afdwingen in een onderlinge strijd met Vlaardingen, de nummer 7 uit de Eredivisie. Snooker Utrecht uit Vleuten neemt het als nummer 6 uit de Eredivisie op tegen Cue Action Groningen.

Het klassement van de Most Valuable Player in de KNBB Landelijke Klasse Snooker is gewonnen door Frans Diepstraten van Snooker Vlissingen, die 28 van zijn 36 partijen won. Na hem volgt Dennis Krottje van Cue Action Groningen met 23 uit 30 en dan Eddy de Boer van Hippo 1 met 21 uit 30.

 

 

14e speelronde KNBB Landelijke Klasse Snooker ’23/’24, zaterdag 15 juni 2024
Tasmanian Devils 2.0 (Groningen) – Snooker Vlissingen (Vlissingen) 2-7 (al gespeeld op 13 april)
SC Hippo 1 (Hilversum) – SC Hippo 2 (Hilversum) 8-1
Cue Action (Groningen) – Reyerbo(y)s (Ridderkerk) 7-2
BBSS (Hengelo/Doetinchem) – Snooker Q’s (Ede) 5-4

 

Eindstand KNBB Landelijke Klasse Snooker ’23/’24 na 14 speelronden
1. Snooker Vlissingen (Vlissingen) 14-12 (84-42)
2. SC Hippo 1 (Hilversum) 14-10 (81-45)
3. Cue Action (Groningen) 14-10 (75-51)
4. BBSS (Hengelo/Doetinchem) 14-9 (66-60)
5. Snooker Q’s (Ede) 14-6 (58-68)
6. SC Hippo 2 (Hilversum) 14-4 (49-77)
7. Tasmanian Devils 2.0 (Groningen) 14-3 (45-81)
8. Reyerbo(y)s (Ridderkerk) 14-2 (46-80)

 

De stand in de KNBB Landelijke Klasse Snooker wordt bepaald door het aantal gewonnen individuele partijen, maar door het aantal winstpartijen per team. Je kunt dus beter drie keer winnen met 5-4, dan twee keer met 8-1 maar ook een match met 4-5 verliezen

 

Tekst: Peter de Brie
Foto Bobby Jahangir ©Corné Kuijpers
Foto Frans Diepstraten: via Frans

 

Amigio Maassluis heeft dankzij een zege op directe rivaal Westend Zaandam zijn titel in de KNBB Eredivisie Snooker ’23/’24 geprolongeerd. De twee stonden exact gelijk, maar de slotmatch op zaterdag 15 juni werd in Zaandam door de regerend kampioen Amigio met 5-4 gewonnen.

 

 

Zowel Amigio als de vorige kampioen Westend totaliseerde na dertien speelronden tien teamzeges en precies evenveel individuele winstpartijen. Ook in de laatste clash van het seizoen bleef het spannend tot op het eind. In de eerste sessie nam de thuisploeg een 2-1 voorsprong. Sebastiaan Kan versloeg Ameer Baksh (3-1) en Shahzeb Kamal klopte Amar Chedoe (3-1). Wel moest Henk van der Pluijm buigen voor Amigio-kopman René van Rijsbergen (0-3).

De tweede sessie bleek nog closer. Kamal won van Baksh (3-1), maar de gasten uit Maassluis wisten twee partijen die de volle vijf frames besloegen naar zich toe te trekken. Zo verloor Kan van Van Rijsbergen (2-3) en Van der Pluijm van Chedoe (2-3). Daarmee hingen de bordjes weer in evenwicht 3-3.

In de allesbeslissende derde sessie stonden Van der Pluijm en Baksh op 2-2 toen op de andere tafels de beslissing al viel. Van Rijsbergen haalde het met 3-0 van Kamal en Chedoe klopte Kan met 3-1, waarmee de tussenstand op 5-3 kwam en de titel voor Amigio binnen was. Dat de eindstand op 5-4 uitkwam, was alleen nog voor de statistieken.

Van Rijsbergen toonde zich trots op zijn Amigio-ploeg, en blij met de nieuwe titel. ,,Heerlijk. Zeker als het zo spannend is in het hol van de leeuw”, aldus de Bredanaar, die zijn lange reeks NK- en eredivisietitels nog maar eens uitbreidde. Westend-voorman Sebas Kan reageerde sportief en respectvol bij zijn felicitaties aan Amigio: ,,Goed geknokt en terecht gewonnen.”

 


 

PlusConsultants DSA Rijen sloot haar debuutseizoen af met een 7-2 thuiszege op bekerwinnaar Newdoor DD Veghel. De Belgen Sybren Sokolowski en Nick Jansen wonnen beiden hun drie partijen tegen Ivo Kraus, Freek Bettonviel en Remko Boselie. John van Gorp voegde het zevende punt toe met winst op Bettonviel, al verloor hij wel van Kraus en Boselie. De ploeg uit Rijen wordt zo keurig derde, het team uit Veghel eindigt achtste en laatste en degradeert naar de landelijke klasse.

Immers, Vlaardingen klom op de valreep naar plaats zeven dankzij een 6-3 thuisoverwinning op Snooker Utrecht uit Vleuten. Naast de vaste waarden Jerom Meeus en Maurice le Duc deed oud-prof Raymon Fabrie weer mee bij de Vlaardingers. De Rotterdammer verloor weliswaar net als Meeus en Le Duc van Hugo van Houten (drie keer 2-3), maar de overige partijen tegen Mark Koppert en Pascal van Westerop werden stuk voor stuk gewonnen door de Vlaardingse troeven.

 

 

De broedertwist in Amsterdam tussen Final Touch en Final Touch 2 ging met 6-3 naar het eerste team. Steven McGuinness bleef ongeslagen tegen Kevin Oei, Kendrew Oei en Dean Mitchell. Mischa Marchi won ook van Kevin Oei en Mitchell, maar verloor van Kendrew Oei, die tevens Zorain Abbass versloeg. Ook Mitchell won nog van Abbass.

Of er behalve Newdoor DD Veghel nog teams degraderen uit de eredivisie moet nog blijken. Nummer 7 Vlaardingen moet nu een promotie-degradatiewedstrijd spelen tegen SC Hippo 1 uit Hilversum, de nummer 2 van de Landelijke Klasse. Snooker Utrecht neemt het als nummer 6 uit de Eredivisie op tegen Cue Action Groningen, dat als derde eindigde in de Landelijke Klasse. In die categorie ging de titel vorige week al naar Snooker Vlissingen, dat zo promoveert naar de Eredivisie.

In het klassement van de Most Valuable Player kwam Sybren Sokolowski van PlusConsultants DSA Rijen volgens de statistieken als beste uit de bus. De Belg won 29 van zijn 30 partijen. René van Rijsbergen van Amigio eindigde tweede met 37 zeges op 42 optredens. De jonge Hugo van Houten van Snooker Utrecht finishte derde met 36 op 42.

 


 

14e speelronde KNBB Eredivisie Snooker ’23/’24, zaterdag 15 juni

Final Touch (Amsterdam) – Final Touch 2 (Amsterdam) 6-3

PlusConsultants DSA (Rijen) – Newdoor DD (Veghel) 7-2

Westend (Zaandam) – Amigio (Maassluis) 4-5

Vlaardingen (Vlaardingen) – Snooker Utrecht (Vleuten) 6-3

 

Eindstand KNBB Eredivisie Snooker ’23/’24 na 14 speelronden

1. Amigio (Maassluis) 14-11 (80-46) 

2. Westend (Zaandam) 14-10 (79-47)

3. PlusConsultants DSA (Rijen) 14-9 (72-54)

4. Final Touch 2 (Amsterdam) 14-8 (66-60)

5. Final Touch (Amsterdam) 14-7 (58-68)

6. Snooker Utrecht (Vleuten) 14-6 (62-64)

7. Vlaardingen (Vlaardingen) 14-3 (44-82)

8. Newdoor DD (Veghel) 14-2 (43-83) 

 

De stand in de KNBB Eredivisie Snooker wordt dit seizoen niet langer bepaald door het aantal gewonnen individuele partijen, maar door het aantal winstpartijen per team. Je kunt dus beter drie keer winnen met 5-4, dan twee keer met 8-1 maar ook een match met 4-5 verliezen.

 

Tekst: Peter de Brie
Foto’s slotdag: via Westend & Amigio
Archieffoto Sybren Sokolowski: via Sybren
Archieffoto’s Hugo van Houten & Rene van Rijsbergen: Corné Kuijpers


 

ANKARA – Het podium van een World Cup is welhaast onbekend terrein voor Jung Han Heo, maar eindelijk kon de Koreaan zaterdag in Ankara weer eens juichen. De 47-jarige Koreaan won de finale tegen de 28-jarige Vietnamees Phuong Vinh Bao. Het was van 2016 geleden dat Heo zijn tot nu toe enige World Cup had gewonnen, toen hij in El Gouna de finale won van Dick Jaspers. De finale in de Turkse hoofdstad miste de spanning, omdat Bao, de regerend wereldkampioen, na een fantastisch toernooi in de finale bezweek onder de spanning (50-31 in 26/25). Jung Han Heo greep zijn kans nadat hij eerst de Duitser Martin Horn te sterk af was in de halve finale (50-37 in 34) en in de kwartfinale een andere sterke Vietnamees, Quyet Chien Tran, uit de World Cup had gespeeld (50-39 in 24). Het Koreaanse succes volgt op de reeks van overwinningen van Vietnam, het andere grote biljartland in Azië dat de laatste jaren zo omhoog is geschoten.

Jung Han Heo behoort tot de mooie lichting van Koreanen met Sung-Won Choi, Dong Koong Kang en later Jae Ho Cho en Haeng Jik. De laatste World Cup werd gewonnen door Myung Woo Cho in 2022 in Sharm El Sheikh, Haeng Jik Kim won tot nu toe drie toernooien. De vroegere Koreaan en Amerikaan, Sang Chun Lee, was de voorloper met een totaal van 5 overwinningen in de jaren 90.

In de finale maakte Jung Han Heo het verschil met Bao rond de 20e beurt in een fase waarin de Vietnamees onmachtig was om te doen waarin hij zo goed is: hoge series maken. Heo bedwong de wereldkampioen met korte, venijnige aanvallen, waarop Bao geen antwoord vond. De Vietnamees speelde in al zijn vorige partijen 2.268 gemiddeld, veruit het hoogste van alle spelers, maar worstelde alleen in de finale met een plotselinge terugval.

Jung Han Heo stijgt door de winst naar een 11e en 12e plaats op de Players Ranking en de Events Ranking, die nu beide worden aangevoerd door Quyet Chien Tran: één keer voor Dick Jaspers en Myung Woo Cho, één keer voor Jun Tae Kim en Jaspers.

Halve finales

Phuong Vinh Bao-Sameh Sidhom 50-28 in 22

De Vietnamees krijgt de finale in zicht en lijkt met de wedstrijd beter te worden. Dat ervaart ook Sameh Sidhom, die na zijn vorige finale in een World Cup ook nu de finishing touch mist. De gevreesde Bao, met zijn vele hoge series in deze World Cup, maakt al een 8 in de tweede beurt, maar Sidhom kan antwoorden met 9 en 5 voor een voorsprong van 16-13. De wedstrijd gaat naar een mindere fase, waarna Bao zijn ritme weer vindt met een serie van 7 (33-20 in 14) en eindigt met 5, 5 en 4. Sidhom kan er geen eindsprint meer uithalen: 50-28 in 22 (2.272/1.272).

Jung Han Heo- Martin Horn 50-37 in 33

De slechte start van Martin Horn breekt hem later in de partij tegen Jung Han Heo op. De Duitser start met 3 keer 1 carambole in de eerste tien beurten en komt met 17-3 achter. Dan pas krijgt Horn de inspiratie en het gevoel om te scoren. Hij komt met 7 en een paar beurten later 5 zelfs op 25-17 achter en ziet een nieuw perspectief. De partij wordt niet echt hoogstaand als de spanning stijgt. Jung Han Heo mist de echte aanval om te beslissen, Horn blijft in een te laag tempo achtervolgen. De eindfase is voor de Koreaan, die met 4, 1 en 6 naar de overwinning gaat: 50-37 in 34 (1.470/1.121).

World Cup overzicht:

Het slagveld van de voorronden maakt al wat bekende slachtoffers. Frédéric Caudron is de eerste nadat hij twee dagen de ranglijst heeft aangevoerd. De Belgische ex-PBA prof wordt evenwel uitgeschakeld door Lukas Stamm, de Duitser die met 35-34 wint van Caudron. Op de vierde dag van de kwalificaties vliegen ook Burak Hashas, die nu naar de PBA vertrekt, Roland Forthomme en Pierre Soumagne uit de World Cup en moeten twee Nederlandse subtoppers naar huis: Jeffrey Jorissen en Jean Paul de Bruijn.

De voorronden zijn al goed voor hoge series: Lukas Stamm 15, Jeffrey Jorissen 15, Kim Le Hoang 15, Turgay Orak 14.

Het hoofdtoernooi met 32 start met een klein gelukje voor Dick Jaspers (door in de poule van vier met 3 matchpunten) en Marco Zanetti (door met 3 punten dankzij de remise van Kokkoris en Orak). Het doek valt in die eerste, zware poulefase al voor Torbjörn Blomdahl Myung Woo Cho, Eddy Merckx, Jun Tae Kim, Jérémy Bury, Ruben Legazpi. Daarmee verdwijnt gelijk al de aanvoerder van de Players Ranking, de Koreaan Jun Tae Kim, uit het toernooi.

Jung Han Heo velt al direct Dick Jaspers in de eerste knock-outs met de beste 16 met 50-30 in 19. Twee broers Karakurt, Omer en Berkay, de laatste twee Turken in de Turkse World Cup, winnen in die ronde curieus: allebei met 50-49. Omer doet dat tegen Haeng Jik Kim, Berkay tegen Nikos Polychronopoulos.

In de ronde daarna (beste 8) ligt het eindpunt voor de Karakurts. Bao verslaat Omer met 50-35 in 20, Sidhom verslaat Bertkay met 50-29 in 29. Martin Horn wint van Marco Zanetti, Jung Han Heo van Quyet Chien Tran. Het leidt allemaal tot de halve finales: Bao-Sidhom, Heo-Horn en tot de uiteindelijke overwinning van Jung Han Heo.

Van de Nederlanders eindigde Dick Jaspers op plaats 15, Glenn Hofman werd 25e, Sam van Etten 26e, Jean Paul de Bruijn 34e en Jeffrey Jorissen 36e.

De eindstand:

1 Jung Han Heo 14-1.839-10

2 Phuong Vinh Bao 12-2.090-17

3 Sameh Sidhom 9-1.610-11

3 Martin Horn 8-1.715-12

5 Quyet Chien Tran 6-1.893-10

6 Omer Karakurt 6-1.511-10

7 Berkay Karakurt 6-1.303-12

8 Marco Zanetti 5-1.821-11

9 Peter Ceulemans 6-1.447-12

10 Nikos Polychronopoulos 5-1.522-11

11 Tayfun Tasdemir 4-2.102-12

12 Haeng Jik Kim 4-1.728-12

13 Thanh Luc Tran 4-1.644-8

14 Hong Chiem Thai 4-1.211-9

15 Dick Jaspers 3-1.972-12

16 Tolgahan Kiraz 3-1.484-11

Tekst: Frits Bakker

Foto Jung Han Heo, de winnaar (Five&Six(

 

De afgelopen dubbele speelronde 9 & 10 van begin april kon in het kort worden omschreven als het weekend van Sport Pub Goes, en juist niet het weekend van Hague 5. Sport Pub Goes won afgetekend met 7-0 en 6-1, de 6-1 tegen Hague 5, en Hague 5 verloor ook de tweede wedstrijd tegen Cues & Darts (4-3). In de vooruitblik hadden we het al aangekondigd als “Twee zware wedstrijden voor Hague 5”, maar het kunnen wel eens cruciale wedstrijden zijn geweest in de titelrace voor het Haagse poolbastion.

Hague 5 staat nu derde met dikke achterstand op Sport Pub Goes, en de enige andere titelkandidaat lijkt te zijn SPC Woensel. De talentenfabriek uit Eindhoven won in speelronde 9 & 10 met 7-0 en 5-2, met één van de mooiste wedstrijden de 9-7 winst van Yannick Pongers op Marc Bijsterbosch. Yannick Pongers blijft hiermee met een 100% score bovenaan in het MVP-klassement, een bevestiging van zijn ongekende talent.

Komende twee speelronden 10 en 11 ontlopen de toppers elkaar nog een beetje, de enige wedstrijd tussen ploegen in de top 4 is Cues & Darts – Sport Pub Goes, voor Cues & Darts thuis in Tilburg. SPC Woensel mag geen fouten maken om zo de druk op te voeren op koploper Sport Pub Goes, en met twee relatief eenvoudige thuiswedstrijden in Eindhoven zou dit mogelijk kunnen zijn. Zaak dus voor de nummer 1 en zeker voor de nummer 2 om geen averij op te lopen, in aanloop naar de absolute kraker van de week erop: SPC Woensel – Sport Pub Goes. Dat is dan ook meteen de laatste (dubbele) speelronde waarin de strijd om de titel zal worden beslist.

Zorg dat u de komende twee weekends niets mist door ter plaatse te zijn, danwel te kijken via KNBB YouTube.

 


 

Komende zondag dus weer een dubbele speelronde op twee locaties, met op beide plekken twee wedstrijden om 11:00, en twee wedstrijden om 15:00. Alles gratis en live te zien via het YouTube-kanaal van de KNBB. Livescores van alle partijen op de vaste Eredivisie Pool pagina op Cuescore.

 


 

Overzicht alle streams voor de rest van het seizoen

Alle livestreams voor de resterende rondes zijn inmiddels ingepland in Youtube, met dank aan Jimmy Worung. Hieronder een overzicht per ronde en datum, om op te slaan in uw digitale agenda.

 

Zondag 16 juni

Snooker en Poolcentrum Woensel, Eindhoven

Livestream 1 met commentaar: https://www.youtube.com/watch?v=b8cWODGyQPs
Livestream 2: https://www.youtube.com/watch?v=pkkE7BYGFNs

 

Snooker en Poolcentrum Emmen, Emmen
Livestream 3: https://www.youtube.com/watch?v=BtURSEIJRG8
Livestream 4: https://www.youtube.com/watch?v=LQT3rl1asnc

===================================================================

 

Zondag 23 juni

Biljart en Poolcentrum De Distel, Roosendaal

Livestream 1 met commentaar: https://www.youtube.com/watch?v=HV-SyJ1CPPY

Livestream 2: https://www.youtube.com/watch?v=btLBDhNU18Y

Livestream 3: https://www.youtube.com/watch?v=DAR74NsSnDw

Livestream 4: https://www.youtube.com/watch?v=PetsR_3_93s

 

===================================================================

 

Links naar streams van eerder dit seizoen
Overzichtspagina KNBB YouTube met alle streams op een rij

 

 

Injectie voor Eredivisie Pool met nieuwe sponsor Vegro

De start van de Eredivisie Pool seizoen 2023-2024 op 8 oktober 2023 mocht er zijn. Er werd geweldig nieuws bekend gemaakt, namelijk dat Vegro zich voor twee jaar als sponsor heeft verbonden aan het poolen, voor de seizoenen 2023-2024 en 2024-2025. Doel hiervan is het poolen in Nederland voor twee jaar lang een flinke kwaliteitsimpuls te geven, met meer exposure van poolen in Nederland.

Dit betekent: iedere speelronde een selectie van wedstrijden met commentaar, op alle speellocaties, gratis en live te zien via het YouTube-kanaal van de KNBB. Daarbij komt voor iedere speelronde op www.poolbiljarten.nl een vooruitblik, plus na afloop van iedere speelronde een uitgebreid verslag.

In alle opzichten een geweldige injectie voor het poolbiljarten in Nederland!

 

Over Vegro

Vegro is al sinds 1985 de winkel voor zorghulpmiddelen. Bij Vegro denken we niet in beperkingen, maar in mogelijkheden. Zodat jij je eigen koers kunt bepalen. Jouw kwaliteit van leven verbeteren is onze missie. Ons zorghulpmiddel is het middel, niet het doel. Het hulpmiddel ondersteunt uitdagingen en geeft comfort. Voor iedereen, in elke fase van het leven. 

Dit doen we niet alleen. Met betrokken collega’s, geweldige mantelzorgers en verzorgenden én met jou zetten we de schouders eronder. Wat jouw doel ook is. Koop, huur of leen gratis een hulpmiddel in één van onze zorgwinkels of via onze website: www.vegro.nl want samen zorgen we ervoor.

Voor hulp. Voor middelen. Voor jou.

Vegro

 

 

Alle relevante links op een rij
Artikel KNBB over speelronden 9 & 10
Artikel KNBB over speelronden 7 & 8
Artikel KNBB over speelronden 5 & 6
Artikel KNBB over speelronden 3 & 4
Alle info Eredivisie Pool 2023-2024 (Cuescore)
Artikel PZC over koploper in Eredivisie Pool Sport Pub Goes
Artikel KNBB over sponsor Eredivisie Pool Vegro
KNBB YouTube (livestreams)

 

Tekst: KNBB/KNBB Sectie Pool
Tekst “Over Vegro” : Vegro
Banners: KNBB/KNBB Sectie Pool
Stand Eredivisie Pool: Cuescore
Foto setup livestreaming/Jimmy Worung: Sport Pub Goes

ANKARA – De mooie apotheose voor het Turkse biljarten, met vier spelers in de laatste fase, heeft de finales van de World Cup in Ankara niet gehaald. Op weg naar mooie successen werd eerst Tayfun Tasdemir geveld door een wervelende Martin Horn en werd Tolgahan Kiraz onder de voet gelopen door de regerend wereldkampioen, de Vietnamees Phuong Vinh Bao. De Turkse aanhang was plotseling supporter van de twee broers Omer en Berkay Karakurt, maar die illusie werd verstoord in de kwartfinales, omdat Omer (32) werd uitgeschakeld door Bao en Berkay (29) door Sameh Sidhom.

De titelrace van de Turken in eigen land strandde in het zicht van de finish. Op de zaterdag van de World Cup finale in Ankara staat Phuong Vinh Bao tegenover Sameh Sidhom en speelt Martin Horn de andere halve finale tegen Jung Han Heo. De wereldkampioen Bao wil een gooi doen naar zijn eerste World Cup overwinning op basis van zijn al dagenlange hoge niveau. De Vietnamees excelleert met hoge moyennes en hoge series. De aanloop naar de finaledag was een volgende demonstratie van zijn klasse met 50-35 in 20 tegen Omer Karakurt (2.500). Sameh Sidhom is zijn tegenstander in de halve finale, omdat ook de Egyptenaar een stabiele vorm laat zien. Met zijn overwinning maakte Sidhom een eind aan de glorieuze dagen van de twee Karakurts. De enige Afrikaan op het wereldpodium versloeg Berkay met 50-29 in 29 (1.724).

Martin Horn en Marco Zanetti speelden een echte klassieker tegen elkaar met voortdurend wisselende kansen. Horn had een betere start, maar met 4 en 6 ging Zanetti naar 21-11. De Duitser schoot wakker met een serie van 9, een paar beurten later met 7 en won tenslotte met 50-42 in 26. Twee Aziaten duelleerden om de laatste plaats bij de beste vier. Jung Han Heo leidde, maar liep tegen een 9 van Tran. De Vietnamees kon in zijn laatste partij alleen nog een 6 scoren, Heo finishte in zijn laatste vier met 6 en 7: 50-39 in 24.

De trend van de laatste World Cups zet zich voort in Ankara, want van de top 16 van de wereld in de Players Ranking staan alleen Martin Horn (7), Phuong Vinh Bao (8), Sameh Sidhom (11) en Jung Han Heo (15) zaterdag in de halve finales.

Quyet Chien Tran, de meest gelouterde van de laatste periode in de World Cups met winst in Porto en Bogota, nu niet verder dan de beste 8, wordt de nieuwe nummer 1 van de wereld. In leeftijd is Phuong Vinh Bao de jongste met 28 op het podium dat zich morgen zal vormen in Ankara, Sameh Sidhom is 37, Heo 47 en Horn 53.

Ronde met beste 16

De uitkomst is te mooi om waar te zijn. Twee Turkse broers strijden in de eerste sessie van de beste 16 op twee tafels. De oudste, Omer Karakurt (32) houdt de sterke Koreaan Haeng Jik Kim in bedwang, de jongste, Berkay (29) strijdt op het scherp van de snede met Nikos Polychronopoulos. Het Turkse publiek leeft intens mee tot in de laatste seconden en kan uiteindelijk juichen voor de twee broers.

Omer Karakurt schittert in de partij met series van 6, 6 en 10 tegen Haeng Jik Kim, houdt gelijke tred tot halfweg, ziet de Koreaan weglopen, maar finisht met 7, 2 en 3 voor een eindstand van 50-49 in 32 beurten. Op de andere tafel duurt het iets langer, maar tenslotte heeft ook Berkay Karakurt een iets beter eindschot dan Nikos Polychronopoulos. De jongste Karakurt maakt bij een stand van 49-48 uit met 2: 50-49 in 34.

Twee Turken staan alvast bij de beste 8 in de wedstrijden later op de dag. Phuong Vinh Bao, de wereldkampioen, heeft in die eerste sessie de meeste indruk gemaakt met zijn overwinning tegen Tolgahan Kiraz, de eerste van vier Turken die van het toneel moet verdwijnen. Het optreden van Bao blijft onverbeterlijk sterk en effectief, hij verslaat Kiraz met 50-29 in 25, onder andere met een hoge serie van 12, zijn handelsmerk in deze World Cup tot nu toe. Sameh Sidhom haalt de beste acht met winst tegen Hong Chiem Thai, de revelatie van de laatste World Cups, maar nog niet goed genoeg voor een podiumplaats. Sidhom wint de partij met 50-39 in 32 beurten.

Het tweede deel van de middag wordt het eindstation van Dick Jaspers en Peter Ceulemans, de twee laatste spelers uit de lage landen. Dick Jaspers krijgt geen kans tegen Jung Han Heo, de Koreaan die razendsnel van start gaat met 4, 8 en 5 (17-4) en de basis legt voor een comfortabele overwinning. Jaspers scoort nog een keer 4, 5 en 5, maar mist duidelijk de vorm en het zelfvertrouwen van de gevreesde topspeler die hij is op het wereldpodium.

Peter Ceulemans gaat tegen Marco Zanetti met 5 uit de startblokken, maar heeft zijn kruit voor de eerste 13 beurten al verschoten. De Italiaan start ook matig (16-12), maar schiet op gang met een serie van 9 (33-21) en komt met nog een 11 dicht bij de finish, die hij bereikt op 50-32 in 34.

Martin Horn vindt zijn beste toernooivorm in zijn wedstrijd tegen Tayfun Tasdemir. De Duitser gaat als een speer weg met 7-0 in 2 beurten, ziet Tasdemir nog passeren op 12-8 in 5, maar explodeert vanaf de 13e beurt met 12, 11 en 9 in 3 beurten voor een voorsprong van 46-19. Het wordt uiteindelijk 50-25 in 17.

Quyet Chien Tran en Thanh Luc Tran vechten een Vietnamese clash uit die door de top drie speler van de wereld wordt gewonnen met 50-39 in 29/28. 

Tekst: Frits Bakker

Foto Martin Horn, de enige Europeaan (Five&Six)

 

 

 

DOETINCHEM – Het team uit Rumpt behaalde 20 punten uit 3 wedstrijden. Runner-up BVC/Targa uit Castricum verzamelde 15 punten. ’t Ivoor 2 Boxtel kwam tot 12 punten en het Venlose SSV sloot de rij via 7 punten.

Carambole Brabant wist alle drie duels met een positief resultaat af te sluiten. Tegen BVC/Targa en SSV werd telkens 6-3 winst behaald. Tegenstander ’t Ivoor 2 werd zelfs met 8-1 opzij gezet. Kopman Marco Kivits en tweede man Gerrie van Eck bleven in twee van de drie partijen aan de goede kant van de score. Frank Vermeulen behaalde de volle buit na drie ontmoetingen. Henk van de Wiel kwam in zijn beide wedstrijden tot remise. Maikel van de Donk trad eenmaal aan en behaalde een positief resultaat. Na het seizoen 2014-2015 betekende dit de tweede Nederlandse kadertitel voor vereniging Carambole uit Rumpt. Volgend seizoen heeft men zelfs vier teams in de competitie. Dit is nog niet eerder voorgekomen in de historie van Carambole Rumpt.

 

Team                                                             Pnt

1. Carambole Brabant                               20

2. BVC/Targa Team                                    15

3. ’t Ivoor 2                                                  12

4. SSV                                                            7

 


 

Hoe heeft nummer twee BVC/Targa dit NK ervaren? Uit het persbericht van BV Castricum:

 

BVC-Targa-Team behaalt tweede plaats in nationale finale voor kaderteams!

Het BVC-Targa-Team heeft een indrukwekkende prestatie geleverd door de tweede plaats te veroveren in de nationale finale voor kaderteams. Na een seizoen vol spannende wedstrijden en succesvolle resultaten, wist het team zich te plaatsen voor de finale en nam het uiteindelijk de zilveren positie in.
 

Finale: Spanning en sportiviteit

Tijdens de finale, die dit weekend plaatsvond, stond het BVC-Targa-Team tegenover sterke concurrenten uit het hele land. Het team begon met overtuigende overwinningen en sterke prestaties van spelers zoals Vincent Veldt, Martin Guldemond, Alex Völker en Marcel van Dijk. De finale bleek een ware krachtmeting, waarbij het team zijn vastberadenheid en vakmanschap toonde.

In de beslissende ronde op zondag moesten Martin Guldemond en Vincent Veldt het verschil maken. Martin won overtuigend zijn partij tegen Ton Rovers van SSV, terwijl Vincent Veldt met een indrukwekkende serie van 127 caramboles zijn tegenstander Martien van de Tillaart van ’t Ivoor versloeg. Hiermee verzekerden zij de tweede plaats voor het BVC-Targa-Team. De titel ging zeer verdiend naar Carambole Brabant. Het team werd door alle concurrenten na afloop gefeliciteerd en toegezongen. Respect voor elkaar is een groot goed in de biljartsport.

 

Een seizoen om trots op te zijn

Het BVC-Targa-Team kan terugkijken op een uitzonderlijk succesvol seizoen. De eerste plaats in de reguliere competitie, het winnen van de halve finale en de tweede plaats in de nationale finale zijn prestaties van formaat. Slechts één team, Carambole Brabant, was dit jaar sterker.

De sterke teamgeest en het vermogen om onder druk te presteren, waren duidelijk zichtbaar gedurende het hele seizoen. Dit succes is te danken aan de inzet, sportiviteit en het talent van alle teamleden.

 

Toekomstperspectief: De droom blijft leven

Hoewel de titel dit jaar net buiten bereik was, blijft de droom van het BVC-Targa-Team om de nationale titel te winnen levendig. Met de waardevolle ervaringen van dit seizoen en de onverminderde steun van hun trouwe supporters, kijkt het BVC-Targa-Team vol vertrouwen uit naar het volgende seizoen. De spelers zijn vastbesloten om hun droom in de toekomst te verwezenlijken en te strijden voor de hoogste eer in de Nederlandse biljartsport.

 

 

Relevante links

Alles over de finale kadercompetitie
Verslag halve finale kadercompetitie
Infopagina kadercompetitie (vaste URL)

 

Foto Carambole Brabant v.l.n.r.: Henk van de Wiel, Marco Kivits, Frank Vermeulen, Gerrie van Eck en Maikel van de Donk. Foto: Ingrid van Hemert
Foto schaal: www.carambolerumpt.nl  
Foto beide teams: Café de Veemarkt
Met dank aan: Jan Rosmulder, Café de Veemarkt, Carambole Brabant en BV Castricum


 

ANKARA – De wereldkampioen Phuong Vinh Bao had een briljante fase (17 en 14 in zijn drie partijen), Haeng Jik Kim een fantastisch slot (12 en 11) en de gemiddeldes na de eerste dag van het hoofdtoernooi waren torenhoog. De World Cup in Ankara lijkt er één te worden die in de boeken gaat met hoge scores. De hoogste spelers in matchpunten en moyenne in de eerste ronde met 32 zijn Phuong Vinh Bao (drie overwinningen, 2.307), Jung Han heo (6 punten, 1.690), Peter Ceulemans (6 punten, 1.666), Nikos Polychronopoulos (5, 1.538), Tayfun Tasdemir (4, 2.269), Quyet Chien Tran (4, 2.078) en Sameh Sidhom (5, 1.690) en als nummers twee Marco Zanetti (3, 2.153) en Dick Jaspers (3, 2.074).

Dick Jaspers haalt de volgende ronde met 3 matchpunten en 2.074 en Marco Zanetti met 3 punten en 2.153 na een ontsnapping in de allerlaatste fase door de remise van Kokkoris tegen Orak. De toppers van de wereldranglijst die niet verder gaan zijn Torbjörn Blomdahl (2 punten, 1.486), Myung Woo Cho (2 punten, 1.567), Jérémy Bury (3 punten 1.513), Eddy Merckx (),Jun Tae Kim (2 punten, 1.500).

De eerste knock-our ronde met zestien spelers voor vrijdag:

Phuong Vinh Bao-Tolgahan Kiraz

Omer Karakurt-Haeng Jik Kim

Nikos Polychronopoulos-Berkay Karakurt

Sameh Sidhom-Hong Chiem Thai

Peter Ceulemans-Marco Zanetti

Tayfun Tasdemir-Martin Horn

Quyet Chien Tran-Thanh Luc Tran

Dick Jaspers-Jung Han Heo.

De overzichten van de 8 poules van 4 van wie de beste twee naar de laatste 16 gaan:

Poule A:

Twee remises in de eerste vier partijen houden de spanning er tot het eind in. Glenn Hofman, niet in de vorm van zijn vorige World Cups, is na twee verliespartijen wel al uitgeschakeld. Dick Jaspers en Nikos Polychronopoulos staan met drie matchpunten uit 2 partijen, Ruben Legazpi heeft 1 matchpunt minder en krijgt nog een kans om zich te plaatsen. Poly en Legazpi delen de winst (40-40 in 28) en Jaspers doet dat met Legazpi (40-40 in 16). Jaspers heeft 2.424 over twee partijen. De Nederlandse nummer 1 verliest zijn laatste verrassend van Polychronopoulos met 40-32 in 21, maar omdat Glenn Hofman wint van Legazpi (40-37 in 30) gaat Jaspers met de Griek mee naar de knock-outs.

De stand in Poule A:

1 Nikos Polychronopoulos 5-1.538-11

2 Dick Jaspers 3-2.074-12

3 Glenn Hofman 2-1.421-7

4 Ruben Legazpi 2-1.581-12

Poule B:

Jérémy Bury en Tolgahan Kiraz voeren het viertal aan na twee ronden met 3 matchpunten, Quyet Chien Tran heeft nog een eindsprint nodig tegen Bury. Het gaat nog tussen drie spelers voor twee plaatsen, want Sam van Etten is uitgeschakeld met 2 verliespartijen en 1.150. De remise van Bury en Kiraz (40-40 in 31) beïnvloeden het verdere verloop en ook de winst van Kiraz tegen Tran is verrassend (40-26 in 17, serie 11). Tran eindigt toch als poulewinnaar na winst op Bury (40-35 in 13) en neemt Tolgahan Kiraz (ondanks verlies tegen Sam van Etten en met minimaal verschil op Bury) mee als nummer 2.

Stand in Poule B:

1 Quyet Chien Tran 4-2.078-10

2 Tolgahan Kiraz 3-1.573-11

3 Jérémy Bury 3-1.513-10

4 Sam van Etten 2-1.262-5

Poule C:

Jung Han Heo is na twee partijen veilig, omdat hij wint van Berkay Karakurt (40-30 in 37) en van Myung Woo Cho (40-29 in 22). Het moyenne van Heo is niet al te hoog, maar de matchpunten spreken na twee ronden al in zijn voordeel. Voor de tweede plaats gaat het tussen Cho en Karakurt van wie Myung Woo de beste is in moyenne (1.642 na 2 partijen). Jung Han Heo eindigt met de maximale 6 matchpunten en 1.690, Berkay Karakurt verslaat Myung Woo Cho met 40-36 in 25 en gaat mee als runner-up.

Stand Poule C:

1 Jung Han Heo 6-1.690-10

2 Berkay Karakurt 4-1.325-12

3 Myung Woo Cho 2-1.567-12

4 Chang Hoon Seo 0-1.547-8

Poule D:

Torbjörn Blomdahl, favoriet voor poulewinst, opent tegen Hong Chiem Thai met een degelijke winst (40-24 in 22) en Omer Karakurt verslaat Myeong Jong Cha (40-27 in 26). De Zweed maakt een misstap in de volgende ronde tegen Karakurt (40-31 in 23), zodat de strijd weer helemaal open ligt. Blomdahl en Karakurt staan vrijwel gelijk in moyenne voor de laatste ronde. De Koreaan Cha en de Vietnamees Thai winnen de laatste partijen, wat leidt tot een verrassende ranking. Omer Karakurt en Hong Chiem Thai plaatsen zich met 4 matchpunten voor Blomdahl en Cha met 2.

Stand in Poule D:

1 Omer Karakurt 4-1.414-9

2 Hong Chiem Thai 4-1.209-9

3 Torbjörn Blomdahl 2-1.486-7

4 Myeong Jong Cha 2-1.238-10

Poule E:

Phuong Vinh Bao, de wereldkampioen, start zijn ronde met vier spelers met een highlight tot nu toe in de World Cup. In zijn partij tegen Thanh Luc Tran, een landgenoot, zet hij op 18-11 achter een prachtige aanval in met een serie van 17. Hij lanceert er zijn World Cup mee en even later finisht Bao met 8: 40-29 in 17. Het is nog lang niet zijn laatste kunstje, want in zijn volgende partij tegen Gökhan Salman gaat Bao met 14 van acquit. Hij wint die partij met 40-25 in 16 en leidt met indrukwekkende cijfers na 2 partijen: 4 matchpunten, 2.424 en series van 17 en 14. Thanh Luc Tran speelt Merckx ook naar zijn tweede verlies, waardoor de Belg uit de top van de ranglijsten is uitgeschakeld. En Bao wint tenslotte ook van Merckx (40-35 in 19), waardoor hij ongeslagen blijft met 2.307. Tran is de nummer 2 na winst tegen Salman met 40-31 in 25.

Stand in Poule E:

1 Phuong Vinh Bao 6-2.307-17

2 Thanh Luc Tran 4-1.758-7

3 Gökhan Salman 2-1.352-9

4 Eddy Merckx 0-1.521-7

Poule F:

Peter Ceulemans maakt zijn faam van Belgische kampioen helemaal waar en is al snel zeker van kwalificatie voor de knock-outs met 16. Hij verslaat twee kopstukken uit het circuit: eerst Martin Horn met 40-30 in 27 en daarna zelfs de nummer 1 van de Players Ranking, de Koreaan Jun Tae Kim met 40-37 in 22. Denizcan Akkoca, de laatste opponent voor Ceulemans, is uit het toernooi, Jun Tae Kim en Martin Horn spelen voor de tweede plaats in deze groep. Ceulemans haalt de maximale matchpunten (6, 1.666), Martin Horn wint zijn wedstrijd tegen Jun Tae Kim met 40-31 in 21 en finisht als runner-up.

Stand in Poule F:

1 Peter Ceulemans 6-1.666-10

2 Martin Horn 4-1.617-11

3 Jun Tae Kim 2-1.500-7

4 Denizcan Akkoca 0-1.250-6

Poule G:

Haeng Jik Kim en Tayfun Tasdemir vechten een enerverende partij uit, die helemaal op Tasdemir’s lijf is geschreven, maar een onverwacht sensationeel slot krijgt. Haeng Jik Kim, die met 38-19 achter staat, finisht  fantastisch met 12 en 11 voor 40-38 in 16 beurten. Tayfun heeft na 2 ronden 2.437 en 2 matchpunten, Haeng Jik Kim 4 punten en 1.904. Drie spelers eindigen met 4 matchpunten, omdat Haeng Jik Kim zijn laatste verliest van Volkan Cimentepe (vanaf de eerste dag in het toernooi). Tayfun Tasdemir wordt poulewinnaar met 4 punten en 2.269.

De stand in Poule G:

1 Tayfun Tasdemir 4-2.269-12

2 Haeng Jik Kim 4-1.803-12

3 Volkan Cimentepe 4-1.555-9

4 Muammer Rahmet 0-1.013-5

Poule H:

Marco Zanetti en Kostas Kokkoris, met gemiddeldes van 2.322 en 2.055 na twee ronden, kijken allebei tegen een achterstand van 2 matchpunten aan ten opzichte van Sameh Sidhom. De Egyptenaar start met winst tegen Orak (40-24 in 29) en daarna tegen Kokkoris (40-34 in 21). Hij moet met 1.600 nog wel minstens gelijkspelen tegen Zanetti om helemaal zeker te zijn. De laatste poule van de dag eindigt miraculeus. Zanetti en Sidhom spelen gelijk (40-40 in 21), Kokkoris heeft de winst en de plaatsing voor het grijpen, maar mist twee keer in de slotfase. Kokkoris en Orak spelen ook gelijk (40-40 in 37), waardoor Marco Zanetti ontsnapt met een tweede plaats achter Sameh Sidhom.

Stand in Poule H:

1 Sameh Sidhom 5-1.690-11

2 Marco Zanetti 3-2.153-10

3 Kostas Kokkoris 3-1.561-10

4 Turgay Orak 1-0.987-4

Tekst Frits Bakker

Foto Dick Jaspers (Five&Six)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Op deze pagina staan alle kortingen op een rij: https://www.knbb.nl/organisatie/kortingen-voor-knbbleden. Dit is een vaste URL, dus de informatie kan veranderen, maar de plek op de website niet. Kortom: gemakkelijk te vinden.

Misschien wel nog gemakkelijker te vinden: helemaal rechtsboven op de homepages van KNBB.nl, Carambole.nl. Driebanden.nl, Poolbiljarten.nl en Snooker.nl staat sinds vandaag “Kortingen” vast in het Topmenu, direct naast “Agenda”, “Lid Worden” en “Social Wall”. Hier vindt u altijd alle kortingen op een rij! Zouden er nieuwe kortingen bij komen, plaatsen we deze altijd erbij op deze beide plekken.

Zo geniet u maximaal van uw lidmaatschap van de KNBB – ook in financiële zin! 

Bij vragen over de kortingen, mail info@knbb.nl.

 

 

Bandstoten is een prachtige discipline: schijnbaar eenvoudig, maar verraderlijk lastig. In de praktijk ongekend moeilijk om op hoog niveau te spelen! Kampioenschappen kenmerken zich vaak door wisselende kansen, en veel kanshebbers op de titel. De afgelopen weekends waren geen uitzondering!

 

 

John Stavenuiter Nederlands Kampioen Hoofdklasse bij jubilerend Vrijthof

Een felicitatie is wel op zijn plaats voor biljartvereniging ’t Vrijthof in Oirschot. Felicitaties met het 90-jarig jubileum – een hele prestatie! De burgemeester van Oirschot was aanwezig bij de start van het NK, als waardering voor het jubileum van ’t Vrijthof.

Voor veel spelers is het behalen van een nationale finale één van de mooiste dingen die zij kunnen bereiken in het biljarten. Voor nog veel meer spelers is het iets waar ze misschien wel van dromen, maar wat nooit realiteit is geworden. Een NK is voor biljarters die het meemaken vaak een hoogtepunt dat zij niet snel zullen vergeten. Om dan te kiezen het jubileum op te luisteren met de organisatie van een NK: heel erg leuk!

Maar niet alleen zijn felicitaties op zijn plaats voor de organisatie. Ook een flinke pluim voor uiteindelijke winnaar John Stavenuiter, die via social media zijn volgers informeerde over de voortgang. Het zag er lang niet uit dat John de titel zou pakken. Immers, Ferry van Stralen startte vlekkeloos met 8 uit 4. En ondanks dat ook John goed was gestart met 6 uit 4, stond hij slechts op plek vier. Op plek 2 stond Wim Pelders met 7 uit 4, en op plek 3 favoriet Harold Megens met 6 uit 4 en een (veel) beter moyenne dan John.

Maar toen kwam ronde 5. John versloeg knap Ferry van Stralen met 75-28 in 16 beurten, en Harold Megens versloeg nummer twee Wim Pelders. Plotseling was John zelf de nummer 2, hield hij in ronde 6 Wim Pelders achter zich met een gelijkspel in 19 beurten, en wist hij wat hem in de slotronde te doen stond: winnen van Harold Megens!

Dat deed John in een zeer spannende partij: 75-67 in 22 beurten, waardoor hij zowel Harold als Wim nipt voorbleef – en met de Nederlandse titel als beloning.

Alle info & uitslagen NK Bandstoten Klein Hoofdklasse (Oirschot) 

 





 

Maikel Dijkmans in slotwedstrijd naar titel NK Bandstoten Eerste Klasse

Bij het NK Bandstoten Eerste Klasse in de Driesprong in Aalten was het niet minder spannend. Wat zeggen wij: het was ongekend spannend! Ook hier kwam de beslissing pas in de slotwedstrijd, en ook hier was het de nummer 1 in de poule die vlak voor de finish deze eerste plek verloor.

Lucien Dumas had na zes van de 7 wedstrijden de perfect score: 12 uit 6. Echter, de titel was nog niet binnen omdat de nummer twee Maikel Dijkmans met 10 uit 6 hem nog zou kunnen achterhalen, zeker omdat het moyenne van Maikel (2.680) nauwelijks minder was dan dat van Lucien (2.704).

Maikel wist dus wat hem te doen stond: in de slotwedstrijd Lucien zijn eerste nederlaag toebrengen, en met zodanig verschil dat de achterstand in moyenne ongedaan zou worden gemaakt. En dat lukte! Maikel won 55-41 in 23 – en stond als beloning op de hoogste trede.

Alle info & uitslagen NK Bandstoten Klein Eerste Klasse (Aalten) 

 


 

Mehmet Apaydin met hakken over de sloot naar winst NK Bandstoten Tweede Klasse

De NK’s Tweede en Derde Klasse waren allebei in het weekend hiervoor, allebei in de gezellige Veemarkt in Doetinchem – en ook hier was de spanning onverminderd groot. Ook hier was het zeer close, en moest de slotwedstrijden uitsluitsel brengen. En ook hier was moyenne weer een belangrijke factor!

Ook nu was er de situatie dat de nummer 1 na zes partijen twee punten voorsprong had (Mehmet Apaydin 6-10, Harry Pluijmaekers 6-8), maar dat de nummer twee een beter moyenne had. Ditmaal moesten beide spelers niet tegen elkaar, en dus wist Mehmet wat hem te doen stond: hij mocht niet verliezen in zijn slotpartij tegen de al uitgeschakelde Cor van Beers.

Harry deed wat hij moest doen in de slotpartij, hij won uiterst sterk 40-19 (12) tegen nummer drie Bert van Moorst. Heel mooi voor de sympathieke Harry, die een jaar geleden nog zo’n onfortuinlijke NK Libre Klein Derde Klasse meemaakte – waar hij voor niets de lange rit van het Limburgse Eygelshoven naar het Noord-Hollandse Hoorn maakte. Op dit NK Bandstoten Klein Tweede Klasse nam Harry geweldig revanche, met ruimschoots het beste moyenne van alle deelnemers.

Maar de titel zou hem dit niet opleveren! De titel ging naar Mehmet Apaydin, die zich in een moeizame slotpartij met de grootste moeite naar een gelijkspel ploeterde (40-20 in 24), en daarmee nipt (maar daarom niet minder prachtig!) zich mocht kronen tot Nederlands Kampioen.

Alle info & uitslagen NK Bandstoten Klein Tweede Klasse (Doetinchem) 

 




 

Willem Visscher op moyenne naar Nederlandse titel derde klasse

Het NK Bandstoten Derde Klasse was iets minder spannend dan de andere drie bandstoten NK’s. Weliswaar leek het op papier heel spannend (nummer 1 Willem Visscher en nummer 2 Corry van der Laar eindigden allebei met 12 uit 7), maar in de praktijk viel dit wel mee.

Nummer 1 Willem Visscher begon ongeslagen met 12 uit 6 aan de slotpartij tegen Corry van der Laar met 10 uit 6, en gezien het ongekende moyenneverschil (1.356 voor Willem, 0.770 voor Corry) was er voor de nummer 1 geen gevaar, ook niet als hij dik zou verliezen.

Corry bekroonde haar mooie NK met een heel knappe 24-17 (16) overwinning in de slotpartij, en was zo de enige die de sterke Nederlands Kampioen Willem een nederlaag had weten toe te brengen.

Alle info & uitslagen NK Bandstoten Klein Derde Klasse (Doetinchem)

 



 

Relevante Links
Alle info & uitslagen NK Bandstoten Klein Hoofdklasse (Oirschot)
Alle info & uitslagen NK Bandstoten Klein Eerste Klasse (Aalten)
Alle info & uitslagen NK Bandstoten Klein Tweede Klasse (Doetinchem)
Alle info & uitslagen NK Bandstoten Klein Derde Klasse (Doetinchem)

 

 

Tekst: KNBB
Foto’s: Jan Rosmulder, en via deelnemende spelers/organiserende locaties