Leidenaar verslaat in finale Bertens
Edwin van Orssagen heeft in Hippo Pot Um Us te Hilversum het tweede seniorentoernooi van dit seizoen gewonnen. De Leidenaar, die onlangs knap debuteerde op het EK met een negende plaats, versloeg in de finale Peter Bertens uit Boxtel met 3-2. Bertens leidt wel de ranking, samen met Marcel Burgers.
In Hilversum meldden zich 32 spelers, van wie Harry van Exter het niet gemakkelijk had in zijn poule met twee dames. Zowel tegen Patricia Tensen als Lisette de Groot moest Van Exter een 1-1-remise toestaan en eindigde als vierde. Poulewinnaar Peter Rath en Tensen gingen door naar de knockoutfase met de beste zestien.
Rath zou in de kwartfinale sneuvelen tegen de plaatselijke speler Naud Bruns, die voor het eerst meedeed aan de seniorenranking, de poule overleefde en bij de laatste zestien zowaar Marco Eisinga uitschakelde. Pas in de halve finale tegen routinier Peter Bertens moest Bruns met 1-2 buigen.
Bertens had al een zware route gekend en moest op weg naar de finale eerder al Marco de Graaff en Kevin Chan vloeren. Chan had op zijn beurt wel afgerekend met de nummer drie van het NK, Ahmet Bozkurt. De Zaandammer maakte met een 55 wel de hoogste break van de dag.
Van Orssagen, tweede op het NK, won van Tensen en daarna van Marcel Burgers, die de finale van het eerste toernooi in Snookercaf? Vlaardingen had verloren van de in Hippo afwezig Ren? Dikstra. Ook Sander Tierolf, die Patrick Matthiessen huiswaarts had gezonden, kon niet op tegen de Leidenaar.
In de finale haalde Van Orssagen het met 3-2 van Bertens, die in de rankingstande kop deelt met Burgers. De toernooiwinnaars Dikstra en Van Orssagen staan ex aequo derde, samen met Kevin Chan.
In het laatste weekeinde van augustus worden de Senioren Masters 2011 gespeeld om de Henk Theunissen Bokaal, uiteraard in Jumbo Warmond. De datum en locaties van de volgende seniorentoernooien voor de ranking, die in september weer gaat lopen, worden zo snel mogelijk bekend gemaakt.





