NK Pool
Woensdag 13 februari hebben wij het fantastische nieuws gekregen dat de NOS geïnteresseerd is in het uitzenden van het NK 9-ball. Het bestuur van de KNBB en de organisatie van de Nationale Ranking wil deze kans dan ook graag met beide handen aangrijpen.
Om dit alles voor elkaar te krijgen zullen er, op aanvraag van de NOS, enkele wijzigingen zijn in de nationale kalender, alsmede het format van het NK Pool. De NOS heeft verzocht om de hoofdronde van het NK in juli plaats te laten vinden. Hier hebben wij dan ook gehoor aan gegeven en de hoofdronde NK van 25 t/m 27 juli gepland. Dit zal inhouden dat de kwalificaties al in juni gespeeld gaan worden. De voorrondes worden over twee weekenden gespeeld, 7 + 8 juni en 21 + 22 juni. De desbetreffende data zijn ook al op de nationale kalender aangepast.
Na overleg, en met de extra waarde van de NOS in het achterhoofd, waren wij van mening dat deze aanpassingen in de kalender overkomelijk moeten zijn en niet voor al te grote problemen bij de deelnemers hoeven te zorgen.
De format van het NK zal ook enige wijzigingen ondergaan. De voornaamste reden is dat de NOS verlangt dat de finale NK 9-ball zaterdag voor 18:00 uur klaar is. Dit zal inhouden dat de verschillende disciplines over meer dagen verdeeld zullen worden om alles goed af te kunnen werken en toch aan de eindtijd te voldoen. Er word nog gewerkt aan tijdschema's en dergelijke. Indien deze klaar zijn zullen jullie zo snel mogelijk geïnformeerd worden.
Daarnaast wil de NOS graag een format met enige spanning voor het publiek brengen. Enkele mensen zijn bezig om een format te bepalen die de nodige spanning brengt en toch een grote kans op een eerlijke uitslag behoud. Indien hier besluiten over genomen worden zullen jullie geïnformeerd worden.
Als laatste vervalt de Nationale Ranking Masters aan het eind van het seizoen. Deze zal doorgeschoven worden naar het begin van volgend seizoen.
Ik hoop iedereen hier voorlopig voldoende mee geïnformeerd te hebben.
Mvg,
Raymond Meuldijk
Top League







