Koninklijke Nederlandse Biljartbond - Knbb
Zoeken op de website
Zoeken binnen de Koninklijke Nederlandse Biljartbond website.
KNBB
CaramboleSnookerPoolDriebandenJubileum



A A A
knbb
Knbb - Evenementen

NK Biljarten voor VG-teams
17 en 18 december 2011

Na de voorrondes in Veldhoven en Osdorp zal de eindstrijd tussen de 10 beste Nederlandse teams van dit jaar plaatsvinden in NH hotel Koningshof te Veldhoven. De spelers verheugen zich er al maanden op. De uitslag van de voorrondes was verrassend, een aantal van de teams die er meestal bij zijn moesten deze keer het veld ruimen voor een andere lichting. Niettemin zeiden deze sportieve verliezers dat ze toch zouden komen om hun clubgenoten aan te moedigen.


De teams zullen in 2 dagen allen tegen elkaar spelen op 6 tafels in de Beneluxhal van Koningshof.


Dit N.K. dient een uitstekend en sportief doel waar veel gehandicapte en niet gehandicapte mensen elkaar treffen. De socialisering en integratie van verstandelijk gehandicapten wordt actief gestimuleerd. Het heeft een grote positieve impact op het leven van de gehandicapte sporter om aan zo’n aansprekend evenement deel te kunnen nemen en het beste in zichzelf naar boven te halen. Het spreekt voor zich dat hiermee bijgedragen wordt aan een positief zelfbeeld.


De deelnemende teams zijn:
 
Nederlands Kampioen van 2011
B.C. Goed Geplaatst, Duizel;
B.C. De Vrolijke Stoters, Cuijk;
B.C. De Reiger team 2, Heerhugowaard;
B.C. Het Groene Laken team 1, Haarlem;
B.C. Providentia, Heeze;
 

B.C. Ons Genoegen team 1, Roosendaal;
B.C. Vizier team 1, Gennep;
B.C. 1 En nog 5 team 2, Oegstgeest;
B.C. B.A.R., Rijsbergen;
B.C. Swing, Breda
 

Biljart Amarant Rijsbergen(B.A.R.) kon de voorgaande jaren telkens niet door de voorrondes komen. Eindelijk hebben zij dit jaar een plaats bij de eerste tien afgedwongen. Ook voor Swing is het de eerste keer dat zij meedoen aan het NK nadat zij vorig jaar voor het eerst de voorronde gespeeld hebben. Ze hebben het afgelopen jaar flinke vorderingen gemaakt.


Op zaterdagavond wordt er een ontspannen ontmoeting tussen alle spelers en hun begeleiders/supporters georganiseerd. Op zondagavond rond 17 uur weten we wie de felbegeerde wisselbeker mee naar huis mag nemen en volgend jaar zeker terug mag komen.


Op zaterdag om 10.30 zal de opening verricht worden. Deze keer zit er een internationaal tintje aan maar verder blijft het een verrassing. Na de opening zullen de eerste ballen om 11.15 uur gaan rollen.


Elke biljartliefhebber is van harte uitgenodigd om te komen kijken naar deze topsporters. Entree is gratis. NH Hotel Koningshof, De Locht 117, Veldhoven.

Dit jaar hebben we een primeur en zullen er beelden van deze toppers via internet, www.URLive.tv en www.Biljart.tv te volgen zijn.


Mocht u nog meer informatie willen hebben kunt u altijd contact opnemen met de organisatie van Stichting Biljart Promotie Veldhoven, sbpv@live.nl of bellen naar Petra Strijbos, 06-28050314


Eerste NK NK Rolstoel Biljarten Libre
Op 26 en 27 november vond het eerste Nederlands Kampioenschap rolstoel biljarten Libre plaats in Stichting JBGB, Maassingel 474 Den Bosch.

Voor meer informatie, info@rbnl.nl of 06 21214917


Met deelnemers uit o.a. Brabant, Zuid Holland, Limburg en Zeeland


Stichting J.B.G.B. Maassingel 474, S’Hertogenbosch tel. 073-6137563


Georganiseerd door RBNL




Voorrondes
In de afgelopen 11 jaar dat de Stichting Biljart Promotie Veldhoven het Brabants kampioenschap, dat als voorronde voor het officiele NK telt, organiseert is het aantal deelnemende teams verdrievoudigd.

De 18 teams die zich voor dit jaar hebben ingeschreven zullen verdeeld over 3 dagen strijden voor deelname aan het NK 2010 dat in Congres Centrum Koningshof ook in Veldhoven zal worden gehouden op 18 en 19 december a.s.


De eerste zes teams zullen op 5 juni de ballen laten rollen gevolgd door nog 6 teams op zondag 6 juni. De laatste 6 teams spelen op 18 september. Al deze voorrondes zullen worden gespeeld in Biljart Centrum “La Carambole”, Oortlaan 156 te Veldhoven.


De indeling is als volgt:
5 juni
De Timpaan
De Vrolijke Stoters
Vizier
Providentia 1
Bronlaak
Pommerans 1

6 juni
BAR
Goed Geplaatst
Vizier
Ons Genoegen
Kempenhaege
Swing

18 juni
De Timpaan
Goed Geplaatst
Pommerans 2
Ons Genoegen
Bronlaak
Providentia 2


De teams komen uit heel Noord Brabant en Limburg, met als nieuweling Swing uit Breda. Zij zullen zich snel thuis voelen in de grote groep spelers. Elk toernooi is weer een gezellige ontmoeting tussen biljartliefhebbers en hun supporters.


Voor de teams uit de rest van het land zal er na de vakantieperiode ook nog een voorronde komen. Wanneer en waar dat is nog niet bekend.

Omdat sinds vorig jaar met teams van 4 spelers, voorheen 6, wordt gespeeld is het mogelijk voor clubs om met 2 teams deel te nemen.


Dit alles zou natuurlijk niet mogelijk zijn zonder de vele vrijwilligers die voorbereidingen treffen, de wedstrijden leiden en bij de loterij druk bezig zijn. Ook natuurlijk mogen wij de begeleiders van de teams niet vergeten voor hun inzet tijdens het hele jaar.


Met de opbrengst van de loterij probeert de organisatie uit de kosten te blijven. Mocht u hun nog willen ondersteunen prijsjes voor de loterij zijn altijd welkom. Neemt u daarvoor contact op met de organisatie.

Een ieder is natuurlijk van harte uitgenodigd om tijdens de dagen het mooie biljartspel te komen bekijken en de fantastische sfeer te proeven.


De opening op alle dagen is om 10.15 uur en rond 17 uur is bekend welke teams zich hebben geplaatst voor de finale in december per voorronde zullen er 2 teams doorgaan.

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Petra Strijbos, sbpv@live.nl of 06-28050314

Persoonlijk NK biljarten voor VG spelers 2010

Op zondag 30 mei zal het Persoonlijk NK biljarten voor VG spelers 2010 in Biljartcentrum Oegstgeest plaatsvinden!


Persoonlijk NK voor verstandelijk gehandicapten
Op 17 mei werd door Stichting Gehandicapt & Gezellig Sporten het Persoonlijk Nederlands Kampioenschap biljarten voor verstandelijk gehandicapten georganiseerd in Biljartcentrum Oegstgeest. Een onvergetelijk leuke dag. Een uitstekende sfeer. Vol spanning maar met grote sportiviteit.

36 biljarters uit Oegstgeest, Venray, Veldhoven, Vught, Haarlem, Mariënberg, Oirschot, Helden, Sterksel, Gennep, Helmond en Roosendaal hebben gespeeld voor wat ze waard zijn om op het hoogste podium te geraken.

De wedstrijden begonnen om 10:30. Tussendoor werd een loterij gehouden waar een enorme hoeveelheid schitterende prijzen te winnen waren. In de tweede grote pauze kon men genieten van een grandioos koud & warm buffet van een van de belangrijkste sponsors 5senses catering & partyservice. Als klap op de vuurpijl gaf Allround biljartspeler George Kenter die als arbiter aanwezig was spontaan een indrukwekkende demonstratie Biljart Artistique. Alle biljarters speelden 5 partijen. Daarna speelden de beste vier in een halve finale (Jan Jochems, Gerard Wouters, Twan de Rijk en Chris Otte), waarna de winnaars daarvan (Jan Jochems en Gerard Wouters) in de finale een nek aan nek race uitvochten. Ze deden weinig voor elkaar onder. Degene met de sterkste zenuwen was Jan Jochems, die uiteindelijk de grootste bokaal in de wacht sleepte. Hij had een toernooi moyenne van 0,50 en in zijn beste partij haalde hij zelfs 1,00.

Er werden geregeld prachtige moyennes gespeeld. Wat te denkenn van Vincent van Schravendijk: 18 caramboles in 9 beurten. Martin Antonius: 28 caramboles in 11 beurten, Jan School: 46 caramboles in 12 beurten, Harry Binnenmars: 42 caramboles in 10 beurten. Dat zijn prestaties waar menigeen jaloers op zal zijn.
De hoogste serie was 15 caramboles voor Harry Binnenmars, en de kortste partij werd gespeeld in 7 beurten door kampioen Jan Jochems. Het toernooigemiddelde was 0,69.

Voor alle spelers was er een medaille, een mooi boeket bloemen en een snoeppakketje. Voor alle vrijwilligers (arbiters, schrijvers barmedewerkers enz) die weer keihard gewerkt hebben en bijdroegen aan de geweldige sfeer was er gezorgd voor een leuke attentie en een boeket bloemen. Alle aanwezigen kregen bij afscheid een mooie fles wijn van sponsor: restaurant H2O.

Wilhelmina Open 2009.  

Na een demonstratie van Dave Christiani begonnen op zaterdag 2 mei de kwart en halve finales van het Wilhelmina Open 2009.

In de libre klasse waren vier spelers door gedrongen tot de halve finale:
Henk Verstraaten en Ger van Schayk van BV De Oase te Sittard, Jan Versprille uit Dordrecht en Hannelore Vergeer uit Gouda.

In de halve finale ronde bleek Jan Versprille te sterk voor Ger van Schayk en won Henk van Straaten van Hannelore Vergeer. In de finale werd om de derde en vierde plaats gespeeld door Hannelore Vergeer en Ger van Schayk. Hier was ger de sterkste en eiste de derde plaats voor zich op, waarna Ger zich sportief opstelde door de enveloppe te delen met Hannelore.
In de finale partij om de eerste en tweede plaats won Jan Versprille overtuigend van Henk verstraate.

Voor  de finale driebanden hadden zich 2 mei vier spelers geplaatst die op zondag 3 mei plaats vond.
In deze finale stonden Piet Matthes van de Keizer te Kerkrade, wederom Jan Versprille, Nico Smeets uit Stein en Roger Roberts.
Roger Roberts en Nico Smeets speelden om de derde en vierde plaats die Nico Smeets won. Om de eerste en tweede plaats werd gestreden door Piet Matthes en Jan Versprille. Jan kon hier niet meekomen met Piet en werd daarom tweede en Piet Matthes eiste de eerste plaats voor zich op.

Wederom werd in deze finale de enveloppe eerlijk gedeeld door nico en Rogier wat nogmaals de sportiviteit in dit toernooi onderstreepte.


Dank gaat uit naar de begeleiders, partners en publiek voor hun hulp tijdens de 56 partijen die tijdens dit toernooi zijn gespeeld.

 



Wisselbeker NK Biljarten voor VG-Teams mee naar Haarlem

Op 3 en 4 januari 2009 vond in NH-Hotel Koningshof te Veldhoven het NK Biljarten voor VG-teams 2008 plaats.

Vanaf zaterdagochtend was de spanning te voelen in de Genderhal van Congrescentrum Koningshof. Na een wervelende lichtshow van  DDJZONTOUR werd de officiële openingsstoot verricht door wethouder Jack Tops.


Op zaterdag werden er in 2 poules gespeeld en op het einde van de dag was er duidelijk wie er voor de eerste vier plaatsen gingen strijden. Dit werd op de feestavond bekend gemaakt. Drie Brabantse teams zouden het op zondag opnemen tegen een team uit Haarlem. Na ook zondag heel wat mooie partijen te hebben gezien. Kwam er de wedstrijd om de 3e en 4e plaats tussen De Vrolijke Stoters en Ons Genoegen Dit werd met glans gewonen door het team uit Cuijk.


Daarna kwam natuurlijk de belangrijkste wedstrijd die waarin beslist zou worden wie zich Nederlands Kampioen 2008 mocht gaan noemen. Het toeval is dat dit ook de finale partij van vorig jaar was. De 12 spelers hadden zich over de zes tafels verdeeld en al snel wist een speler van Het Groene laken zijn partij op winst te zeggen. Het team Goed Geplaatst had daar al snel een antwoord op, zij hadden hun titel te verdedigen van vorig jaar. De strijd bleef spannend tot de laatste partij tussen de spelers op koppositie Shirley vd Hooff en Chris Otte. Shirley wist haar achterstand nog een paar caramboles in te lopen maar uiteindelijk maakte Chris toch de laatste carambole met als gevolg dat het team Het Groene Laken de wisselbeker mee naar Haarlem mag nemen en volgend jaar terug mag komen om de titel te verdedigen.


De einduitslag is geworden:
1 B.C. Het Groene Laken, Haarlem
2 B.C. Goed Geplaatst, Duizel
3 B.C. De Vrolijke Stoters, Cuijk
4 B.C. Ons Genoegen, Roosendaal
5 B.C. De Reiger, Heerhugowaard
6 B.C. Pommerans, Oirschot
7 B.C. Providentia, Heeze
8   B.C. 1 en nog 5, Oegstgeest


Iedereen heeft weer genoten van een weekend vol topbiljart en gezelligheid in een accommodatie die niet onderdoet aan wedstrijden tussen de wereldtop. Stichting Biljart Promotie Veldhoven is dus ook weer heel erg blij met dit geslaagde evenement en hoopt dat er voor de komende editie voldoend sponsoren te vinden zijn om er een nog grootser evenement van te kunnen maken. Dit omdat het aanstaande toernooi de 10 maal is dat het NK gehouden wordt.

Klik op de volgende link FOTO voor foto's van dit NK. Deze foto's zijn ook na te bestellen.


Lid worden van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond KNBB

Wilt u zich inschrijven als lid, neem dan contact op met het Bondsbureau via telefoonnummer 030-6008400 of per e-mail info@knbb.nl.

Koninklijke Nederlandse Biljartbond KNBBKNBB
Koninklijke Nederlandse Biljartbond Sponsor

Koninklijke Nederlandse Biljartbond - Competities KNBB

Klik op lees meer voor alle uitslagen, standen en teaminfo van de competities!

Lees meer Competities
Simonis Biljartlakens