Dick Jaspers absolute uitblinker
Hoewel de afstand tussen koploper Delta/Fast nog groot is heeft titelverdediger Van Donge & De Roo in de eredivisie driebanden een bijzonder dubbelweekeind gespeeld. Zaterdag wist het maar ternauwernood een gelijkspel in Vlaardingen tegen MCR Metaalconservering te ontlopen en daags erna in Apeldoorn tegen A1 Biljarts bleef het wel zonder enige moeite met 2-6 aan de goede kant van de score.
Absolute uitblinker was Dick Jaspers, die in beide partijen een geweldige indruk achterliet. In Vlaardingen kleineerde hij Dion Nelin met 15-50 in maar 13 beurten (3.846 gemiddeld!), terwijl zondag Dick van Uum het slachtoffer van de dadendrang van de Nederlandse kampioen werd. Hij kreeg met 16-50 in 18 beurten (2.777) klop. Jaspers toonde zijn topvorm door over deze twee wedstrijden 3.225 aan algemeen moyenne te halen.
De overwinning in Vlaardingen kwam krap tot stand, omdat Torbjörn Blomdahl ondanks een 9-31 voorsprong in zes beurten (waaronder een serie van vijftien) niet zo lang erna toch tegen een 44-40 achterstand aankeek, omdat tegenstander Dave Christiani met 6-6-2-10 in vier beurten 24 caramboles scoorde. Maar op het juiste moment wist Blomdahl een serie van negen te maken, waardoor hij alsnog het verzet van Christiani brak: 47-50.
Crystal Kelly, dat op de ranglijst op een gelijk niveau met Van Donge & De Roo stond, reisde zaterdag door het slechte weer niet naar Sluiskil om koploper Delta/Fast te bekampen. Daags erna werd tegen Dekker Keukens slechts 4-4 gespeeld, terwijl Delta/Fast met 2-6 wel beide punten bij DKM Tools/Nedglas veroverde.





