Darren Appleton wint de finale met 8-4
Nick van den Berg heeft, afgelopen nacht, zijn sterke spel van de afgelopen weken niet kunnen bekronen met de eindoverwinning in de World Pool Masters in Las Vegas, het jaarlijkse toernooi waarin de beste zestien poolbiljarters van de wereld het tegen elkaar opnemen.
De Amsterdammer versloeg met veel overtuiging in de halve finale de Amerikaanse Mosconi speler Shane van Boeining met 8-2. In de finale wist van den Berg de Britse Wereld kampioen 10-Ball, Darren Appleton niet af te houden van zijn eerste WPM zege, dit kwam voornamelijk door het uitblijven van een goede break, wat bij 9-ball winner breaks format essentieel is.
Nick Van den Berg won twee weken geleden zijn eerste Europese titel in de discipline 9-ball en had overduidelijk zijn topvorm meegenomen naar het Riviera Hotel, want in de eerste ronde op vrijdag schakelde hij al de Filippijnse titelverdediger en een van de topfavorieten Alex Pagulayan uit met 8-2.
Deze overwinning brengt een plaats in het Europese Mosconi Cup-team een stap dichterbij voor Appleton en een stap verder weg voor Van den Berg. De Mosconi Cup is het jaarlijkse treffen tussen de beste spelers vanuit Amerika en Europa. Uitnodiging voor dit team is de hoogste eer voor een poolspeler.
"This gives me a lot more belief that I can go on and keep winning titles. My target has been to get in the Mosconi Cup and winning this puts me in the mix, It is every pool players dream to play in the Mosconi Cup. It's great to win titles like the World Pool Masters but to play in the European team against USA would be something else”.
Aldus Darren Appleton (33 jaar)
Niels Feijen, de enige andere Nederlandse deelnemer, kwam helaas niet verder dan de eerste ronde. Niels verloor van de Maltese ex-snookerprof Tony Drago met 8-3.
Uitslagen
Eerste Ronde
Match 1. 7pm - Alex Pagulayan (FIL) 2-8 Nick van den Berg (NL)
Match 2. 8pm - Johnny Archer (USA) 8-2 Imran Majid (UK)
Match 3. 9pm - Shane Van Boening (USA) 8-2 Yu Ram Cha (KOR)
Match 4. 2pm - Niels Feijen (NL) 3-8 Tony Drago (Malta)
Match 5. 3pm - Ralf Souquet (D) 8-1 Ruslan Chinakhov (RUS)
Match 6. 4pm - Darren Appleton (UK) 8-3 Raj Hundal (IND)
Match 7. 7pm - Dennis Orcollo (FIL) 8-3 Tyler Edey (CAN)
Match 8. 8pm - Mika Immonen (FIN) 8-7 Fu Jian Bo (CHI)
Match 9. 9pm - Kwartfinale 1 - Nick van den Berg (NL) 8-5 Johnny Archer (USA)
Match 10. 2pm - Kwartfinale 2 - Shane van Boening (USA) 8-5 Tony Drago (MAL)
Match 11. 3pm - Kwartfinale 3 - Ralf Souquet (D) 7-8 Darren Appleton (UK)
Match 12. 4pm - Kwartfinale 4 - Dennis Orcollo (FIL) 4-8 Mika Immonen (FIN)
Match 13. 7pm – Halve finale 1 - Nick van den Berg (NL) 8-2 Shane van Boening (USA)
Match 14. 8pm – Halve finale 2 – Darren Appleton (UK) 8-6 Mika Immonen (FIN)
Match 15. 9pm – Finale Nick van den Berg 4-8 Darren Appleton
Zie voor meer informatie: http://www.matchroompool.com/page/WorldPoolMasters/Home





