Grote Nederlandse delegatie naar Worldcup driebanden in Antalya
Voor het eerste Worldcup driebandentoernooi van 2010, dat in de Turkse badplaats Antalya van 15 tot en met 21 februari zal worden gehouden, bestaat grote belangstelling. De organisatie heeft 182 deelnemers ingeschreven en de laatste 16 beschikbare plaatsen gereserveerd voor landgenoten. In Antalya zal gelijktijdig ook het Europese kampioenschap driebanden voor junioren worden gespeeld.
De Nederlandse delegatie bestaat uit maar liefst 13 spelers, waarvan alleen Dick Jaspers als 3e voor het hoofdtoernooi is geplaatst. De overige spelers, Jean-Paul de Bruijn, Raimond Burgman, Jean van Erp, Glenn Hofman, Barry van Beers, Therèse Klompenhouwer, Ad Koorevaar, Wim van den Berg, Wim Derogee en Wim van Cromvoirt, moeten zich via kwalificatiewedstrijden zien te plaatsten bij de laatste 32 van het hoofdtoernooi.
De Worldcup maakt onderdeel uit van de wereldranking waarop Dick Jaspers momenteel derde staat met 376 punten achter de Zweed Torbjorn Blomdahl 2e met 379 punten en de Belg Frederic Caudron 12 met 427 punten.
Voor het Europese kampioenschap junioren dat van 19 tot en met 21 februari in dezelfde locatie gespeeld wordt, heeft de KNBB naast Glenn Hofman ook Kay de Zwart en Jens van Dam ingeschreven. De resultaten van dit EJK zijn extra belangrijk voor de Nederlandse spelers omdat hiervan plaatsing voor het Wereldkampioenschap jeugd, dat van 17 t/m 19 september in Hoogeveen plaatsvindt, afhangt.
Toernooilocatie: Belconti Resort Hotel BELEK – ANTALYA
Toernooi informatie en/of uitslagen Worldcup: www.umb.org
Toernooi informatie en/of uitslagen EK junioren: www.eurobillard.org





