Door de heer Frits Huis, raadslid in Almere, werd door het verrichten van de openingsstoot het startsein gegeven voor wat achteraf bleek een denderende Nationale Finale Libre Klein 3e klas bij BV Phoenix.
Na een wat voorzichtige start in de eerste ronde door de spelers werden de partijen met geringe verschillen gewonnen. In de tweede ronde kon genoten worden van het optreden van de heer Melkert (De Kaketoe) tegen de heer Nooyen (BC Reuver 03). Beide heren opende met een hoog aantal caramboles (18 om 17). Vervolgens deed de heer Melkert er nog een schepje bovenop door in de 14e beurt 34 caramboles te maken. Mede hierdoor kon de partij in 17 beurten worden afgewerkt. Na de eerste dag was de stand voor alle spelers qua punten gelijk.
De tweede dag werd gestart om 11:00 en gaf een wisselend spelbeeld te zien. De spanning was duidelijk voelbaar en terug te vinden op de tafel(s). Caramboles die ogenschijnlijk eenvoudig te maken waren werden gemist op luttele millimeters. De gemiddelde partijlengte lag op de tweede dag toch nog op 28 beurten. In de partij tussen de heren Botermans (De Kastanje) en Melkert begon de laatstgenoemde voortvarend en stond na 8 beurten al op 43 caramboles. De strijd werd echter niet opgegeven door de heer Botermans, welke nog terug wist te komen tot de stand 64-65 in het voordeel van de heer Melkert die uiteindelijk aan het langste eind trok en de partij naar zich toe wist te trekken.
In de laatste ronde van de dag speelde de heer Fiet (De Pomerans) tegen de heer Nooyen die na een regelmatige partij waarin hij gemiddeld 4,21 caramboles maakte de partij won. Resultaat na de tweede dag was dat de heer Nooyer met 7 punten aan de leiding stond gevolgd door de heren Schrijver (BC De Liefhebber), Fles (BV Rhoon) en Melkert met allen 6 punten. Dit beloofde wat voor de laatste dag.
Op de derde dag verraste de heer Botermans de toeschouwers door de heer Fles, welke nog tot de kanshebbers behoorde voor de eindoverwinning in een spannende partij met 80 tegen 78 caramboles te verslaan. Hierna moesten de heren Schrijver en Melkert tegen elkaar in het veld aantreden om nog kans te behouden op een eindoverwinning. Mede door het rustige spel, welke de heer Melkert gedurende het gehele weekend tentoon spreidde, lukte het hem om in 27 beurten met de winst van tafel weg te lopen.
In de finale moest de heer Nooyen aantreden tegen de heer Botermans en de heer Melkert tegen de heer Fles, waarbij zowel de heer Nooyen (9punten) als de heer Melkert (8 punten) nog kans maakte op de eindoverwinning.
In een zinderende ambiance, waarvan veel toeschouwers getuigen mochten zijn is in de eindoverwinning gegaan naar de heer Melkert die zijn partij tegen de heer Fles met 80-75 wist te winnen. De heer Fles miste bij de stand 80-75 de nastoot en werd daardoor 6e. Op de andere tafel liet de heer Botermans met mooi spel zien waar hij toe in staat was en versloeg de gedoodvergde nummer 1 met 80-50. Door dit resultaat eindigde de heer Nooyen op de tweede plaats en werd de heer Botermans derde.
Mede door de sportiviteit van de spelers, de arbitrage , de inzet van vrijwilligers van BV Phoenix en een massaal opgekomen publiek kan teruggekeken worden op een geslaagd weekend.





